Bağlar'da operasyonlar sürüyor!..

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 16 Mart 2016 tarihinde yazılmıştır. Bağlar'da operasyonlar sürüyor!.. hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nin Kaynartepe Mahallesi'nde hendek kazan ve barikat kuran PKK'lılara yönelik dün başlatılan operasyonlar sürüyor.

  Merkez Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi'nde 15 Mart gecesi hendek kazan, barikat kuran, araç yakan PKK'lılara yönelik başlatılan operasyonlar ve sokağa çıkma yasağı 2'nci gününde devam ediyor. Operasyonların yoğun olarak yaşandığı Nükhet Coşkun Caddesi'nde zaman zaman PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Polis özel harekat timinin de katıldığı operasyonlarda, çatışmalardan uzak olan sokaklarda evleri bulunan vatandaşların eşyalarını almaları için kontrollü olarak izin veriliyor. Birçok sokak başında zırhlı araçlar konuşlandırılırken, polis helikopteri de havadan operasyonlara destek veriyor.

  Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Kaynartepe Mahallesi ile Gürsel, Cemiloğlu ve Nükhet Coşkun caddelerinde yaşayan vatandaşların göçü de sürüyor. Güvenlik güçlerinin kontrolü altında mahalleyi terk eden vatandaşlar, yanlarına alabildikleri eşyalarla birlikte mahalleyi terkettikleri görüldü.

  DUMANLAR YÜKSELİYOR

  Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesinde hendek kazıp barikat kuran PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar yer yer devam ediyor.

  Çatışmaların olduğu Bağlar ilçesinde sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelerden dumanların yükseldiği belirtildi.
  16 Mart 2016
  #1
 2. Bağlar'da operasyonlar sürüyor!.. Cevapları

soru sor

Bağlar'da operasyonlar sürüyor!..