Windows 7 Bilgisayarınızı Power tuşuna basmadan açmak...

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ¦Żακκυм¦ üyesi tarafından 17 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır. Windows 7 Bilgisayarınızı Power tuşuna basmadan açmak... hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Bilgisayarınızı Power tuşuna basmadan açmak...
    Bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan en yaygın yöntem power düğmesine basmaktır. Ancak bu olay size zor geliyor ya da bilgisayarınızı çalıştırmak için farklı yöntemler arıyorsanız işte size bir kaç yöntem...

Bu yöntemlerle bilgisayarınızı Mouse sağ tuşu ya da klavyeden girilen bir parola ile çalıştırmanız mümkün. Bütün bu ayarlar için önce BIOS 'a girmemiz gerekecektir. Bunun için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basmanız yeterli olacaktır veyada biosunuzu hangi tuşla açıyorsanız ona basın.BIOS da 'INTEGRATED PERIPHERALS' bölümüne girin ve 'Power On Function' ayarını bulun. Burada genel olarak 'Button Only' seçeneği seçilidir. Bu kısmı 'Mouse Right' yapmanız halinde artık bilgisayarınız Mouse sağ tıklamasıyla açılacaktır.Bir diğer alternatif ise bu bölümü 'Password' olarak ayarlarsanız 'KB Power On Password" kısmında belirttiğiniz herhangi beş karakterlik bir parola ile makinenizi açabilirsiniz.

Bütün bu yöntemler size saçma geliyor, "Ben power tuşuma basarım makinemi açarım" diyorsanız söyleyecek bir söz yokXD
    17 Ağustos 2011
  2. Bilgisayarınızı Power tuşuna basmadan açmak... Cevapları

3. peki bunu yaptıktan sonra power düğmesi işlevini devam ettirir mi. yani hem mausla hemde powerle açılır mı?
    30 Eylül 2011
  4. evet bun sorcaktım :alala:
    10 Ekim 2011
  5. hayırr devam etmez çünkü sistemden kaldırıyosun o tuşu :tamam:
    13 Ekim 2011
  6. Peki bunun ne gibi yararı var :D Yinede teşekürler :D
    13 Ekim 2011
  7. Power tuşunu sonra yiyebiliyormuşsun, o yararı var.. :muha:

Power tuşuna basmak çok mu zor yaaa... Ben bazen ayağımla bile basıyorum.. :D

Bilgi için teşekkürler prensesim.. :tamam:
    13 Ekim 2011
  8. [QUOTE="zєяяє";3220385]Power tuşunu sonra yiyebiliyormuşsun, o yararı var.. :muha:

Power tuşuna basmak çok mu zor yaaa... Ben bazen ayağımla bile basıyorum.. :D

Bilgi için teşekkürler prensesim.. :tamam:[/QUOTE]
    Bak yenmesi güzel hemen değiştiriyorum :D

Benim power tusu yukarda ayağımla basamıyorum napcağız simdik :D
    13 Ekim 2011
  9. :D Sen de burnunla dene o zaman.. :muha:
    13 Ekim 2011
  10. Burnumla basmak mı kolay parmağımla mı :D Gerçi benim bilgisayar külüstür olduğu için herhangi bi yerine vururnca otomatik çalısıyor :D
    13 Ekim 2011
  11. Yaa ayağın olmadı diye üzülmüşsün ya ben de onun için farklı bir yerini söyleyeyim dedim, sen üzülme diye. :D Külüstür mülüstür şükret haline onu bulamayanlar da var.. :D
    13 Ekim 2011
  12. [QUOTE="zєяяє";3220447]Yaa ayağın olmadı diye üzülmüşsün ya ben de onun için farklı bir yerini söyleyeyim dedim, sen üzülme diye. :D Külüstür mülüstür şükret haline onu bulamayanlar da var.. :D[/QUOTE]
    Ama 4GB ekran kartı 4GB Ram 10 çekirdek 100 Mb/s İnterneti bilgisayarı olan da var :D Böyle bi bilgisayarınız varsa hemen takas edebiliriz 10-20 sene sonra benim bilgisayar gibi külüstürler antika sayılcak :D
    13 Ekim 2011
  13. Benimki 2 gb ekran kartı, 4 gb ram, 4 çekirdek, 500 gb HD, 21" monitör ama vermem.. :muha:
    13 Ekim 2011
  14. [QUOTE="zєяяє";3220471]Benimki 2 gb ekran kartı, 4 gb ram, 4 çekirdek, 500 gb HD, 21" monitör ama vermem.. :muha:[/QUOTE]
    Senin tuzun kuru tabi :D Bak antika olunca cok paraya satarsın bi 50 sene sonra :D
    13 Ekim 2011
  15. :D Ben o günleri göremem o yüzden bilgisayarımı sana bırakıyorum miras olarak... :muha: Bunun karşılığında sen de benden penguen istemeyeceksin artık anlaştık mı? :D
    13 Ekim 2011
  16. [QUOTE="zєяяє";3220492]:D Ben o günleri göremem o yüzden bilgisayarımı sana bırakıyorum miras olarak... :muha: Bunun karşılığında sen de benden penguen istemeyeceksin artık anlaştık mı? :D[/QUOTE]
    Kimi kandırıyon sen :D Karşında P.Ö (Profesör Öğrenci) world var :D Bi taşla 2 kus vurucaksın demi hem bilgisayar vermicen hemde penguenden kurtulcan :D
    13 Ekim 2011
  17. Tüh yaaa P.Ö çaktı durumu... :muha:

Deniz, paylaşım için teşekkürler.. :D
    13 Ekim 2011
  18. yorumlar için teşekkürler, abla şu p.ö. bozuntusunun ağzının payını verdiğin için de ben teşkür ederim :muha:
    14 Ekim 2011
  19. İlerde başbakan cumhurbaşkanı olunca zerrin abla ile birlikte senide tanımıycam :D Görürsünüz siz :D P.Ö olacak ilerde B.C (Başbakan-Cumhurbaşkanı) &)
    14 Ekim 2011
  20. Ben gobegimle aciyorum :yuppi:
    24 Ekim 2011
  21. Helal sana :D
    25 Ekim 2011
soru sor

Bilgisayarınızı Power tuşuna basmadan açmak...

Alakalı Aramalar:

1. laptop power tuşu çalışmıyor

,
  2. laptop acma tusu calismiyor

,
  3. laptopun açma kapama düğmesi çalışmıyor

,
  4. laptop açma kapama düğmesi çalışmıyor,
  5. laptop power tuşu olmadan açma