BIOS tarihe karışıyor!Google

İsimli konu WH 'Donanım Bileşenleri' kategorisinde, 'Gülümseme.' üyesi tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. BIOS tarihe karışıyor!Google hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Bilgisayarı açtığımızda bizi karşılayan BIOS ekranına güle güle! Bir teknoloji tarih oluyor…
  Yıllardır tanıdığımız ve bildiğimiz BIOS tarihe karışmak üzere. Bu açıklama anakart devi MSI‘dan geldi.
  Klasik DOS ekranını andıran metin BIOS’un yerini Windows‘a benzer bir görünüme sahip olan UEFI alacak. Bu değişimin yıl sonunda başlaması gerekiyor.
  Değişim kesinlikle kozmetik bir değişiklikten ibaret değil. Artan sabit disk kapasitesini mevcut BIOS’lar kaldıramıyor. UEFI yeni teknolojileri sırtlanabilecek bir teknoloji ve C ile yazılmış. Universal Extensible Firmware Interface anlamına gelen UEFI alışılmış ve süregelen BIOS problemlerinin de çözümü olmayı vadediyor.
  MSI yaptığı açıklamada bu özelliğin sadece pahalı anakartlarla sınırlandırılmayacağını bütün kullanıcılar için geleceğini ve ucuz modellerde de bulunarak 3 yıl içerisinde hızla yaygınlaşacağını açıkladı.  Eski Bios  [​IMG]

  Yeni Bios

  [​IMG]
  12 Nisan 2011
  #1
 2. BIOS tarihe karışıyor!Google Cevapları

 3. Kaç gündür yorum yapma fırsatım olmadı yenilikler herzaman iyidir tabi UEFI teknolojisi fiyatlara yansıtılırsa can sıkıcı olur şimdiden bir ön fiyat araştırması yapıp yıl sonuna kadar yeni pc mi toplamayı erteleyebilirim :)
  4 Haziran 2011
  #2
 4. bencede :D:D
  2 Ekim 2011
  #3
 5. Bios a alismistik :D
  26 Ekim 2011
  #4
soru sor

BIOS tarihe karışıyor!Google