benim bi sorum var yardımcı olurmusunuz ...

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, the_one_aytek üyesi tarafından 5 Nisan 2009 tarihinde yazılmıştır. benim bi sorum var yardımcı olurmusunuz ... hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. merhaba webhatti ailesi benim bi sorum olcak pc işlemcisi ile ilgili
    sorum şu ; 1- ghz mi daha hızlı oluyor yoksa mhz mi

2 - AMD PHENOM X4 9600 2.33 GHZ 3600 MHZ ( 4 CEKİRDEKLİ ) İŞLEMCİMİ DAHA HIZLI YOKSA ; INTEL DUAL CORE E8400 3.00 GHZ 1333 MHZ ( ÇİFT CEKİRDEK )' mi hızlı

sizce hangisi daha hızlı beni bilgilendirirmisiniz ... şimdiden tesekkr ettim :)
    5 Nisan 2009
  2. benim bi sorum var yardımcı olurmusunuz ... Cevapları

3. 1-GHz işlemci hızıdır.MHz RAM,Anakart ve Ekran kartının frekansıdır.Yani GHz ile MHz birbirinden ayrı katagoriye girer.Karşılaştırmak imkansız olur.

2-Bunu karşılaştırman bile hata,Phenom'u Core Quad ile karşılaştırman gerekirdi.4 çekirdek katagorisine girmesi için.Ama bu tabloda Phenom daha iyi.
    6 Nisan 2009
  4. 6 Nisan 2009
  5. ilginize tsk ederım 2 pc arasında kaldım aralarında da pek fıyat farkı yoktu ben phenomdan yanaydım bırde sızlerın fıkırlerını almak ıstedım ...
    6 Nisan 2009
  6. şöyle düşün 4 çekirdek ghz*4 2 çekirdek yine aynı ghz*2 kısaca amd işlemcin sana toplamda 2.33*4=9.32ghz işel kapasitesi sunar
    intel ise 3*2=6 ghz işlem kapasitesi sunar
    mhz önemledir ama işlemcinin hızı daha önemlidir
    15 Nisan 2009
soru sor

benim bi sorum var yardımcı olurmusunuz ...