Babydoll Nedir?

İsimli konu WH 'Moda' kategorisinde, neriman kayacan üyesi tarafından 22 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır. Babydoll Nedir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Babydoll Nedir?

  Babydoll, tarihçesi uzun yıllar önceye uzanan bir gecelik çeşidi olarak tanımlanabilir. Daha çok özel günlerde tercih edilse de, günlük olarak kullanılması da mümkün. Diğer geceliklerden ayrılan en önemli özelliği, göğüs bölümünün hemen altında boğumlanıp, vücudun daha alt kısmında bollaşır. Bu özelliği, özellikle belinin inceliğini ortaya çıkarmak ve basen bölgesindeki fazlalıkları gizlemek isteyen kadınlar için büyük bir avantaj.

  [​IMG]
  Babydoll modellerine, saten kumaş çok yakışmaktadır. Özellikle kırmızı ve siyah renkli saten babydollar, kadınların çekiciliğini ortaya çıkarmak adına oldukça elverişli ve iddialı parçalardır. Beyaz renk ise; daha doğal ve daha masum durur. Saten babydolların yanı sıra; tül ve penye modeller de az miktarda da olsa bulunur.

  Babydoll

  Babydolların ilk olarak ortaya çıkması, 1960’lı yıllara kadar uzanmaktadır. Tasarımı, eski krallıklar dönemindeki kıyafetlerden esinlenerek yapılmış olup, asıl trend olduğu dönem 1990’lı yılların son dönemine rastlamıştır. Zaman içerisinde, her kadının dolabında yerini almış ve sık sık da kullanılmıştır.

  Babydoll modelleri, kadınlara çekiciliğin yanı sıra bir gençlik havası da katar. Bu nedenle daha çok 20’li ve 30’lu yaşlarını yaşamakta olan kadınlar tarafından tercih ediliyor olsa da, ‘’Yaşım kaç olursa olsun, içim genç.’’ Diye düşünen pek çok kişi tarafından da kullanılıyor. Siz de enerjinize güveniyor ve her daim genç kalacağım diyorsanız, babydollar tam sizlik.

  Babydoll Modelleri

  Neredeyse tüm iç giyim markaları, Babydoll modellerine kreasyonlarında geniş bir yer vermekte. Model seçimi, kişilerin zevkine kalsa da, bazı ufak noktalara dikkat etmekte de fayda var.

  • Boyunuz kısaysa, dizinize kadar uzanan modelleri tercih etmemelisiniz. Daha mini modeller, daha uzun durmanızı sağlar.
  • 170 boyun üzerindeki kadınlar için ise; 1-2 cm üzerinde modeller çok daha zarif duracaktır.
  • Göğüslerinizin biçimini beğenmiyorsanız, push-up özelliği bulunan sütyenleri tercih etmeniz daha iyi bir görünüme sahip olmanızı sağlar.
  • Büyük göğüslü kadınlar için; boyundan bağlamalı olan Babydoll modelleri, göğüslerin daha küçük ve daha biçimli görünmesinde yardımcı olur.
  • Göbek bölgenizde fazlalıklarınız bulunuyorsa, etek bölgesi dantel ya da fırfır ayrıntıları ile hareketlenen modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle dikkati fazlalıklarınızdan uzaklaştırırsınız. Fazlalık olan bölgeniz alt bedeniniz ise; göğüs ve bel bölgenizde ayrıntılar bulunan modelleri seçmeniz daha doğru olur.
  [​IMG]
  NBB iç giyim Kalın Askılı Babydoll 3705


  Nbb markası tarafından üretilen bu Babydoll, daha çok 20-25 yaş arasındaki kadınlar için ideal bir model. Daha çok çocuksu ve masum yanınızı ortaya çıkarmayı tercih edenlerin tercih ettiği bu model, vücuduna güvenen kişiler için doğru bir seçim olacaktır. Bu modeli kullanacak olanların, beyaz rengin vücudu olduğu gibi yansıtacağını unutmaması gerekir. Yaka bölümü v yakalı olan Babydoll, göğüs altında ve askılarında geniş bir dantel ayrıntıya sahip. Etek bölümü fırfırlı ve göğüs arasında kurdele bulunuyor. Saten kumaşın zarifliği ve şıklığını en iyi şekilde yansıtan modellerden birisi olan Nbb Babydolla, özellikle beyaz tenli bir kadınsanız, dolabınızda mutlaka yer vermelisiniz.

  [​IMG]
  Orkide Destekli Sütyen Kaplı Babydoll Eva


  Bir Orkide ürünü olan Eva Babydoll, lila ve ekru renk seçeneklerine sahip olan oldukça şık bir model. Sütyeni ve göğüs bölgesi dantel kumaştan yapılırken, kalan bölümünde saten kumaş kullanılmakta. Sütyenin dolgulu bir model olması, yalnızca küçük göğüsleri olan kadınlar için değil, göğüslerini daha biçimli göstermek isteyen kadınlar için büyük bir avantaj. Klasik Babydoll modellerinin dışarısına çıkmak istiyorsanız, bu Babydollu seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

  [​IMG]
  Maranda İç Giyim Boyundan Bağlamalı Babydoll Andrena 1530


  Açık mavi, mor ve siyah renk seçenekleri bulunan bu model, klasik modellerden sıkılan kadınlar hedeflenerek üretilmekte. Eğer vücudunuza güveniyorsanız, Maranda markasının bu Babydollu sayesinde, büyüleyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Boyundan bağlamalı olan modelin, göğüs bölümü tamamen dantel kumaştan yapılmakta. Geniş bir sırt dekoltesi bulunuyor, sırtta çapraz bir şekilde gelen bağlama modeli hareketlendiriyor ve etek kısmında saten kumaşa geçiş yapılıyor. Yanında aynı renkteki string ile beraber satılan bu babydoll, özel günler için tercih edilebilecek en iyi modeller arasında yer almakta.

  Kaynak : http://www.camasirim.com/blog/babydoll-nedir/
  Son düzenleme: 22 Haziran 2015
  22 Haziran 2015
  #1
 2. Babydoll Nedir? Cevapları

soru sor

Babydoll Nedir?