Barcelona Kulübü ile Bill Gates arasında anlamlı proje

İsimli konu WH 'Dünyadan Futbol' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 16 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır. Barcelona Kulübü ile Bill Gates arasında anlamlı proje hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]


  Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, futbolcular Arda Turan ve Aleix Vidal, Microsoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin iş adamlarından Bill Gates ile bir araya geldi.

  İspanyol kulübünden yapılan açıklamaya göre, Japonya'da düzenlenecek FIFA Kulüpler Dünya Kupası yarı finalinde Guangzhou Evergrande ile oynanacak maç öncesinde Barcelona Kulübü Vakfı ile Bill and Melinda Gates Vakfı arasında Tokyo'da toplantı yapıldı.

  Toplantıya Bill Gates ile Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, başkan yardımcısı Jordi Cardoner, futbolculardan Arda Turan ve Aleix Vidal katıldı.

  Yoksullukla mücadeleyi amaçlayan "Let's Beat Extreme Poverty" adlı projeyle ilgili yapılan toplantıda, 700 milyondan fazla insanın aşırı yoksulluk seviyesinde yaşadığına dikkat çekildi.

  Toplantıda konuşan Barcelona Kulübü Başkanı Bartomeu, Bill Gates ilk kez bir araya geldiklerini ifade ederek, "Bill and Melinda Gates Vakfı ile iş birliği yapmak bizim için bir onurdur. Barcelona'nın değerlerini paylaşan bir vakıf" dedi.

  Bill Gates de, "Çocuk sağlığı, yoksullukla mücadele gibi dünyadaki önemli sosyal olaylarda Barcelona ile çalışmalar yürütüyoruz. Dijital platformlarda farklı takımlar ve futbolcular iyi haberleri yaymamıza yardımcı oluyor. Bu, takımın değerini gösteren bir şey" şeklinde konuştu.

  Toplantıya katılanlar daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.
  16 Aralık 2015
  #1
 2. Barcelona Kulübü ile Bill Gates arasında anlamlı proje Cevapları

soru sor

Barcelona Kulübü ile Bill Gates arasında anlamlı proje