Biden'dan Netanyahu'ya: Erdoğan, İsrail'le en kısa zamanda...

İsimli konu WH 'Dünya' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 12 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Biden'dan Netanyahu'ya: Erdoğan, İsrail'le en kısa zamanda... hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Ortadoğu temasları çerçevesinde İsrail'de bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'ya, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İsrail'le mümkün olan en kısa zamanda anlaşmaya varmak istediğini söyledi.

  Haaretz gazetesinin İsrail Dışişleri yetkililerine dayandırdığı habere göre, Biden, Netanyahu'ya Erdoğan'ın Ankara ile Tel Aviv arasındaki krizi en kısa zamanda bitirmek istediğini söyledi.

  Biden, Netanyahu'ya ayrıca, Erdoğan'la Netanyahu arasında arabuluculuk yapmaya ya da iki ülke arasındaki anlaşmazlığın çözümü için her türlü adımı atmaya hazır olduğunu kaydetti.

  Haaretz gazetesine göre Netanyahu da, Biden'ın sözlerine karşılık, iki ülke temsilcilerinin sürekli temas halinde olduğunu ancak henüz bir uzlaşmaya varılamadığını belirtti.

  İsrail'in bir anlaşmaya varma niyetiyle müzakere masasında olduğunu söyleyen Netanyahu, “Ancak bazı kırmızı çizgilerimiz" var diye konuştu.
  12 Mart 2016
  #1
 2. Biden'dan Netanyahu'ya: Erdoğan, İsrail'le en kısa zamanda... Cevapları

soru sor

Biden'dan Netanyahu'ya: Erdoğan, İsrail'le en kısa zamanda...