BeŞİktaŞ ÇarŞi PaYlaŞim MerKez

İsimli konu WH 'Beşiktaş' kategorisinde, çArşı 06 Ank üyesi tarafından 23 Nisan 2007 tarihinde yazılmıştır.

 1. buyur aramıza cnm her zaman yer var :D hos geldın paylasımlara basla:D
  20 Aralık 2007
 2. Çok harikasın uhh bir numarasın uhh en ta.aklı mankenler beş yüz basarsın uhh hiç kimsede yoq uhh böle bir kasa uhh beşiktaşım koyunca hopluyor bursa lay la lay lay lay uhh lay lay lay lay uh lay lay lay lay lay lay lay uhh :D
  27 Aralık 2007
 3. tsk paylasım ıcın çArşı İZMiRli...
  devamını beklerız....
  1 Ocak 2008
 4. çArşı ANKARA oLAraK İSTANBUL'a GaLAtaSAy macına gıdıoruz...
  26 Şubat 2008
 5. Abi hErkEs bE$!ktA$'lı !! AT gibi yazmaya gErEk yOk !! :kızgın:
  29 Şubat 2008
 6. Bize fiziği yanlış öğrettiler
  İnsan sesi uçak sesini bastıramaz dediler
  Onlar İNÖNÜ'yü görmediler..
  29 Şubat 2008
 7. BEŞİKTAŞLI SÖZÜ(MUTLAKA OKUYUN!!!)
  Efendim
  - İyi akşamlar.. Salih beyle mi görüşüyorum?
  - Evet, buyurun
  - Merhaba, ben Taksim ilkyardım hastanesinden nöbetçi doktor Uygar Yorulmaz, bu saatte sizi rahatsız ediyorum fakat şu an hastanemizde bulunan bir hasta var.. Kendisi baygın, üzerinde kimlik bulamadık yalnızca sizin kartınız vardı. Acaba hastaneye gelebilmeniz mümkün mü? Hastanın durumu pek iyi değil de.
  - tabi gelirim..peki nasıl biri
  - valla 70 yaşlarında olmalı, giyim kuşamına bakacak olursak sanırım uzun zamandır evsiz diye tanımlayabileceğimiz birine benziyor.. Anlıyor musunuz? Yani saçı, sakalı temizliği ve görünümü pek iyi değil.
  — anladım hemen geliyorum.  Kimine göre Taksim, kimine göre İstiklal Caddesi, bana göre de Beyoğlu denilen yerdeyim. vakit gece yarısını geçmiş.kafam atmış, klasik bir Haziran gecesi.. iki duble yaptım 6–7 Türkü dinleme süresinde. yapayalnız iniyorum Beyoğlu’ndan aşağıya doğru.. mendilci çocuklar, piyangocu amcalar, kestaneciler sağlı sollu dizilmişler sokak kenarlarına.. biraz vakit geçsin şunları izleyeyim..gençler içince sapıtmışlar yine, kızlı erkekli gruba sataşan kızsız grup, Abazalık da değil bu, tamamen kıskançlık, laf atmalar sevgilileri küçük düşürmeler..nerede kaldı delikanlı gençler..gene kimsenin yemedi yumruğunu kaldırmak, uzlaşıldı, devriyeye gerek kalmadan..

  Yürümeye devam ediyorum, saat de epey kabardı, eve gitmeli, ışığı üfleyip zıbarmalı derken çakır keyif kafamla, kaldırımın kenarında gözüm ilişti bir şarapçıya.. oldum olası sevdim ben bu tipleri, takıntısız, alakasız, dünyasız tipler, adam gibi isterler şarap parası var mı diye.. sömürmezler yani kimseyi, “bir ekmek parası” diyen duygu sömürüleri yok bunlarda.. bakıyım bir cebe varsa bozuk veriyim bir şarap parası diyerekten yaklaşıyorum yanına.. durum vahim, saç sakal girmiş birbirine, eğiliyorum..

  — hoopp. Abı, kalk üşüycen git bir şarap iç.

  İplemiyor, baygın bayık halde suratıma bakıyor..ısrar ediyorum kalk kalk diye.. dizime tutunup ayaklanmaya çalışırken pardösüsünün önü açılıyor.. üzerinde rengi gitmiş eski beyaz bir atlet görüyorum.. pardösüyü aralayıp göğsüne doğru bakıyorum, kalp tarafındaki BJK amblemi çarpıyor gözüme..

  - vay Beşiktaşlısın demek.. al şimdi sana bir şarap parası daha..

  korsan da olsa tanırım aslında bütün Beşiktaş formalarını ama bunu ilk defa görüyorum o an..

  — o sadece Beşiktaş forması değil diyor ilk konuşmasında
  - nerden buldun bu formayı?
  — benim
  - nerden aldın?

  Amcam kızdı, sanane der gibi
  - Yusuf’tan aldım.. Tanır mısın?
  Canı yanıyordu, üzüldüm durumuna, keyfim de yok ama, niye sordum bilmiyorum..
  - baba be.. arkadaş olsana bana, bir meyhaneye gidelim.. bir büyük yapalım senle, bulursak sıcak bişeyler de yeriz..
  bu sefer salak der gibi baktı, haklıydı ne işim vardı ki evsiz biriyle..
  - iyi dedi gel gidelim..
  Epeyce yürüdük, karanlık sokaklardan geçip girdik izbe bir meyhaneye.. nerden geldi bu cesaret bilmiyorum, aklıma da gelmiyor mekanına ___ürüp gasp yapma ihtimali.. aklım formada kalmış, abuk sabuk gittim yine de..

  Pek konuşmuyor, birinci büyüğün son dublesine kadar laf etmedik, sonra konuştu;
  - sen de iyi içermişsin.
  — çocukluktan be baba.
  İkinciyi açtık.. kafa epey doldu..
  — kızmazsan sana bişey sorucam
  - kafasıyla ileri geri olur verdi
  - nerden buldun o formayı?
  Gene sustu.. bir saat konuşmadık yine
  - Evlat.. sene 1967.. 25 yaşındayım.. geceden çıktık yola.. deplasmana.. bilir misin deplasmanı.. yollar, o zamanki yollar, git git bitmez.. Sonra yendik Göztepe’yi İzmir’de Şampiyon olduk. Atladım sahaya, gencecik yeni yıldız Yusuf tan kaptım formayı.

  Elimde bardak kalakaldım, pat diye anlattı, konuşamadım.
  — yaaa dedi. Bu forma 28 yaşında..
  kekeledim bir an.. nassıl nasssıl..

  Anlattı tüm olanları.. almışlar maçı.. tüm kara gözüyle almış formayı.. sonra ertesi gün geri gelmiş mahalleye, sırtında forma tüm havasıyla koşa koşa gidiyormuş evine.. oğluna gösterecekmiş.. gitmeden deplasmana, 7 yaşında oğlu kızmış buna, niye götürmüyor beni de İzmir’e diye.. oğlum diyordu affedecek ona verince bu formayı.. eve vardığında her şey bitmiş.. Gece evleri yanmış, karısı ve oğlu dumanlar içinde boğularak can vermişler.
  O gün lanet etmiş her şeye, vurmuş kendini sokaklara..

  Biraz toparlandıktan sonra..
  - peki baba nasıl korundu bu forma yıllarca..
  — bu gün ayın kaçı?
  - 4 Haziran da 5’i oldu artık
  4 Haziran da şampiyon olmuş Beşiktaş, o gece kaybetmiş ailesini.. ve o günden beri sadece 4 Haziranda sırtına geçirmiş formayı.. Kulübesi varmış Dolapdere taraflarında, bir de yatak, orada saklamış yıllarca, yırtılmış, sökülmüş ama gene de korumuş formanın özünü.

  Baba be.. şuradaki tekelle konuşacam, sana günde 3 şarap alacam, her ay gelip önceden vericem parasını.. olmaz dedi acıyamazsın bana..

  Cüzdanıma uzanıp bir resim çıkardım.. bak dedim benim oğlum, geçen gün benden Dünyanın en değerli Beşiktaş formasını istedi, aldım bir forma, verdim.. ne bilirdim her forma aynıdır dedim.. senden baba, bu formayı oğluma miras bırakmanı istiyorum, senden Dünyanın en değerli formasını istiyorum..
  — Adı ne oğlunun?
  - Kartal.. Kartal Yusuf Aral..
  - oğlun için içeriz şarabı be evlat
  - Ama bana Beşiktaşlı sözü ver, günde üç şaraptan fazla yok.. Dışardan bulsan da içmeyeceksin.
  Mırın kırın etti.. söz be dedi.. Beşiktaşlı sözü..
  - üzerinde ev telefonumun da olduğu kartlardan birini verdim.. Bakmadan koydu cebine.


  Aradan 4 ay kadar geçti.. arada bir buluşup içiyoruz.. her gün üç şarabını içiyor.. buluştuğumuzda bile üçten başka içmiyordu..

  Bir akşam çıktım.. koca Beyoğlu’nu dolaştım bulamadım.. sordum soruşturdum, kulübesini buldum.. etraf çok kötü kokuyordu, yatağında sızmış.. kaldırdım.. yüzüme baktı tersledi beni, defol git diyerek kovdu.. baba dedim bişey mi oldu.. defol ulan diye .ittirdi yine.. 3 şarap aldın diye sahibimiz mi oldun.. şaşırdım kaldım.. Bir müddet oturdum yanında
  - forma nerde?
  - yok.. bilmiyorum
  - nasıl bilmezsin diyerek yapıştım yakasına
  - eh be diyerek başladı küfürlere.. napiyim ulan dedi.. Üşüdüm bir gece yaktım ısındım.
  - beynimden vurulmuşa döndüm.. çıldırdım..
  - sen dedim adam değilmişsin.. Beşiktaşlı hiç değilmişsin.. sana da içkine de diyerek çıkarken kapıdan sordu..
  - o sözü tutacak mıyım hala
  - tutma dedim..iç iç geber.

  Kızdım sonra kendime, bir forma için mi yapmıştım bunları.. hayır sadece bir forma değildi o.. o formada hatıralar vardı acılar vardı..28 yaşında bir çınardı o forma..ve Bir Beşiktaş forması yok olamazdı.  Gece yarısı üç filan.. İstanbul boşalsa da bu Beyoğlu hiç dinmiyor be.. kalabalıktan sıyrılıp vardım hastaneye..dile kolay tam 9 yıl oldu, o olmalıydı.
  Demlik bir hastane kokusu, pek alışkın değilim bu havalara, sıkıntı verir çoğu kez, acının tazelenmesine. Hemşireye tarif ettim, Doktor Uygar beyin hastasıydı galiba diyerekten..
  -Evet dedi, 1 saat önce hastanenin karşısında yatarken bulmuş doktor bey.. içeri alıp ilgilendi bizzat.. şu odaya aldılar..siz burada bekleyin, ben doktor beye haber veriyim

  yok, bekleyemezdim, kızgınlığım geçmişti ve ne de olsa baba dediğim bir adamdı.. içeri girdim.. karnı şiş, kir pas içinde yatıyordu bir yatakta.. yaklaştım yanına.. elini tutarak baba dedim ben geldim..gözler açıldı birden.. Evlat dedi.

  Kalk dedim gidiyoruz, bir iki kadeh atalım..yok dedi..
  Belli konuşamıyor, iyice tüketmiş yılları, yudum yudum seçiyor harfleri konuşmaya zorlarken kendini, dikmiş gözleri havaya yüzüme doğru bakamıyor yine de. Dişlerini sıkarak çekti elini.. örtüye uzandı.. Bir eliyle kaldırmaya çıkarırken örtüyü omzunu geriye doğru çekti. Sımsıkı tuttuğu beyazlığı gösterdi bana.. al dedi.. ordaydı, ellerinin arasındaydı forma..
  - baba dedim sarıldım boynuna.. neden ?dedim neden?..
  - günnn..deee.. Üç. Şaarrap yetm..e…di … be ev..lat

  ne demekti bu..günde 3 şarabın yetmemesi.. tamam ben demiştim ama yine de bulurdu sağdan soldan içerdi yine.. bu olamazdı ki..

  — nasıl?
  - söö..zz verr..mişş..tim

  Evet söz vermişti, Beşiktaşlılık sözüydü o.. ve bozulamazdı.. yalan söylemişti bana, ve sözü geri çektirmişti.. Daha çok içebilirdi.
  Artık yıkılmıştı barajlar, gözlerim dayanamadı daha fazla.. elime uzandı..tüm gücüyle sıkmaya başladı. Gözleri açıktı hala ama belliydi..kalmamıştı direnci..
  - Evlat dedi..beeen gidiiii..yorum.. karı..mın yanı..na.. oğlu..mun yanı..na.. siya..hı yaşarken gör..düm.. şim..di beya..za doğ..ru gidi...yorum.. beyaza.....
  6 Mart 2008
 8. bütün carşı toplandık toplandık toplandııkkk

  biz fenerden hoşlandık hoşlandıık hoşlandıkkk

  fener inönüye gelecek gelecek gelecek

  Cehennemde küllenecek küllenecekkkk.  gün doğdu hep uyandık stadlara dayandık

  beşiktaşın aşkıyla da bayraklarla donandık

  semtimiz erkek semti aşık eder herkesi,

  üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi,

  işte biz kötü günde hep omuz omuzayiz,

  övünmek gibi olmasın biz BEŞİKTAŞLIYIZ

  kara kartal kara kartal


  söz bizde, beste bizde, taklit yok bizde

  mevzuda takmıyoruz geri vitese

  kadıköy’de, samiyen’de

  kral biziz bu alemde.
  23 Mart 2008
 9. kardeşim qerçekten süper olmuş eline sağlık devamı nı bekliorum bu arada fotolarıda pc ye kopyaladım:)))
  30 Mart 2008
 10. eline sağlık çok gzl olmş uzunmuş ama deydi :D
  30 Mart 2008
 11. saol kardes senden de beklıoruz
  6 Nisan 2008
 12. İŞTE BİZ BUNA KARTALIN GÜCÜ DİYORUZ[sigara]
  16 Nisan 2008
 13. hepınız cok saolun...
  18 Nisan 2008
 14. [​IMG]
  20 Nisan 2008
 15. çArşı osmaniye ye de banada bunu okuyanada kArşı
  19 Mayıs 2008
 16. tüm plşm için tşklr..
  19 Mayıs 2008
 17. beşiktaşlı olmanın ayrıcalığını tekrar hissettirdiğiniz için teşekkürler arkadaşlar:alkis::alkis::alkis::bravo::bravo::bravo:
  27 Mayıs 2008
 18. Çarşı Kendine Karşı :)
  30 Mayıs 2008
 19. çARşı BıtmEZ..
  1 Haziran 2008
 20. Goreceksınız seneye carsı gene 1 numara olacak
  15 Temmuz 2008
soru sor

BeŞİktaŞ ÇarŞi PaYlaŞim MerKez