Bel korse ile kilo verilebilir mi?

İsimli konu WH 'Moda' kategorisinde, neriman kayacan üyesi tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır. Bel korse ile kilo verilebilir mi? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Bel korse ile kilo verilebilir mi?


  Bir toplantıda laf lafı açıp konu korseye gelince , oradaki bayanların bir tanesi , göbeğindeki genişleme için doktorunun ona bel korse tavsiye ettiğini söyledi, böyle bir durumun oluşmasının en büyük sebebi 4 çocuk sahibi olmasıydı. Saatlerce çalışsa bile vücudu germe işlemi vücudun şeklini kalıcı olarak değiştirmeye yardımcı olmayacaktı. Görünüşe göre bel korse, yağdan dolayı belde oluşan sarkmaları germe işlevi görüyor ama kalıcı olarak bir çözüm bulmuyor . Tavsiyemiz üzerine bayan korse kullanımın yanıda bel egzersizlerine de başladı.


  [​IMG]
  Tabi ki bir egzersiz programına ya da diyet programına başlayan birisinin ilk once mutlaka bir hekime danışması gerekir. Vücudunuzu ne kadar sıkıştırırsanız sıkıştırın bir mide operasyonu geçirmeden bel korsesi sadece sadece yenilen yemek miktarını kısıtlar. Çoğumuz yeteri kadar ya da yeterli olandan az biraz fazla yemek yeriz. Gerçekçi olmak gerekirse bu yediğimizden daha az yemek yemeliyiz ve az da olsa egzersiz için vakit ayırmalıyız. Hepimiz karnımızın zil çalmasını istemediğimizden devamlı bu durumla mücadele ediyoruz.


  Kilo verme yolunda kendi kendinize hedefler ,yöntemler geliştirebilirsiniz. Örneğin buz dolabına resimler koyarak, korse benim vücudumu böyle sıkılaştırır ve b çalışmaya devam edersem bende böyle bir vücuda kavuşurum diyebilirsiniz.


  Son olarak size tavsiyem ,vücudunuzun daha fit bir görünüme kavuşması için gerekli olanda daha fazla vücudunuzu gerip sıkıştıracak bel korselerini kullanmamanızdır , bu size hem acı verir hem de sağlığınız açısından kötü etkiler doğurabilir
  Kaynak: http://www.camasirim.com/blog/bel-korse-ile-kilo-verilebilir-mi/

  24 Haziran 2015
  #1
 2. Bel korse ile kilo verilebilir mi? Cevapları

soru sor

Bel korse ile kilo verilebilir mi?