Bilim Kurguyu Kim Buldu

İsimli konu WH 'Bilim' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 12 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Bilim Kurguyu Kim Buldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bilim Kurguyu Kim Bulmuştur


  [​IMG]

  Bilim kurgu bir ölçüde de muhtemel geleceğin tahminidir. Bu tabiri ilk defa Amerikalı elektrik mühendisi Hugo Gernsback, bilim magazinlerindeki hikayelerini isimlendirmek için kullanmıştır. Bu tür hikayeler yeni teknik ve ilmi buluşlara ilginin artmasına ve sadece bunları ihtiva eden dergilerin çıkmasına sebep olmuştur. İlki 1920’lerde yayınlanan Garnsback’ın Hayret Verici Hikayeler sergisidir.

  Hugo Gernsback


  Edebiyat tarihinin ilk kurgubilim yazarlarından olan Jules Vern, 19. yüzyılda ilk romanlarını yayınladığı zaman herkes ona gülmüş, çıldırdığına hükmetmiş, Ay’a gitmenin, günlerce su yüzüne çıkmadan yüzebilen denizaltının, gökte uçabilen çelik uçakların ve roketlerin boş hayallerden ibaret olduğunu söylemişlerdir. Fakat bütün bunlar yirminci yüzyılda birer birer gerçekleşmekte gecikmemiştir. Yirminci yüzyılın başlarında yayınlanmaya başlayan ilk uzay çizgi roman kahramanı Flash Gordon’ın maceraları da yavaş yavaş kitap sayfalarından çıkarak gerçek olma yolundadır.
  12 Mayıs 2012
  #1
 2. Bilim Kurguyu Kim Buldu Cevapları

soru sor

Bilim Kurguyu Kim Buldu

Alakalı Aramalar:

 1. bilim kurguyu kim buldu