Böcek Isırıklarına Karşı İlk Yardım Uygulaması

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Böcek Isırıklarına Karşı İlk Yardım Uygulaması hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Böcekler, örümcekler, akrepler ve çok acı verici tepkiler neden yeteneğine sahiptirler. Sokması, ama nadiren ölümcüldür tehlikeli olabilir.

Böcek ısırıkları anafilaksi olasılığı nedeniyle tehlikelidir.

Örümcek ısırıkları ve akrep sokmasına daha korkutucu olabilir. Gerçeklik Ancak, en ısırıkları bilinmeyen hata dan olmasıdır.

Orada arı sokmasına için spesifik tedavi ve çıkarmak keneler.
    Gerekli Zaman: N / A
    Burada nasıl's:

1. Stay Safe! Evrensel önlemleri izleyin ve kişisel koruyucu teçhizat giymek if you have it. Eğer bir iğne varsa, arı sokmasına tedavi için yönergeleri izleyin.

2. Acı ve sitesine bir buz paketi uygulayın. 20 dakika ve üzerinde ve kapalı doku hasarı önlemek için Alternatif - genellikle 20 dakika uzakta.

3. Eğer kurban herhangi ardından anafilaksi olasılığını düşünün ve sergiler:
    * Kaşıntı
    * Şişme (acı bir site dışında)
    Nefes darlığı *
    * Kalp çarpıntı
    * Göğüs ağrısı
    * Zayıflık
    * Baş dönmesi
    * Kovan veya kızarıklık

4. Eğer kurban, herhangi bir istemsiz kas hareketleri vardır hemen 911 arayın.

5. Hata tespit deneyin. Eğer hata öldü, o kaldırsanız ve size acil servisine götürün. Dikkatli olun, hatta ölü böcek zehri var.

6. Ağrının için, () fiyatları karşılaştırın acı bezlerden deneyin. Asetaminofen ve ibuprofen da ağrı için iyidir.
    7. Bark uyuşukluk akrep sokmasına neden olabilir ve ısırık çevresindeki doku karıncalanma. Eğer site karıncalanma veya yanma, bir doktoru görmek.

Ipuçları:

1. Örümcekler gibi, karanlık yerlerde en iyi nemli. Ahşap kazık, mansard çatı katı civarında, farkında olun ve kiler.
    2. Iki genel Kuzey Amerika zehirli örümcekler siyah dul ve kahverengi münzevi vardır.
    3. Scorpions inkar edilemez ama nadiren ölümcül çirkin zararlıları. Arizona, New Mexico, bazı Nevada ve Utah ve Colorado Nehri Kaliforniya yan kabuğu akrep, özellikle iğrenç yaratık için bilinir.
    4. Scorpions gece, bu nedenle içeri Scorpions snuggling önce yatak takımları kontrol etmek için özen de meşhur Kaçaklar vardır çıkıp; öncesi ve ana başlığı sonra bagaj kontrol edin.
    5. Orada bir antitoksin kabuğu akrepler için kullanılabilir, ancak yalnızca Arizona mevcuttur ve FDA onaylı değildir.
    21 Aralık 2009
  2. Böcek Isırıklarına Karşı İlk Yardım Uygulaması Cevapları

soru sor

Böcek Isırıklarına Karşı İlk Yardım Uygulaması