Babalar Günü mesajları - En güzel Babalar Günü sözleri

İsimli konu WH 'Erkekçe' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 18 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır. Babalar Günü mesajları - En güzel Babalar Günü sözleri hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Babalar Günü sözleri-mesajları için araştırmalar günün erken saatlerinden başladı. Her yıl Haziran ayının üçüncü haftası kutlanan Babalar Günü bu yıl 18 Haziran’a denk geldi. Hem çocuklar hem de eşler evin babasını mutlu edebilmek için en güzel mesajları bulmaya çalışıyor. İşte en güzel Babalar Günü sözleri!

  Günler öncesinden hazırlıkları yapılan Babalar Günü geldi çattı. Özel günler ve tarihin önemli kişilerini doodle tasarımlarıyla duyuran Google, 2017 Babalar Günü’ne özel bir tasarım yaptı. Bu anlamlı güne özel olarak hazırlanan doodle tıklayan kullanıcılar, en güzel Babalar Günü mesajlarını tek bir sayda görüntüleyebiliyor. 18 Haziran Babalar Günü için hediye alamayan, babasının yakınında olamayanlar veya hediyesini güzel bir cümle ile tamamlamak isteyenler için en güzel Babalar Günü sözlerini derledik. Babalar Günü mesajlarını haberimizden seçerek gönderebilirsiniz.

  *Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkeksin. Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım…

  *Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun...

  *Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

  *Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven babam, sana layık olmak için yaşıyorum. Babalar günün kutlu olsun.

  *Evimizin güneşi bir tanesisin canım babam, kucak dolusu sevgi ve saygılarımla kocaman öpüyorum. Babalar günün kutlu olsun.

  *Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

  *Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günün kutlu olsun.
  *Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım.

  *Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun…

  *Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek… Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım…

  *Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cesaret ve gözlerinden esaret aldığım günleri hep yaşamak isterim.

  *Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Babalar günün kutlu olsun.

  *Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun…

  *Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın. Benim için ne kadar paha biçilmez bir değerde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar günün kutlu olsun.

  *Sen güçlü bir çınar gibisin… Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim… Çünkü bana hep güç veriyorsun… Babalar günün kutlu olsun…

  *Bana güç verdin, destek verdin, her zaman ama her zaman yanımdaydın, hayat boyu bütün bunlar için sana teşekkür edebilmem imkansız. Fakat yine de deneyeceğim. Teşekkür ederim baba. Seni çok seviyorum.

  *Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

  2017 Babalar Günü ünlü arama motoru Google tarafından unutulmadı ve Doodle yapıldı. Babalar Günü için hazırlanan Doodle'da baba kaktüs ve yavru kaktüs kullanılarak çocuk-baba ilişkisine dikkat çekildi. Peki, Her sene Haziran ayının 3.haftasında kutlanan Babalar Günü ilk olarak nasıl ortaya çıktı?

  BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANMAYA BAŞLANDI?

  Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

  Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır.Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.


  18 Haziran 2017
  #1
 2. Babalar Günü mesajları - En güzel Babalar Günü sözleri Cevapları

soru sor

Babalar Günü mesajları - En güzel Babalar Günü sözleri

Alakalı Aramalar:

 1. yöneticiye babalar günü mesajı