Ayak Bileği Şişmesi, Ayak Bileği Neden Şişer?

İsimli konu WH 'Çeviri Konular' kategorisinde, O.l.r.i.c üyesi tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Ayak Bileği Şişmesi, Ayak Bileği Neden Şişer? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Alt bacak şişmesi ve ayak bileği ortak bir sorundur. Ayak bileği şişliği nedeni belirlenmesi etkili tedavi bulmak için ilk adımdır. Bir kez ayak bileği şişliği nedeni belirlenir, etkili tedavi başlatılabilir.
  Cevap: Ayak bileği şişmesi ayak bileği içindeki sıvı birikimine neden ortak veya yumuşak doku ayak bileği çevreleyen.

  Ayak bileği şişliği ortak nedenler şunlardır:

  * Travmatik Yaralanma
  Bir ayak bileği burkulma veya kırık ayak bileği gibi bir travmatik yaralanma, ayak bileği en sık neden olan şişlik. Hastaların hemen hemen her zaman, ama özellikle yaralanma hatırlıyorum hatta bazen ince yaralanmaları ayrıca ayak bileği için şişmesine neden olabilir. Ayrıca, stres kırıkları bilek şişmesine yol etrafında oluşabilir.

  * Gut
  Gut senin ayak bileği sıvı içinde ürik asit kristallerinin birikimi kaynaklanmaktadır. Ürik asit madde sindirim parçası olarak üretilmektedir. Düzgün yemek sindirimi ve atık bizim vücut kurtulmak, Vücudumuzun atık taşıma ürik asit gibi maddeler üretir. Gut hastalığı olan kişiler anormal eklem içinde, enflamasyon yol ürik asit kristalleri birikir ve şişme.

  * Ayak bileği Artrit
  Ayak bileği artrit daha az diğer eklemlerde dejeneratif değişiklikler daha yaygındır. Ancak, ayak bileği artrit ve oldukça ağrılı olabilir oluşabilir. Ayak bileği en romatoid artrit veya artrit hastalarında bilek bir önceki travmalı hastalarda sık görülür.

  * Enfeksiyon
  Enfeksiyon ayak bileği alışılmadık şişlik neden olduğunu. Enfeksiyonları ya bilek (sellülit çevresindeki yumuşak dokularda) oluşabilir ya da kendisi ortak (septik ortak olarak). Enfeksiyonlar genellikle ilaçlar tek başına, ama tedavi edilebilir de cerrahi gerekebilir.

  * Damar İkaz
  Kan akımı ile çok sayıda sorun, normal dolaşım zarar ve ayak bilekleri civarında şişme yol. Damar tıkanıklığı ve en yaygın nedeni bir kan pıhtısı, bir DVT olarak da bilinir. Vasküler sorun Bu tür genelde bir bacağından (veya ikisini) ve yumuşak doku şişmesi için ayak ve ayak bileği boyunca gerçekleşmiş olur. Daha da bacak kadar uzatabilirsiniz şişme.

  * Periferik Ödem
  Periferik ödem bir dolaşım sorunu, ancak her iki bacak değil, sadece bir görülür. Alt ekstremite ödem damarlar neden olan yaşlanma nedeniyle olabilir kronik şişme, yanı sıra bacak damarları üzerindeki basıncı yerleştirebilirsiniz diğer koşullar. Bu koşullar Hamilelik, şişmanlık ve varisli damarlar içerir.
  16 Aralık 2009
  #1
 2. Ayak Bileği Şişmesi, Ayak Bileği Neden Şişer? Cevapları

 3. Bu nasıl bir çeviridir ?? Okuyup da bu makaleyi anlayıp yarar sağlayabilen varsa tebrik ederim. Sadece yazı koymak için yapılmış.
  26 Haziran 2012
  #2
soru sor

Ayak Bileği Şişmesi, Ayak Bileği Neden Şişer?

Alakalı Aramalar:

 1. ayak bileği neden şişer

  ,
 2. bilek şışmesı

  ,
 3. ayak burkulunca neden siser

  ,
 4. ayak bileginde sislik,
 5. ayak bileginin sismesi