Azize Biyografisi

İsimli konu WH 'Biyografiler - Hayat Hikayeleri' kategorisinde, 'Gülümseme.' üyesi tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Azize Biyografisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Azize Biyografisi

  [​IMG]
  Azize


  Sanata çocukluk yıllarından beri yaratıcılık özelliği ile dikkatleri üzerine çekerek adım atan Azize, akademik anlamda müzikle 13 yaşında tanıştı. Şan ve solfej dersleri ile 2 yıl boyunca aldığı eğitimi ve hazırlıkları sonucu Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi viyolonsel bölümüne kabul edildi. Yan enstrümanı piyano olmakla birlikte bu yıllar içerisinde şan, koro, müzik teorisi ve müzik tarihi alanlarında da geniş kapsamlı bir donanıma sahip oldu. 17 yaşında trio olarak çello icraatına başlayan Azize, gönlüne en yakın bulduğu şan ile ilgili eylemlerine de profesyonel olarak Ege ve Akdeniz bölgelerindeki turizm merkezlerinde başlayarak alternatif repertuarıyla beğeni topladı.

  Bir serüvenin devamında İstanbul’a yerleşen sanatçı, popüler müziğin önemli isimlerine vokal yapmaya başlayarak müzikal girişimlerine de yenilikler kattı. Bu yıllarda bestelerini üretmeye başladı. 2006 yılından itibaren dünya üzerinde yapmış olduğu seyahatlerinde Hindistan ve Mısır gibi ülkelerde müzik icraatında bulundu. Aynı zamanda ressamlığı adına başarılı eserler ortaya koyan sanatçı, tasarım yeteneği ile taş, gümüş ve boncuk gibi malzemelerde yaptığı tasarımlar ile dünya üzerinde ilgi görmektedir.

  Okay Temiz, İlhan Erşahin gibi kendi tarzlarında özgün ve başarılı çalışmalar yapan müzisyenler ile yolunu kesiştiren Azize, farklı yorumuyla Türk müzik piyasasındaki yerini aldı.
  13 Nisan 2011
  #1
 2. Azize Biyografisi Cevapları

soru sor

Azize Biyografisi