Bakan Müezzinoğlu, Ankara patlamasında can kaybı sayısını açıkladı

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 13 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Bakan Müezzinoğlu, Ankara patlamasında can kaybı sayısını açıkladı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Güvenlik Toplantısı'nın ardından Ankara Kızılay'daki saldırıya ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bombalı saldırıda 34 kişinin hayatını kaybettiğini ve 19'u ağır 125 yaralı olduğunu söyledi.

  İçişleri Bakanı Ala ise saldırının patlayıcı yüklü bir araçla gerçekleştirildiğini açıklayarak "Kızılay'da otobüs durağında bekleyen sivil vatandaşlarımıza seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla terörist saldırı düzenlenmiştir" dedi.

  İÇİŞLERİ BAKANI ALA: SALDIRI SEYİR HALİNDE PATLAYICI YÜKLÜ ARAÇLA DÜZENLENDİ
  Başbakan Davutoğlu başkanlığında Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı sonrası İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Kızılay'da meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin son bilgileri paylaştı. Saldırının seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla düzenlendiğini açıklayan İçişleri Bakanı Ala, "Bugün akşam saatlerinde Ankara'da Kızılay'da otobüs durağında bekleyen sivil vatandaşlarımıza seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla terörist saldırı düzenlenmiştir. Bu terörist saldırıyı milletçe lanetliyoruz ve bunu yapanların hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacağını teyiden tekrar söylüyoruz. Bu millet çok problemlerin üstesinden gelmiştir. Bu tür saldırılar milletin azim ve kararlılığını hiçbir zaman ortadan kaldıramayacaktır" diye konuştu.

  "SALDIRI SONUCU CİDDİ BULGULAR ELDE EDİLDİ"
  Bombalı saldırıya ilişkin ciddi bulgular elde edildiğini vurgulayan Ala, "Bu saldırı sonucunda yapılan şu ana kadarki tahkikatlarda ciddi bulgular elde edilmiştir. Ama kesin olarak yapan örgüt sonuçlar tamamen elde edilip soruşturma bu yönüyle araştırma ve soruşturma tamamlanınca açıklanacaktır. Sanıyorum yarın bu araştırmalar neticelenir ve kesin kanaate varıldıktan sonra bulgular tamamlandıktan sonra açıklanır" ifadelerini kullandı.

  "TERÖR BU ÜLKENİN AYAĞINDA PRANGA OLMAKTAN BERTARAF EDİLECEK"
  Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Bakan Ala, "Elbette biz bu terörist saldırılarla şu anda yürüttüğümüz milletin huzuru için, demokrasimizin bekası, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için yürüttüğümüz terörle mücadele sekteye uğramayacaktır. Kararlılıkla sürdürülecektir ve Türkiye bu sorunun da üstesinden gelecektir. Terörle mücadelede kararlılığımız hiçbir zaman bu tür saldırılarla engellenemeyecektir ve terör bu ülkenin ayağında pranga olmaktan bertaraf edilecektir. Bu ülke ayağındaki bu prangayı da vakur duruşla ve etkili mücadeleyle ayağından söküp atacaktır" açıklamasında bulundu.

  "TERÖRİST SALDIRILARLA TÜRKİYE'NİN YOLUNU KESEMEYECEKLER"
  Terör saldırılarıyla Türkiye'nin yolunun kesilemeyeceğini belirten Ala, "Elbette şimdi ortaya koyduğumuz hedefleri engellemeye yönelik, Türkiye'nin hedeflerini engellemeye yönelik bu tür terörist saldırılarla Türkiye'nin yolunu kesmeye çalışanlar da bilsinler ki Türkiye'nin yolunu kesemeyecekler. Türkiye yoluna büyük bir kararlılıkla, azimle devam edecektir" dedi.

  SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU: 125 HASTANIN 19'UNUN DURUMU CİDDİ
  İçişleri Bakanı Ala'nın ardından saldırıda yaralananların durumuna ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, 19'u ağır 125 hastanın çeşitli hastanelerde tedavi gördüğünü ve 7 hastanın da ameliyatta olduğunu bildirdi. Müezzinoğlu, 14 hastanede yaralıların olduğunu belirterek "Şu anda hastanelerimizde 125 hastamız tedavi görüyor. Bu 125 hastamızın 19'unun durumu ciddi, 7 hastamız ameliyatta. Diğer hastalarımız da ilk müdahale süreçleri tamamlanmak üzere, bunların büyük çoğunluğu bu akşam evlerine gönderilebilecek düzeyde. Hafif yaralı diyebileceğimiz durumda ama ciddiyeti olan 19 vakamız var. Olayın ilk anından itibaren yaklaşık olaydan 1,5-2 dakika sonra ambulans hizmetleri anında müdahalede bulundular. 24 hastanemize yaralılar taşındı. Şu anda 14 hastanemizde yaralılar var" açıklamasında bulundu.

  "OLAY YERİNDE 30, HASTANELERDE 4 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK"
  Bombalı saldırının gerçekleştiği olay yerinde 30 ve saldırının ardından hastaneye sevk edilen yaralılardan 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Olay yerinde vefat eden sayısı 30 oldu. 4 vatandaşımızı hastanelerde kaybettik. Olay yerinde ölenlerin en az 1'i muhtemelen 2'si terör eylemini veya araçtaki kişi ya da kişiler olabileceği değerlendirilecektir. Olay yerinde 30 ölüm var. Milletimizin başı sağ olsun. Milletimizin birlik ve beraberliği, sabırlı ve metanetli duruşu bu olayların üstesinden gelebileceğimizin en büyük güvencesidir. Asla başaramayacaklar. Terör eylemi zihniyetini lanetliyorum. Eylem yapanlar zaten gidecekleri yere gittiler"

  BAKAN ALA: HER TÜRLÜ İHTİMALİ DEĞERLENDİREN TEDBİRLERİ UYGULAMAYA KOYUYORUZ
  Basın mensuplarının Ankara'da veya Türkiye'de şu anda başka bir şüpheli aracın olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Bakan Ala, her türlü ihtimali değerlendiren tedbirlerin alındığını belirterek şöyle konuştu: "Milletimizin huzuru için ne kadar yakaladığımızı son derece ciddi bir biçimde bu tür araçlarla ya da bu tür hazırlıklarla ya da bu tür terörist saldırı olabilme ihtimalleriyle hepsini dikkate alarak mücadele ediyoruz. Gerekli tedbirleri sonuna kadar bütün ayrıntılarıyla alıyoruz. Ama seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla yapılmıştır bu saldırı. Bunlara ilişkin de son derece ciddi tedbirler alınıyor. Çok ciddi, her türlü ihtimali dikkate alan genelgeler yayınladık, uygulamalar yapıyoruz. Ama dünyanın her ülkesinde maalesef terör yüzde yüz engellenebilen bir saldırı türü değil. Ama yüzde yüz engellemek için çalışmak bizim görevimiz. Onu yapıyoruz. Bundan sonra da vatandaşlarımız bilsinler ki her türlü ihtimali değerlendiren, dikkate alan tedbirleri gözden geçiyoruz, alıyoruz ve uygulamaya koyuyoruz"
  13 Mart 2016
  #1
 2. Bakan Müezzinoğlu, Ankara patlamasında can kaybı sayısını açıkladı Cevapları

soru sor

Bakan Müezzinoğlu, Ankara patlamasında can kaybı sayısını açıkladı