BANYOLARA ESTETİK BİR DOKUNUŞ

İsimli konu WH 'Ev ve Dekorasyon' kategorisinde, selinkaya üyesi tarafından 3 Ocak 2019 tarihinde yazılmıştır. BANYOLARA ESTETİK BİR DOKUNUŞ hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Merhaba arkadaşlar bugün sizinle banyo perdeleri hakkında yazmış olduğum makalemi paylaşacağım. Umarım yararlı bulursunuz. :rolleyes:

  Banyonuza Estetik Bir Görünüm Verin!

  Banyolara sıcak olduğu kadar da estetik bir dokunuş katan perdeler, pek çok farklı tarza sahiptir. Mekandaki genel uyuma bağlı olarak yapılacak seçimlerde uyum ve renklere dikkat çekmek gerekir. Tavanla yer arasındaki yüksekliğe uygun olarak hazırlanacak bir banyo perdesi, fonksiyonel anlamda bütün görevleri yerine getirir. Tavandan en az 20 cm aşağıdan başlayacak olan perdeler mekanı daraltmaz.

  [​IMG]

  BANYO PERDESİNDE RENK SEÇİMİNİN ÖNEMİ
  Banyo fayanslarıyla uyumlu olarak seçilecek perdeler, ortamda yaratılmak enerjinin net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Fayanslarla aynı renklerde olmasa da benzer tonlarda yapılacak tercihleri, klozet takımı ve aksesuar seçimiyle de uyumlu olmalıdır. Mekanda bulunan her bir detayın birbiriyle bütünlük sağlayabilmesi küçük metrekareli banyoların bile keyifli bir yaşam alanına dönüşmesinde etkilidir. En çok tercih edilen duş perdesi renkleri arasında;

  * Mavi,

  * Yeşil,

  * Beyaz

  * Sarı tonları sayılabilir.

  Ferah ve temiz bir görünümün yanı sıra ahşap dekorasyonun ağırlıklı olduğu bir banyoda; kırmızı, siyah ve natürel perde seçimine de gidilebilir. Kendiliğinden cepli modeller sayesinde hem hoş bir görüntü yakalanabilir hem de gün boyu kullanılacak malzemelerin derli toplu kalması sağlanabilir. Hayatın her anında yaratıcı detaylardan hoşlananlar fırfırlı veya kat kat banyo perdeleri sipariş edebilir. Tamamı görünmez bir seçim yerine üst kısımları şeffaf detaylarla hareketlendirilmiş modeller hayatın her anında gülmek isteyenlere özel fırsatlar yaratabilir.

  HER ZEVKE UYGUN BANYO PERDESİ MODELLERİ
  Tek veya çift parçalı tekstil kumaşından hazırlanan modellere ek olarak su geçirmeyen PVC malzemesinden hazırlanmış perdeler de özellikle temizlik açısından tercih sebebidir. Evlerin en küçük metrekareye sahip alanları arasında yer alan banyolar renk seçimiyle ferah bir ortama dönüştürülebilir. Alanın özellikleri ve ihtiyaçları göz önünde tutularak yapılacak tercihlerde sentetik kumaşlar veya dekoratif ve renkli malzemelerden hazırlanan farklı dokunuşlar etkili olabilir.
  3 Ocak 2019
  #1
 2. BANYOLARA ESTETİK BİR DOKUNUŞ Cevapları

soru sor

BANYOLARA ESTETİK BİR DOKUNUŞ