Aybasi Sorunlari Adet Kanamasında Ne Kadar Kan Kaybedilir

İsimli konu WH 'Evlilik Ve Cinsel Yaşam' kategorisinde, Meryyemm üyesi tarafından 4 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır. Aybasi Sorunlari Adet Kanamasında Ne Kadar Kan Kaybedilir hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Arkadaşlar Aybasi Sorunlari Adet Kanamasında Ne Kadar Kan Kaybedilir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Güzellik ve Bakım kategorisinde, aybasi sorunlari ve adet kanamasında ne kadar kan kaybedilir hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

  adet dönemi kan kaybı adet döneminde ne kadar kan kaybi olur adet zamanı ne kadar kan kaybı olur regl döneminde kan kaybı adet döneminde kan kaybı

  Regl Sorunlarında Neler Yapılır ?  Bazı bayanlar düzensiz şekilde adet gördükleri görülmektedir. Peki bu tür sorunlarda neler yapılır ? diyiyorsanı şayet buyurun bu yazımız sizin içi çok ideal
  Normal adet döngüsü 28-35 günde bir tekrarlanır. Bu kanama 3-6 gün arasında devam eder. İlk günlerde nispeten daha fazla olan kanama, yavaş yavaş azalarak en geç 7 günde normale döner.
  Kadından kadına değişmekle birlikte, regl süresi boyunca ortalama 30-80 mililitre kan kaybedilir.Adet döneminde sıklıkla (PMS) premenstrüel sendrom denilen adet öncesi sendrom yaşanır. Kadınların %30-40 civarını etkiler. Bunun yanı sıra, adetleri geç veya erken görmek, kanamanın az veya çok olması, adetin sancılı geçmesi de sık yaşanılan sorunlardandır.
  PMS, progesteron ile östrojen arasındaki dengenin bozulması ve beyindeki serotonin gibi hormon türevi maddelerin değişkenlik göstermesi sonucu ortaya çıkar. Fiziksel ve ruhsal olmak üzere iki şekilde gelişen sorunlar genellikle adet döneminin başlamasından 7-10 gün önce kendini gösterir ve belirtiler, bu dönem yaklaştıkça şiddetlenir.
  PMS belirtilerini hafifletmek için; daha az tuz, rafine şeker, kırmızı et ve yağ tüketmelisiniz. Karbonhidrat ve sebze, meyve ağırlıklı beslenmeli, E ve B vitamini takviyesi almalısınız. Kafeinden ve alkolden uzak durmalı, uyku düzenine dikkat etmelisiniz. İnce giyinmek ve duş almak da bu sendromların azalmasına yardımcı olmaktadır.
  Adetlerin ağrılı olmasının iki önemli nedeni vardır. Birincisi, kadında prostaglandin hormon seviyesinin yüksek olmasıdır. Genellikle 10'lu yaşların sonu ile 20'li yaşların başında görülen, 2-3 gün süren bu ağrıya; baş dönmesi, bulantı, kusma, halsizlik ve yorgunluk eşlik eder. İlaçlar sancının hafifletilmesine yardımcı olur. İkincisi ise, endometriozis ve miyom gibi organik hastalıklardır.
  Adet döngülerinin 20 günden daha kısa sürmesinin altında yatan faktör, östrojen hormonunda yaşanan dengesizliklerdir. Adetin 35 gün aradan fazla sürmesinin nedenleri arasında birinci sırayı, kısırlığa da yol açabilen polikistik over sendromu alır.
  Yılda birkaç kere adet düzensizlikleri yaşamak olağandır. Ancak art arda sorun yaşanmışsa, özellikle cinsel ilişki sırasında sancı hissediliyorsa, bir doktora başvurmak gerekir.
  4 Temmuz 2013
  #1
 2. Aybasi Sorunlari Adet Kanamasında Ne Kadar Kan Kaybedilir Cevapları

 3. DUZ DEYIRSIZ KATILIYORUM
  3 Mart 2017
  #2
soru sor

Aybasi Sorunlari Adet Kanamasında Ne Kadar Kan Kaybedilir