bilgisayar sorunu acil yardım

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, möç123 üyesi tarafından 25 Haziran 2009 tarihinde yazılmıştır. bilgisayar sorunu acil yardım hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Abilerim ben bu foruma yeni katıldım. Benim bilgisayarımla ilgili bir sorunum var. bu sorun benim kafamı yedirtecek uğraşıyorum uğraşıyorum olmuyor. Benim sorum bilgisyarı ilk aldığımda içinde 80gb lik IDE harddisk vardı bu harddiskte bad sector oluştu bende yeni 320gblik SATA hardısk aldım gittim bilgisyarcıya taktırdım asıl sorun burda ben bilgisayarı açarken ilk ekran geldiğinde (yani bios) burad IDE harddısk diyo en az 30sn bekliyosonra açılıyo bide windows yükleme ekranı varya (hoşgeldiniz yazısından önce) burada çok uzun sürüyo format atıyorum çubuk en az 30 defa geçiyo bende ide harddısk bad sector olduğundan bekliyo dedim hardısskı çıkardım bu sefer bilgisayar açılmadı ben ne yapacağımı bilmiyorum bilgisayarcığa götürmek istemiyorum çok para alcaklar diye sorun ilgilenirseniz sevinirim.

Anakart Adı: ASRock 775V88+

BİOS BİLGİLERİ
    Firma Adı: American Megatrends Inc.
    Sistem BIOS Tarihi: 07/04/05
    BIOS Sürümü: P1.40

RAM: 512 MB

konu için en uygun yer burayı gördüm yanlış yere açtıysam özür dilerim.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
    25 Haziran 2009
  2. bilgisayar sorunu acil yardım Cevapları

3. Dostum Sorunun Galiba Bios Ayarlarınla İlgili Bence Sen En İyisi Bir Tamirciye Götürsen Kafana Göre Yapmanı Tavsiye Etmiyorum Yanlış Birşey Tüm Bilgisayarına Zarar Verebilir Ama Yinede Gerçek Bilgi İstiyorsan www.chip.com.tr adresine gidip ordan yardım istemeyi deneyebilirsin.yardım ediyorlar gerçekten
    27 Haziran 2009
  4. Kardeş bende formatalarla ilgili bayağı sorunlar yaşadım....
    Şimdi sana tafsiyem pc ni bir bilgisayarcıya götürmen lazım ha yapmazasan ozaman bu yazıyı dikkkatlice oku!!!!
    Öncelikle anakartı fabrika aralrarın agetirmen lazım onun içinde anakart üzerinde olan hafıza pilini çıkarıp 30 sn ye bekledikten fonra pil yuvasını nir tornavida aracılığla şase yaptır.( ''+'' ve ''-'' uçlarını bire birine değdir. hafıza pilini takıp tekrara format at büyük olasılıkla düzelir...
    27 Haziran 2009
soru sor

bilgisayar sorunu acil yardım