Blefaroplasti öncesi Ve Sonrası Fotoğrafları Blefaroplasti Resimleri

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, TRUzman üyesi tarafından 17 Ekim 2013 tarihinde yazılmıştır. Blefaroplasti öncesi Ve Sonrası Fotoğrafları Blefaroplasti Resimleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bu paylaşımımda blefaroplasti öncesi ve sonrası fotoğrafları ve blefaroplasti resimleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Hastalık ve Tedavi paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Blefaroplasti öncesi Ve Sonrası Fotoğrafları Blefaroplasti Resimleri ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.  [​IMG]

  Blefaroplasti - Göz Kapaği Estetiği Nedir? - Nasıl Yapılır?  Blefaroplasti ( göz kapaği estetiği) Hakkında Bilgi


  Blefaroplasti nedir?


  Blefaroplasti göz kapagina uygulanan estetik cerrahi girisimdir. Bu girisimde, alt ve üst göz kapaklarindan fazla yag dokusunu deri ve kas ile birlikte çikarilir. Ancak çikarilan doku miktarlarinin çok iyi planlanmasi gerekir.

  Blefaroplastinin amaçlari nelerdir?


  Düzgün yapilmis bir blefaroplasti hastaya daha genç bir görünüm kazandirir.

  Cerrahi teknik nasildir?


  Göz kapagi cerrahisi lokal anestezi altinda hafif bir intravenöz sedasyon (sakinlestirici) ile yapilir.

  Blefaroplasti ameliyatindan sonra skar (ameliyat izi) kalir mi?


  Skar her cerrahi girisim sonucunda olusur. Yani her ameliyat sonucunda belli bir iz kalir. Önemli olan bu izin çok ince ve belirsiz olmasidir. Göz kapaklari ise hemen hemen vücudun en az iz kalan bölgelerindendir. Girisimin kesileri üst ve alt göz kapaklarinin dogal kivrim çizgilerine yerlestirilir. Kesiler ameliyat sonrasinda birkaç ay süreyle belirgin kalabilir. Zamanla kirmizi renk azalarak beyazlasir veya normal ten rengine dönüsür.

  Blefaroplastiden sonra gözlerimin çevresindeki kirisikliklar gider mi?


  Blefaroplasti göz çevresindeki kirisikliklari ortadan kaldirmadigi gibi düsük kaslari kaldirmaz. Bu amaçla baska ameliyatlar planlanir. Göz çevresindeki siyah dairesel çizgiler, göz alti torbaciklari ile ilgili ise, bir miktar düzelebilir, ancak alt göz kapagi cildinin koyu görüntüsü kalir. Herhangi bir kimse blefaroplasti olabilir mi? En iyi hastalar saglikli psikolojik olarak dengeli ve bilinçli kisilerdir. Bazi sistemik hastaliklar blefaroplastinin riskini arttirir. Bunlar tiroid hastaliklari, hipertansiyon ve gözlerin nemlenmei için yeterli derecede gözyasi üretemeyen durumlardir.

  Bu ameliyatin riskleri nelerdir?


  Usta bir Plastik Cerrah tarafindan yapildiginda, komplikasyonlar seyrek ve az orandadir. Bütün hastalarda ameliyat sonrasi birkaç gün morluk ve sislik olusur. Buna ek olarak, göz kapaklarinin kapanmasi ile ilgili geçici bir problem görülebilir. Kesi yerlerine sürülen pomadlardan dolayi bazi hastalar geçici olarak bulanik görebilirler. Seyrek olarak da alt göz kapagi ektropiona yol açarak asagi çekilebilir (göz kapagi tam kapanmaz, biraz açik kalabilir. Bu durum genellikle geçicidir. Ancak düzelmezse, ikinci bir cerrahi girisim gerekebilir. Herhangi bir cerrahi girisimin teorik komplikasyonlari olan kanama, infeksiyon, yara dehisansi, ve agir derecede skar da mümkündür, ancak seyrektir.

  Göz kapagi cerrahisini düsünüyorsaniz...


  Göz kapagi cerrahisi (blefaroplasti) alt ve üst göz kapaklarindan fazla yag dokusunun deri ve kas ile birlikte alinmasi için bir girisimdir. Göz kapagi cerrahisi düsük üst göz kapaklari ve siskin alt göz kapagi torbaciklarinizi - sizi daha yasli ve daha yorgun gösteren ve görüsünüzü engelleyen özellikler -düzeltebilir. Bütün bunlara ragmen, diger çizgileri yok edemez, gözlerinizini çevresindeki siyah dairesel çizgileri yada sarkik kaslari ortadan kaldiramaz. Asya irkindan gözlere üst göz kapagi çizgisi ekleyebilirken, sizin etnik veya irk özelliklerinizi ortadan kaldirmaz. Blefaroplasti tek basina yada yüz germe veya kas germe gibi diger yüz cerrahisi ameliyatlari ile birlikte yapilabilir. Göz kapagi cerrahisini düsünürseniz, bu bilgi size ameliyat hakkinda - ne zaman yardim edebilir, nasil yapilir, beklentileriniz ne olabilir - temel özellikleri verebilir. Bütün sorularinizi cevaplayamaz, çünkü çogunlukla hastanin kendisine ve cerraha baglidir. Lütfen anlamadiginiz herhangi bir seyi cerrahiniza sorunuz.

  Göz kapagi cerrahisi için en iyi adaylar


  Blefaroplasti görünümünüzü ve kendinize güveninizi arttirir, ama sizin idealinizdeki ile karsilastirilabilecek veya diger insanlarin size farkli davranmalarini saglayacak kadar görüntünüzü degistirmeyebilir. Cerrahiye karar vermeden önce beklentileriniz hakkinda düsününüz ve cerrahinizla tartisiniz. En iyi adaylar saglikli psikolojik açidan stabil ve gerçekçi beklentiler içinde erkek ve kadinlardir. Çogu 35 yas ve üzerindedir, ama düsük, torbacikli göz kapagi ailenizde varsa, daha genç yasta göz kapagi cerrahisine karar verebilirsiniz. Birkaç sistemik hastalik blefaroplastiyi daha riskli hale getirir. Bunlar hipotiroidizm, ve Grave hastaligi gibi tiroid hastaliklari, kuru göz veya gözyasi yoklugu, hipertansiyon veya diger dolasim hastaliklari, kardiyovasküler hastaliklar ve diyabettir. Retina detasmani veya glakom dikkatli olmak için bir sebeptir; ameliyattan önce göz doktoru tarafindan degerlendirilmelidir.

  Bütün cerrahi girisimler bazi belirsizlik ve risk tasir


  Usta bir Plastik Cerrah tarafindan yapildiginda, komplikasyonlar seyrek ve az orandadir. Bununla beraber, infeksiyon veya anesteziye reaksiyon gibi komplikasyonlar daima söz konusudur. Cerrahinizin önerilerini ameliyat öncesi ve sonrasi harfiyen uyarak bu riskleri azaltabilirsiniz. Blefaroplasti sonrasi ortaya çikan minör komplikasyonlar ise, birkaç gün çift veya bulanik görme; göz kapaklarinin köselerinde geçici sislik; ve iyilesme veya skarda hafif asimetridir. Dikisler alindiktan sonra küçük beyaz baslar ortaya çikabilir; cerrahiniz ince bir igne ile onlari kolaylikla yok edebilir. Cerrahi sonrasi bazi hastalar uyurken, gözlerini kapatmakta zorluk çekebilir; seyrek olarak da bu durum kalici olabilir. Diger seyrek görülen komplikasyon da alt göz kapaginin asagi çekilmesi, ektropiondur. Bu durumda, cerrahi girisim gerekebilir.

  Anestezinin tipi


  Göz kapagi cerrahisi - gözlerin çevresindeki alani uyusturan - lokal anestezi altinda, oral veya intravenöz sedatif verilerek yapilir. Cerrahi sirasinda uyanik olacaksiniz, ama sakin olup, agriyi hissetmeyeceksiniz. (Bununla birlikte, bazi çekistirmeler ve huzursuzluk hissedebilirsiniz.) Bazi cerrahlar genel anesteziyi tercih ederler; bu durumda operasyon sirasinda uyuyacaksiniz.

  Cerrahi


  Blefaroplasti genellikle cerrahinin uzamasina bagli olarak bir ila üç saat sürer. Bütün göz kapaklari ameliyat edilecekse (4), önce üst göz kapaklari sonra alt göz kapaklari ameliyat edilir. Tipik bir girisimde, cerrah göz kapaklarinizin dogal çizgilerini takip eden kesiler yapar; üst göz kapagindaki çizgiler ve alt göz kapaginda kirpiklerin hemen altindan. Kesiler göz kapaklarinin kenarinda "crow?s feet?e" kadar ya da veya gözlerin dis kenarindaki gülme çizgilerine kadar ilerletilebilir. Bu kesilerden çalisarak, cerrah deriyi alttaki yag ve kas dokusundan ayirir, yag dokusunu çikarir ve fazlalik olan kas ve deri dokusunu keser. Daha sonra kesiler çok ince sütürlerle kapatilir. Alt göz kapaklarinizda deri çikarilmasini gerektirmeden yag torbaciklari varsa, cerrahiniz transkonjunktival blefaroplasti yapabilir. Bu girisimde kesi alt göz kapaginin içinden, görünen bir skar birakmadan, yapilir. Genellikle daha derin daha elastik derili genç hastalarda uygulanir.

  Cerrahi sonrasi


  Cerrahiden sonra, cerrah gözlerinizi bir pomadla nemlendirir ve pansuman yapabilir. Anestezi geçtikten sonra göz kapaklarinizi gerilmis olarak hissedebilirsiniz, ama cerrahiniz tarafindan reçete edilmis agri kesicilerle agri ve huzursuzluk kontrol edilebilir. Agir bir agri hissederseniz, hemen cerrahinizi arayiniz. Cerrahinizi birkaç gün basinizi yukarida tutmaniz ve sislik ve morlugu azaltmak için soguk uygulamanizi önerecek. (Morluk kisiden kisiye degisir: birinci haftada en fazla noktaya ulasir ve genellikle iki ila dört hafta sürer.) Bir hafta kadar yapisik olana gözlerinizi nasil temizleyeceginiz gösterilecek. Birçok doktor göz damlasi önerir çünkü göz kapaklarinizi kuru hissedebilirsiniz ve gözleriniz yanma ve batma olabilir. Ilk birkaç hafta fazla göz yasi, isiga hassasiyet, ve bulanik görme ve çift görme gibi geçici degisiklikler olabilir. Cerrahiniz ilk bir iki hafta iyilesmenizi yakindan takip edecek. Dikisler ameliyattan iki ila yedi gün sonra alinmalidir. Dikisler alindiktan sonra, gözler çevresindeki sislik ve morluk giderek kaybolacak ve daha iyi bakmaya ve daha iyi hissetmeye baslayacaksiniz. Normale dönüs Iki ila üç gün sonra okuyup, televizyon seyredebilirsiniz. Bununla birlikte, iki hafta kontakt lens takamazsiniz ve daha sonra taksanizda, bir süre rahatsiz hissedebilirsiniz. Bir hafta ila on gün içinde birçok kisi günlük hayatina ve isine dönmek için kendini hazir hisseder. Iyilesme hizina ve doktorun önerilerine bagli olarak kalan morlugu saklamak için makyaj yapabilir. Birkaç hafta günes isigi, rüzgar ve diger irritanlara duyarli olabilirsiniz, onun için disari çikarken, günes gözlügü takmalisiniz. Cerrahiniz 3-5 gün günlük aktivitelerden uzak durmanizi ve üç hafta kadar agir aktivitelerden uzak durmanizi söyleyecek. Kan basincinizi arttiran aktiviteler olan egilme, kaldirma ve agir spor aktivitelerinden uzak durmak özellikle önemlidir. Sivi tutulmasi saglayacagindan alkolden uzak kalmaniz söylenecek.

  Yeni görünüsünüz


  Iyilesme devresi asamali bir durumdur, ve cerrahiden sonra alti hafta veya daha fazla skarlariniz hafif pembe kalabilir. Ilerde, neredeyse görünmez ince bir beyaz çizgi oluncaya dek solacak. Diger taraftan, göz kapagi cerrahinizin olumlu sonuçlari - daha uyanik ve daha genç bakislariniz - yillarca sürecek. Birçok kisi için, bu sonuçlar kalicidir.
  17 Ekim 2013
  #1
 2. Blefaroplasti öncesi Ve Sonrası Fotoğrafları Blefaroplasti Resimleri Cevapları

soru sor

Blefaroplasti öncesi Ve Sonrası Fotoğrafları Blefaroplasti Resimleri

Alakalı Aramalar:

 1. evliligin oncesi sonrasi

  ,
 2. blefaroplasti öncesi ve sonrası