Bahar için dekor ipuçları

İsimli konu WH 'Ev ve Dekorasyon' kategorisinde, Askikubra üyesi tarafından 21 Eylül 2012 tarihinde yazılmıştır. Bahar için dekor ipuçları hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]
  Baharın gelişi ile dekorasyonlarada canlılık veriyoruz. Ev dekorasyonu deyince aklımıza gelen mobilya ve aksesuarlar oluyor. Mekanları bahara hazırlamanın yolu da ilkbaharın ışıltılarını, çiçeklerini ve renklerini yansıtan ev tekstili, döşemelik, perdelik ve duvar kağıtlarıyla yeni düzenlemeler yapmaktan geçiyor. Dolayısıyla evinizin dekorasyonuna ufak tefek dokunuşlarla yeni sezona ayak uydurabilirsiniz.
  Modern dünyanın trendlerini takip ederek çağdaş ve dekoratif çözümler üretebilirsiniz. İç mekan tasarımlarında kalite ve uyum isteyenler için birçok alternatif bulunuyor. Açık renklerden koyu tonlara geçiş yapma özelliği bu yılın trendleri arasında. Bu renkleri yeşil ve maviyle uygulanabilecek kombinasyonların hissettireceği sakinlik ise sıcak ve dingin yaşam alanları yaratıyor. Beyazın fon rengi olarak ideal bir ton olmaya devam edeceği bu yıl ayrıca vanilyanın tonları, güneşi yansıtan uçuk sarılar, pamuk şekeri renginde tozpembeler, bulutumsu mavi tonları, beyazın derinliğinde ruhunuzu dinlendirmenizi sağlıyor.
  Hem modayı yakalayın hem de evinizle birlikte ruhunuzu yenileyin. Çevre duyarlılığının daha da önem kazanacağı bugünlerde doğanın renklerini duvarlarda çok daha sık görmeye başlayacağız. Artan çevre duyarlılığıyla birlikte yeşil renk kullanımı sosyal sorumluluk bilincinin bir göstergesi olarak yükselen çevresel hareketin temsilcisi olacak. Palmiye, adaçayı ve çam ağacının orta tonları tek başına ya da mavinin tonlarıyla kullanılarak yaşam alanlarına yansıyacak. Bu renkleri özellikle banyo, mutfak ve oturma odaları için kullanabilirsiniz. Açık maviler ve botanik yeşiller ise bireylerin kişisel ifadeleri, yaşam deneyimleri ışığında mekanlara yansıyacak. Teknoloji odaklı dünyamızda sadelik ve daha ılımlı bir yaşam arayışı da devam ediyor. Nakış dokunuşundaki renkler evleri biraz daha kişiselleştiriyor. Krem, açık bej, sıcak kahverengi ve balkabağı turuncusu gibi renkler daha bakımlı ve şefkatli bir ortam yaratıyor. Bu renkler özellikle keyifli ve uzun sohbetlerinizin gerçekleştiği mutfak ve yemek odaları için ideal.
  PRATİK RENK VE BOYA ÖNERİLERİ
  Renklerin özelliklerinden dolayı farklı etkileri var. Yeşil dinlendirici özelliğiyle öne çıkıyor. Mavi düzenli ve rahatlatıcı, sarı tonları canlı ve olumlu bir ortam yaratır. Kırmızı ve turuncu tonları ortama enerji ve hareketlilik katar. Mor ve eflatun tonları asil ama uzun süreli kullanımları zordur. Beyaz renk ışığı yansıtır, ortama ferahlık kazandırır. Beyazın tonlarıyla oynayarak istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Doğal ışık seçeceğiniz beyazın tonunu etkileyeceği için kuzeye bakan bir odada krem tonlu, güneşli bir odada gri tonlu beyaz kullanabilirsiniz.
  Bir odayı canlı, parlak ve dikkat çekici renklerle dekore etmek isterseniz canlı renklerin odanın hacmini daraltıcı bir etki yapacağını unutmayın. Kırmızı, pembe, turuncu ve sarı istediğiniz vurguyu verir. Bu renklerden hareketli ortamlarda en iyi sonuçlar alınır. Canlı ve parlak renklerin iyi duracağı diğer mekanlar çocuk veya yemek odası. Daha sakin ve yumuşak bir atmosfer arıyorsanız yeşil, mor ve mavi bu tip bir etki yaratır.
  21 Eylül 2012
  #1
 2. Bahar için dekor ipuçları Cevapları

soru sor

Bahar için dekor ipuçları