Bir Aslan Ve Bir Farenin Hikayesi...

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, ozan güneri üyesi tarafından 7 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır. Bir Aslan Ve Bir Farenin Hikayesi... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bir Aslan Ve Bir Farenin Hikayesi...  Aslanın biri bir gün ormanda bir fareyi yakalamış ve onu yemek üzere iken fare aslana

  - “Beni yeme benim etim senin dişinin kovuğuna bile yetmez demiş ve sen beni bırakırsan belki bir gün sana faydalı olurum” demiş.

  Aslan onunla alay etmiş…

  - “senin mi bana faydan olacak sen kimsin ben kimim” demiş ve büyüklenmiş. Fakat fareyi de yememiş.

  - “Haydi git işine seni yesem dişimin kovuğunda kalırsın demiş ve o fareyi serbest bırakmış. Fare de bu iyiliği hiç unutmamış.

  Bir gün nasıl olmuşsa olmuş bu aslana avcılar bir tuzak kurup yakalamışlar. Aslan şaşırmış kalmış, aklına o fare gelmiş…

  - “Hey fare kardeş ocağına düştüm, gel beni kurtar bu tuzaktan” diye ormanda seslenmiş.

  [​IMG]Bunu duyan o fare, bütün fare arkadaşlarını toplamış aslanın yardımına koşmuşlar. Her biri aslanın ağını kemirmişler ve avcılar gelmeden aslanı bu tuzaktan kurtarmışlar. Aslan da fareden özür dilemiş.

  - “Yanlış düşündüm, sana değer vermemiştim ama gene de sen beni bu tuzaktan kurtardın demiş ve bir daha aslan büyüklük taslamamış ve farelere de hiç dokunmamış.


  İşte bu hikayede böyle… Bu da benim bir ilk okul dersimden aklımda bir hatıra olarak kalmıştı, onu da sizlerle paylaştım. Belki bir gün size de lazım olur diye çünkü hiç kimseyi küçük görmeyelim ki sonra mahcup olmayalım derim ve hepinize çok selamlar.
  7 Mart 2011
  #1
 2. Bir Aslan Ve Bir Farenin Hikayesi... Cevapları

soru sor

Bir Aslan Ve Bir Farenin Hikayesi...

Alakalı Aramalar:

 1. kendini aslan sanan fare

  ,
 2. kendini aslan sanan fare nin hikayesi

  ,
 3. kendini aslan sanan fare masali

  ,
 4. kendini aslan sanan fare nin masalı,
 5. kendini aslan sanan fare hikayesi