Bir Hafta Boyunca Kereviz Yerseniz Vücudunuzda Olacak 7 Değişim

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 30 Mayıs 2018 tarihinde yazılmıştır. Bir Hafta Boyunca Kereviz Yerseniz Vücudunuzda Olacak 7 Değişim hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]
  1. 1Kilo Kaybı Yaşarsınız
   [​IMG]
   Bahsettiğimiz gibi, kereviz esas olarak sudan oluşur, ancak K vitamini ve diğer bazı büyük mineraller açısından zengindir. Ancak, kilo kontrolü için, kereviz hakkında hatırlamak için ana şey "olumsuz kalori sayısı" dır. Bu demektir ki, kereviz aslında içinde bulunan kereviz sindirmek için vücudunuzun daha fazla kalori alır. Kilo kaybı için, sadece kereviz suyu 1,5 bardak başına 16 kalori olan meyve suyu veya meyve suyu şeklinde yiyebilirsiniz .

  2. 2Mide Yanması Yaşamazsınız
   [​IMG]
   Asit reflü veya mide ekşimesi kötü beslenme seçenekleri veya kötü sindirim sistemleri olan bir durumdur. Ama bizim küçük yeşil arkadaşımız size yardımcı olabilir! Kereviz suyu midesinde asitliği düzenleyerek hemen mide ekşimesini yatıştırır . Ama şunu söylemeliyiz, bu oldukça geçici bir çözümdür - eğer mide ekşimesi devam ederse, diyetinizi değiştirmeli veya bir doktora görünmelisiniz.  3. 3Ülsere Elveda Diyin
   [​IMG]
   Journal of Pharmaceutical Biology tarafından yayınlanan 2010 yılında yapılan bir çalışmada , kerevizlerin sindirim kanalının astarını ülserlerden koruyan belirli bir tür etanol özü içerdiği tespit edilmiştir. Kereviz içeren diğer şeyler, bağırsaklarınızda koruyucu mukus üretimini hızlandıran flavonoidler, tanenler, uçucu yağlar ve alkaloidlerdir.

  4. 4Anti-inflamatuar Özellikler Harekete Geçecektir.
   [​IMG]
   Bir vücuttaki iltihaplanma, bir enfeksiyon veya tahrişe karşı bir bağışıklık sistemi tepkisidir ve vücudunuz sizi bir enfeksiyon yayılmasından nasıl koruduğundan, bunun kötü olması gerekmez. Yine de bazen şişlik ve diğer etkilerini düzenlemeniz gerekir ve kereviz hem antioksidan hem de anti-inflamatuar yetenekleri olduğu için size yardımcı olabilir . Cildinizde, diş etlerinde ve gözlerde çok görülebilir. Ayrıca, kalsiyumdaki artış sayesinde dişlerinizin daha parlak görünmesine yardımcı olabilir.

  5. 5Dehidrasyon Önlenecektir
   [​IMG]
   Su içeriği yüksek ürünler vücudunuzu su ile sürdürecek, böylece dehidrasyonu önleyecek. Su içeriği bakımından zengin olan gıda ürünleri salatalıktır (% 98) ve tabii ki kereviz (% 95) .

  6. 6Sindirim Sistemi Yardım Alacaktır
   [​IMG]
   Yüksek su içeriği ile birlikte kereviz lif açısından zengindir. Doğal lif ve fitokimyasallar, mide ve ince bağırsak duvarlarını harekete geçirerek, peristalsis sürecine yardımcı olarak kabızlığı önlerler. Bu, büyük bağırsak içine gelen yiyecekleri karıştırarak daha iyi bir hale getirir. Enzimlerin besin maddelerini parçalamasına ve kan dolaşımına emmesine yardımcı olur .

  7. 7Kan Basıncı ve Kolesterol Seviyeleri Düşecektir.
   [​IMG]
   Son olarak, kereviz kolesterol seviyenizi temelde “temizleyerek” yüksek tansiyonu önlemeye yardımcı olan anti-kolesterol özelliklerine sahiptir. Kereviz, düz kas gevşetici özelliklere sahiptir, hücrelerin içinde ve dışında kalsiyum ve potasyum akışını iyileştirir. Gördüğünüz gibi, kereviz sağlığınız için kısa bir zaman aralığında veya hatta hemen gerçekleşebilecek çok sayıda muhteşem özelliğe sahiptir.
  30 Mayıs 2018
  #1
 2. Bir Hafta Boyunca Kereviz Yerseniz Vücudunuzda Olacak 7 Değişim Cevapları

soru sor

Bir Hafta Boyunca Kereviz Yerseniz Vücudunuzda Olacak 7 Değişim