Bahoz (Fırtına)

İsimli konu WH 'Kültür - Sanat' kategorisinde, MaSMaVi üyesi tarafından 18 Kasım 2008 tarihinde yazılmıştır. Bahoz (Fırtına) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Orjinal Adı: Bahoz (Fırtına)

  Yönetmen: Kazım Öz
  Oyuncular: Cahit Gök, Havin Funda Saç, Selim Akgül, Asiye Dinçsoy, Kadim Yaşar

  Senaryo: Kazım Öz
  Görüntü Yönetmeni: Ercan Özkan
  Müzik: Ayhan Akkaya, Vedat Yıldırım, Burak Korucu
  Tür: Aksiyon, Macera
  Süre: 135 dk.
  Yapım: 2008, Türkiye
  Dağıtımcı: Özen Film

  Gösterim tarihi: 14 Kasım 2008  Editörün Notu: "Devrim" fikri genç ve dinamik enerji ile birleşerek eyleme dönüşür.

  Konu: Cemal, büyük bir heyecanla beklediği üniversite sınavını kazanarak, küçük taşra kasabasından İstanbul’a gelir. Büyük şehrin kalabalığı içindeki yalnızlığı, aylar sonra tanıştığı sistem karşıtı devrimci bir grup ile birlikte sonra erer. Grubun öncülerinden Helin ile yasadığı çatışma kimliğini keşfetmesi için de bir başlangıç olur. Cemal’in içinde başlayan yangın onu okumaya, araştırmaya ve zamanla kendi kimliğini bulmaya iter. Benzer bir süreci yaşayan Rojda ve Orhan da zamanla değişip grubun aktif birer üyesi olurlar.

  Henüz on sekiz - on dokuz yaşlarında olan bu gençler, koca bir dünyayı değiştirmenin hayalleri ile yaşamaya başlarlar. ‘Devrim’ fikri içlerindeki genç ve dinamik enerji ile birleşerek eyleme dönüşür. Bu proje; Cemal, Rojda ve Orhan’ın geçirdikleri hızlı değişim sürecini ve öğrenci grubunun başından geçen olayları anlatır.


  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
  18 Kasım 2008
  #1
 2. Bahoz (Fırtına) Cevapları

soru sor

Bahoz (Fırtına)