Bilim Adamları Cenneti Buldu

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, göz_yaşı üyesi tarafından 24 Haziran 2010 tarihinde yazılmıştır. Bilim Adamları Cenneti Buldu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bilim adamları 200 bin yıldır saklanan cennet gibi bir dünya buldu.

  Bilimadamları, Okyanusya’daki Papua Yeni Gine’nin dağlık arazisinde, daha önce hiç görülmeyen ağaçlarda yaşayan kanguruların, kedi büyüklüğünde dev farelerin ve tropik renkli güvercinlerin yaşadığı yaşadığı, insan eli değmemiş bir bölge keşfetti.

  BBC’ye bağlı İngiliz ve Amerikalı araştırmacılardan oluşan bir keşif ekibi, devasa sönmüş yanardağı Bosavi’nin el değmemiş kraterinde yaptığı çekimler sırasında, tuhaf örümcekleri, dev kırkayakları ve ağaçlarda yaşayan kanguruları görüntüledi.

  Uzmanlar, Bosavi bölgesindeki bu bölgenin, yanardağın 200 bin yıl önce patlaması nedeniyle dış dünyadan tamamen gizli kaldığını ve hayatın burada hiçbir dış etken olmaksızın devam ettiğini açıkladı. Londra Hayvanat Bahçesi ve Oxford Üniversitesinden uzman biyologların da yer aldığı ekip, en son 200 bin yıl önce faaliyete geçtiği tahmin edilen ve bir kilometre derinliğinde kratere sahip el değmemiş Bosavi Dağı’nda, 82 santimetre uzunluğundaki kedi büyüklüğünde farelerin de filmini çekti.

  Aralarında 16 kurbağa, bir kertenkele, en az 3 balık, 20 böcek ve örümcek ile bir yarasanın bulunduğu 40’tan fazla yeni hayvan türü keşfeden ekip, hayvanların gördüğü ilk insanların kendileri olduğunu ve ekibin ilerlemesinden hiç rahatsız olmadıklarını, korkmadıklarını hatta daha yakından görmek için gruba yaklaştıklarını söyledi.
  24 Haziran 2010
  #1
 2. Bilim Adamları Cenneti Buldu Cevapları

 3. 1-kimsenin aklı cennetin güzelliğini hayal edemez
  2-madem öyle resimler nerede
  3-yalan haberler paylaşmayın
  24 Haziran 2010
  #2
 4. Cennet'i Allah (C.C)'ın bizlere Kur'an-ı Kerimde bildirdikleri kadarıyla aklımızın elverdiği ölçüde hayal edebiliriz, öyle olmasaydı Rabbim neden bazı benzetmelerle bizlere Cennet'i tanıtsın ki..O zaman sadece adından bahsederdi.. Ama dediğim gibi hayal edebildiklerimiz gerçek Cennet'in milyonda biri bile değil belki de...İnşallah Allah'ın rızasını kazanacak şekilde bir hayat sürer ve gerçeğini de görebilme şerefine nail olabiliriz. Evet başlık hatalı ben de kabul ediyorum ama konuda zaten bilim adamları bugüne kadar el değmemiş Cennet gibi bir dünya buldu denilmiş. Kimse Cennet'i bulduğunu iddia etmiyor yani...Sadece benzetme yapılmış.
  Bir konuda resim yok diye haber illa da yalan sayılacak diye bir kaide olduğunu da düşünmüyorum. Veysel kardeşimize yardımcı olmak için resimleri buldum ve ekliyorum:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  25 Haziran 2010
  #3
 5. paylşm icin tsklr gerçekten çok ilginç
  25 Haziran 2010
  #4
 6. Güzel paylaşım Teşekkürler
  25 Haziran 2010
  #5
soru sor

Bilim Adamları Cenneti Buldu

Alakalı Aramalar:

 1. bilim adamları cennet arıyor