Ayakkabı Seçimi

İsimli konu WH 'Moda' kategorisinde, sinemgökay üyesi tarafından 30 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır. Ayakkabı Seçimi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Modelde ayakkabının farklı renklerini alır, bazen vitrinde gördüğümüz bir ayakkabıya aşık olabiliriz.
  Ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

  1) Kalite ve Fiyat
  Ayakkabı seçerken ucuz olanı değil kaliteli olanı tercih etmeliyiz.

  Yüksek topuklu ayakkabı, çizme, bot gibi uzun süre giyeceğiniz ve ayak sağlığınız için önem taşıyan ayakkabılarda mutlaka kaliteli olanı seçmelisiniz. Kışlık ayakkabılarınızın sıcak tutması, su geçirmemesi, ayağınızı rahat hissettirmesi gibi özelliklere sahip olduğuna dikkat etmelisiniz.
  Yaz sezonunda giyebileceğiniz ayakkabı ve terliklerde uygun fiyatlı seçim yapabilirsiniz.

  Özellikle model ve renk seçeneği zengin, son yılların modası babet ayakkabılara büyük paralar harcamanıza gerek yok. Bir sezon giyip sıkıldıktan sonra bir kenara atabilirsiniz.

  2) Rahatlık
  Ayakkabı seçerken en çok önem vermeniz gereken özelliklerden biri ayağınıza tam oturması ve rahat olmasıdır. Ayağımıza uygun olmayan bir ayakkabıyı indirimde olduğu için satın almamaya dikkat etmeliyiz. Kalıba koyup genişletmek için harcayacağınız zamanı yeni ayakkabılara bakarak değerlendirebilirsiniz.
  Beğendiğiniz ayakkabıyı satın almaya karar verdikten sonra mutlaka ayağınıza giyip mağaza içinde dolaşın. Rahat yürüyebiliyormunuz, ayağınızı sıkıyor mu gibi sorulara doğru yanıtlar verin.

  3) Model
  Bazen vitrinlerdeki birbirinden güzel ayakkabılar arasında seçim yapmakta zorlanırız. Bize kalsa hepsini almak isteriz ama aralarından birkaç tanesine sahip olabiliyoruz.
  Belirlediğiniz ayakkabı bütçesinin bir kısmını mutlaka kaliteli ve rahat bir topuklu ayakkabı için ayırın. Gece dışarı çıkarken ne giysem diye düşünürken kot pantolonun altına giyeceğiniz yüksek topuklu ayakkabıyla trendi olabilirsiniz.
  Arkası ve önü açık ayakkabılar, parlak saten kumaşla kaplanmış sandalet mini elbiselerinizi tamamlayıcı özelliğe sahiptir.
  Babet ve düz ayakkabılar hem ofis hem de günlük kullanım için uygundur. Kumaş pantolon, diz altı eteklerle birlikte giyebilirsiniz.
  Henüz yüksek topuklu ayakkabılarla yürüyemiyorsanız dolgu topuklu olanları tercih edebilirsiniz. Rahatlık ve uzun görünmeyi bir arada sunan dolgu topuklu ayakkabıları elbise ve eteklerinizle kombinleyebilirsiniz.

  4) Uyum
  Ayakkabı seçimi yaparken mutlaka çanta ve kıyafet renklerinizi göz önünde bulundurun. Hiçbir kıyafetle birlikte kullanamayacağınız ayakkabıları almaktan kaçının. En doğrusu çantalarınızla uyumlu bir ayakkabı almaktır.
  30 Eylül 2017
  #1
 2. Ayakkabı Seçimi Cevapları

soru sor

Ayakkabı Seçimi