Avrupa’da Yılın İşvereni: Mercedes-Benz Finansal Hizmetler

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, deltafx2 üyesi tarafından 12 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır. Avrupa’da Yılın İşvereni: Mercedes-Benz Finansal Hizmetler hakkında bilgi ve tartışmalar.
 1. · Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, 2014/2015 Avrupa İş Dünyası Ödülleri'nde “Avrupa’da Yılın İşvereni” seçilerek, bu başarıyı elde eden tek Türk şirketi oldu.

  · 2013 ve 2014 yıllarında da “Great Place to Work” ödülleri kapsamında üst üste iki yıl “Finans Sektörünün En İyi İşvereni” seçilen Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, 2014/2015 Avrupa İş Dünyası Ödülleri'nde Onur Kurdelesi Ödülü’nü alarak “Yılın İşvereni” kategorisinde 10 finalistten biri olmuştu.  Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, 33 Avrupa ülkesinden 24.000’in üzerinde şirketin değerlendirildiği 2014/2015 Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde “Avrupa’da Yılın İşvereni” seçildi.Bu yıl 8. kez düzenlenen Avrupa İş Dünyası Ödülleri’ için Avrupa’nın önde gelen iş adamları, siyasi liderleri, akademisyenleri ve girişimcilerinin oluşturduğu saygın jüri tarafından yapılan değerlendirmede, kendi kategorisinde birincilik ödülü alan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, bu başarıyı elde eden tek Türk şirketi oldu.


  Yılın şampiyonu Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye

  RSM International sponsorluğunda düzenlenen, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in “Yılın İşvereni” kategorisinde yarıştığı ve toplamda 12 ayrı kategoride değerlendirme yapılan 2014/2015 Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde kazananlar, 26 Mayıs’ta Londra’da düzenlenen gala gecesinde açıklandı. Kendi kategorilerinde başarılı olmuş 709 firma arasından jürinin yaptığı eleme sonucunda toplam 110 şirkete “Onur Kurdelesi” ödülü verildi. “Ruban d’Honneur”, Onur Kurdelesi, ile “Yılın İşvereni” kategorisinde “Milli Şampiyon” olarak 12 finalistten biri arasına girmeyi başaran Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, Londra’da düzenlenen gala gecesinde Avrupa’da “Yılın İşvereni Ödülü”nü alarak Avrupa İş Dünyası Ödüllerinin belirlediği 12 kategori şampiyonundan biri oldu.


  Tolga Oktay: “Bu başarıyı elde eden tek Türk şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz”

  Ödülünü Danimarka’nın İngiltere Büyükelçisi Claus Grube’nin elinden alan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Genel Müdürü Tolga Oktay; “Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde Yılın İşvereni Ödülü’nü almaktan ve özellikle de Türkiye’yi Avrupa’nın en iyileri arasında temsil etmekten dolayı son derece gururluyuz. Mercedes-Benz Finansal Hizmetler olarak müşteriyi işimizin odağında tutabilmek amacıyla öncelikli olarak çalışan bağlılığına önem verdik. Çalışan bağlılığı için attığımız her adımın finansal başarımıza ve müşteri bağlılığımıza da katkıda bulunduğunu gördük. Yenilik, İş Ahlakı ve Finansal Başarı ana prensiplerine dayanan, Avrupa iş dünyasının en büyük ödül programı olarak kabul gören “Avrupa İş Dünyası Ödülleri”nde, bizler bu başarıyı elde eden tek Türk şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz.” diyerek mutluluğunu dile getirdi.


  Avrupa İş Dünyası Ödülleri Yönetim Kurulu Başkanı Adrian Tripp;

  “Yılın İşvereni Ödülü”nü alan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, yenilikçi yaklaşımı, etik uygulamaları ve finansal başarısı açısından bir emsaldir. Tüm finalistler gibi Avrupa’da daha güçlü bir iş dünyasının şekillenmesine ve hepimiz için daha iyi bir gelecek yaratılmasına katkıda bulunmaktadır. Şirketin Avrupa'daki diğer işletmeler için de ilham kaynağı olacağına eminiz. Kendilerini tebrik ediyoruz.” şeklinde konuştu.


  “Yılın İşvereni” ödülü

  “Yılın İşvereni” ödülü hem işletmenin hem de çalışanlarının ortak faydası için ticari ve rekabetçi başarıyı, uyguladıkları insan kaynakları politikalarıyla sürdürdüklerini gösterebilen şirkete veriliyor. Jüri üyeleri, her çalışana eşit fırsat ve kaynak sunarak potansiyellerinin en üst seviyesine ulaşabilmeleri için destekleyici bir ortam sunan, değerlere bağlı İK politikası ile iyi yönetilen bir işyeri arıyorlar.  Mercedes-Benz Finansal Hizmetler hakkında:

  Daimler Finansal Hizmetler AG kuruluşu olarak 2001’de faaliyete başlayan Mercedes Benz Finansal Hizmetler, Türkiye’nin önde gelen markaya bağlı finansal hizmetler şirketlerinden biridir. Çatısı altında 4 şirket barındıran Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, Mercedes-Benz markasına özel finansman, sigorta, finansal kiralama ve uzun dönem araç kiralama hizmetleri sunuyor.

  İnsan kaynakları alanında dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan “Great Place to Work” ödülleri kapsamında Türkiye'nin “En İyi İşverenleri” ödüllendirilirken, 2013 ve 2014 yıllarında “50-500 çalışana sahip şirketler” kategorisinde Mercedes-Benz Finansal Hizmetler “İkincilik Ödülünü” kazanıp, yine üst üste bu iki yılda “Finans Sektörünün En İyi İşveren”i seçilerek birinci oldu. Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’in çalışanı odak noktasına koyarak kazandığı bu başarı, pek çok iş çevresi tarafından da örnek almıştır. Ayrıca Daimler Finansal Hizmetler’in, Great Place to Work Enstitüsü tarafından geçtiğimiz yıl itibariyle “Dünyanın En İyi 25 İşvereni”nden biri olarak kabul edilmesinde de büyük payı bulunan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Türkiye, çalışan ve müşteri odaklı yaklaşımı, etik standartları, “tutku, saygı, disiplin ve dürüstlük” ilkelerine sıkı bağlılığıyla her geçen gün kendi başarısının sınırlarını zorluyor.
  12 Haziran 2015
  #1
 2. Avrupa’da Yılın İşvereni: Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Cevapları

soru sor

Avrupa’da Yılın İşvereni: Mercedes-Benz Finansal Hizmetler