'Ben seni böyle mi görecektim?'

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 29 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. 'Ben seni böyle mi görecektim?' hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Rec0

Rec0 Yönetici

KİLİS'te askeri aracın devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 30 yaşındaki bekar Astsubay Şevket Alnıdelik'in cenazesi Amasya'nın Merzifon İlçesi'ndeki havalimanında karşılandı. Şehitin annesi Aysel ve baba Akif Alnıdelik, oğullarının tabutuna sarılarak "Oğlum ben seni böyle mi görecektim?" diyerek gözyaşı döktü.

Suriye sınırındaki Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde, askeri aracın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanan bekar olan Astsubay Üstçavuş Şevket Alnıdelik, kaldırıldığı Kilis Devlet Hastanesi'nde şehit oldu. Şehit Alnıdelik'in cenazesi askeri uçakla Amasya'nın Merzifon İlçesi'ndeki Merzifon Havaalanı'na getirildi. Samsun ve Amasya'dan gelen kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehidin ailesi ve çok sayıda kişinin katıldığı törende şehit annesi Aysel Alnıdelik, ayakta durmakta zorluk çekti. Cenazenin gelmesi ardından anne Aysel Alnıdelik'in oğlunun tabutunu görmesini istemesi sonucu cenaze aracı durduruldu. Oğlunun Türk Bayrağı'na sarılı tabutuna gören anne Aysel Alnıdelik, tabuta sarılarak "Oğlum. Annesinin bir tanesi, ben seni böylemi görecektim. Canım evladım" diyerek eşi Akif Alnıdelik ile gözyaşı döktü. Duaların edilmesinin ardından şehitin naaşı cenaze töreni düzenlenmesi için karayoluyla memleketi Samsun'un Havza İlçesi'ndeki Kevser Camii'ne gönderildi.

DÜZENLENEN TÖREN SONRASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

Kilis'te askeri aracın devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 30 yaşındaki bekar olan Astsubay Şevket Alnıdelik, memleketi Samsun'un Havza İlçesi Kevser Camii'nde tören düzenlendi.

İkindi namazı sonrasında düzenlenen cenaze törenine MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk, Kara Kuvvetleri İstihkam Daire Başkanı Tuğgeneral Mücahit Zorlutuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, annesi Aysel, babası Akif ve Ankara'da görevli astsubay ağabeyi Cengiz Alnıdelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından alınan helallik sonrasında şehit astsubay Şevket Alnıdelik, Doğançayır Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.
    29 Haziran 2017
  2. 'Ben seni böyle mi görecektim?' Cevapları

soru sor

'Ben seni böyle mi görecektim?'