Aytekin Ataş Kimdir?

İsimli konu WH 'Biyografiler - Hayat Hikayeleri' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 6 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır. Aytekin Ataş Kimdir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  [​IMG]

  Tam adı Aytekin Gazi Ataş olan, 1978 doğumlu ve Tunceli kökenli sanatçı İstanbul Üniversitesi Dramaturji ve Tiyatro Eleştirmenliği bölümününden mezun olmustur. Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü'nde müzikle tanışmaya başlayan Ataş 2012 yılında yayınlanan Suskunlar dizisindeki 'yollar nereye götürecek seni' sözlü şarkıyı seslendirmesiyle büyük beğeni toplamıştır. Aynı zamanda Soner Akalın ile birlikte Muhtesem Yüzyıl adlı dizinin müzik çalışmalarında da bulunmuştur. Uzun yıllardır müziğin çeşitli alanlarında düzenleme ve yönetim ile tecrübe edinen müzisyen 2006 yılından itibaren dizi ve film müziklerine yoğunlaşmıştır. Bu alanda en bilinen calışmaları 'Beynelmilel','Vizontele Tuuba' ve 'Son Osmanlı' olarak göze çarpmaktadır.
  Bir dönem Kardeş Türküler ekibiyle çalışan Ataş bununla birlikte Aynur Doğan'ın ' Nûpel adlı albümünün düzenlemesini gerçekleştirmiştir.

  Gitsen de - Yollar Nereye Götürecek Seni

  Muhteşem Yüzyıl - Savaş


  Sosyal Medyada Aytekin Ataş
  6 Temmuz 2017
  #1
 2. Aytekin Ataş Kimdir? Cevapları

soru sor

Aytekin Ataş Kimdir?