Belgesel:Hz. Meryem

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, =_hacker.djbarış_= üyesi tarafından 28 Ekim 2009 tarihinde yazılmıştır. Belgesel:Hz. Meryem hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Belgesel:Hz. Meryem

  Hits: 1 Download: 140 Lisans: Freeware (Ücretsiz) Üretici/Telif: Bilinmiyor İşletim Sistemi: Windows (Tümü) Yazı Boyutu 12 14 16 18
  Açıklama

  Kuran'da, müminlerin örnek almaları için peygamberlerin ve salih kimselerin hayatlarına dair bazı kıssalar yer alır. Güzel ahlakı üzerinde düşünüp örnek alınması gereken salih müminlerden biri de Hz. Meryem'dir.
  Kuran'da bildirilen mümin kadın karakteri, bugün cahiliye toplumlarında yaygın olarak yaşanan kadın karakterinden çok farklıdır. Cahiliye toplumlarında yaşayan kadınlar, genellikle toplum tarafından kendilerine uygun görülen ve nesilden nesile aktarılan ortak bir karakteri yaşamaktadırlar.
  Cahiliye toplumu, kadın için ayrı, erkek için ayrı ahlak özellikleri belirlemiştir. Kuran'a göre ise kadın ve erkek aynı imani ve ahlaki sorumluluklara sahiptir. Allah, inananlara, Hz. Meryem'in şahsında "ideal Müslüman kadın karakteri"ni tanıtmaktadır. Bu filmde ideal Müslüman kadının özelliklerini göreceksiniz.
  indir
  28 Ekim 2009
  #1
 2. Belgesel:Hz. Meryem Cevapları

soru sor

Belgesel:Hz. Meryem