Başlangıç

İsimli konu WH 'Makaleler' kategorisinde, ozan güneri üyesi tarafından 24 Ağustos 2010 tarihinde yazılmıştır. Başlangıç hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Başlangıç

Evet başlıyorum.Bu benim ilk deneyimim belki güzel olur belkide kötü ama sonuç olarak ben mutlu olacağım bu yazıyı tamamlayınca.Çünkü benim için yeni bir keşifte(benim açımdan yazmak) karaya ilk adımı atmak gibi birşey bu. Yani merdivenlerden ilk basamagı cıkmak gibi.Bu yazıya başladığım zaman yağmur haddinden fazla yağıyor. Sanki Yaz mevsiminde onu unuttuğumuzun açısını cıkarırcasına.Evet sonunda yaz mevsimide bitti ve sonbahara geldik yani yaprak dökümüne.
    Etrafta cıvıl cıvıl koşan cocuklar,neşeyle uçuşan kuşlar,rüzgarın yardımıyla dans eden ağaçlar olmayacak En azından sonbahar ve kış mevsimi süresince.Bahar gelince ; çoçuklar yeniden koşturacak,kuşlar uçuşacak ve ağaçlar kaldığı yerden danslarına devam edecek.Peki ya insanlar ? İnsanların ömürleride 4 mevsim'e benzemezmi ? Çocuklugu ; bahar kadar cıvıl cıvıl, ergenligi ; kış kadar şiddetli ve hızlı,yetişkinliği ; yaz gibi sıcak ve olagan yaşlılığı ise Sonbahar gibi durgun ve sönük. Ama bazı insanlar bu tabuları yıkıyorlar. Örnegin ; 80 yaşına gelmiş bir dedenin cocuklarıyla parkta neşe ile oynaması veya 17'sinde bir genç'in normalden fazla bir şekilde yetişgin gibi davranması. Hayatta bu tarz şeylerde oluyor. Hayatta aslında en önemli olan gülmek değilmidir ? Gülmek en büyük başarıdır.Zorluklara karşı gögüs germek , zorda olana yardım etmektir başarılı olmak. Başarı her insan için farklı anlamlar taşıyor. Misal bir ögrenci için başarı ; Girdigi sınavdan yüksek not almak,Bir pazarlamacı içinde ; pazarladıgı bir malı satmaktır başarı. O kadar geniş ve farklı anlamları varki başarının Ama hepsinin ortak noktası ve paydası MUTLULUK.Başarının sonucunda gelen yegane duygudur MUTLULUK.İnsanın kendine güvenmesini saglayan duygu. İşte bende yazımı bitirirken mutlu oldum çünkü yazıyı bu yazıyı bitirmekti hedefim ve hedefime ulaştım BAŞARILI oldum..
    24 Ağustos 2010
  2. Başlangıç Cevapları

soru sor

Başlangıç