Böbrek Üşütmesine Ne İyi Gelir

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 30 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Böbrek Üşütmesine Ne İyi Gelir hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Böbrek Üşütmesine Ne İyi Gelir, bitkisel tedaviler ve kendi kişisel tedavilerimiz olmak üzere iki kısımda aktarmaya çalışacağız. Bunlardan ilki böbrek üşütmesinde kendi kişisel tedavilerimizle başlayacak olursak; böbrek üşütmesi, diğer üşütmelerde olduğu gibi verdiği rahatsızlıklarda, sıtma, ateşlenme, kusma gibi belirtilerin yanında şiddetli bir şekilde böbrek kısımında ağrılar meydana gelir. Bu ağrıların tedavi boyunca tekrarlanmaması için öncelikle ilk olarak, ayakları ve böbrek kısımını yani karnımızın arka kısımı sırtımızdan kasıklara kadar sıcak tutmalıyız. Hatta sıklıkla sıcak su torbası yardımıyla sıcak tutabiliriz. Bunun yanında böbrek üşütmesi tedavisinde bol bol su tüketmeliyiz. Çünkü böbrek üşütmesinden dolayı böbreklerin direnci düşebilir. Ve bu oluşan üşütmenin ilerlememesi için su tüketiniz. Tükettiğiniz bu su ile kanda bulunan ve böbreklerdeki mikropları idrar yoluyla dışarı atabilirsiniz. Böbrek üşütmesinde bir diğer iyi gelen kişisel tedavide, hijyene önem vermelisiniz. Mümkün olduğu sürece bulunduğunuz ortamı temiz tutmaya çalışın. Bunun yanında ek olarakta böbrek tedavisinde iyi gelen kişisel tedavide özellikle uyurken üstünüzü açmamaya çalışın. Böbreklerinizi üşütmüşseniz, doğal olarak ateşlenmelerden dolayı uyurken üstünüzü istem dışı da olsa açacaksınız. Fakat siz, beliniz ve sırtınızı saracak şekilde çarşaf dolayabilir ve bu şekilde uyuyabilirsiniz. Bunlar böbrek üşütmesinde iyi gelen kendi kişisel tedavilerinizdir. Bir diğer hususta bitkisel tedavi yani böbrek üşütmesine iyi gelen bitkisel ürünleri açıklayacak olursak;

  [​IMG]

  • C Vitamini; greyfurt, portakal, limon gibi ürünleri bol bol tüketerek bünyeyi ve böbreklerin direncini yükseltebilirsiniz.
  • Çilek ; çilek, böbrek ve bağırsak hastalıkları için önemli şifa kaynağıdır.
  • Kuşburnu Çayı; kuşburnu çayı, böbrek üşütmelerinde ve böbrek ile bağırsak hastalıklarında en önemli şifa kaynağıdır.
  • Nar Ve Vişne; kan yapıcı ve onarıcı özellikleri ile böbrek üşütmesinden dolayı kanda bulunan mikropları arındırarak böbreklerden idrar yoluyla vücuttan atmaktadır.
  • Lahana Yaprağı; lahana yaprağını suda kaynattıktan sonra sıcak bir şekilde lahana yaprağını dış kısımdan böbreğiniizn olduğu bölgeye elinizle bastırarak bekletiniz.
  • Karabaş Otu ; bir bardak arpa ile iki çorba kaşığı karabaş otunu suda kaynattıktan sonra süzerek içiniz. Bu şekilde böbrek üşütmesinde böbreklerinizi güçlendirebilirsiniz.
  • Soğan; büyük bir soğanı suda kaynatınız. Sonrasında kaynama işlemi bittikten sonra sekiz saate kadar bekletiniz ve süzerek bir çay bardağı kadar fazla aşırıya kaçmadan bu şekilde günde üç kereye kadar içiniz. Soğan burada doğal antibiyotik görevi görmektedir.
  gibi besinleri kullanarak doğal yollarla böbrek üşütmelerinde tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayalım ki günümüzde artık mevsimi olmayan besinleri bulma gibi lükse sahibiz. Sağlımız için doğal yolllara ve hiç bir yan etkisi olmayan besinler ile tedavilerimizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebiliriz.
  30 Ocak 2017
  #1
 2. Böbrek Üşütmesine Ne İyi Gelir Cevapları

 3. Bilgiler için teşekkürler.
  7 Şubat 2017
  #2
 4. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Rica Ederim.. :tamam:
  7 Şubat 2017
  #3
 5. Gerçekten işe yarayan tavsiyeler, sağolun.
  22 Aralık 2017
  #4
soru sor

Böbrek Üşütmesine Ne İyi Gelir