ATİKER ENJEKTÖR ÖZELLİKLERİ

İsimli konu WH 'Web Tasarım ve Hazır Kodlar' kategorisinde, photoman üyesi tarafından 17 Nisan 2015 tarihinde yazılmıştır. ATİKER ENJEKTÖR ÖZELLİKLERİ hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. ATİKER ENJEKTÖR ÖZELLİKLERİ


  Atiker enjektörözellikleri arasında diğer markalara göre en belirgin özellik Valtek tip enjektör çeşitlerinden bir tanesidir.

  Atiker enjektör takımıPolonya‘da üretilip dünya pazarına öyle çıkarılır. Kesinlikle yerli veya çin malı değildir. İnternet üzerindenAtiker enjektör siparişivermek için www.lpgyedekparca.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

  · Enjektör serbest konumdadır, elektro mıknatıs hiçbir elektrik gücü almaz ve kılavuz iğne kapalıdır.

  · Giriş deliği üzerinden beslenen kumanda odasındaki basınç ile hattaki basınç eşittir. Basınç çubuğu pim grubuna kapanma yönünde etki eder.

  · Püskürtme sürecinin gelişmesinde ki en büyük etken enjektör meme iğnesidir. Enjektör memesi iğnesi, enjektör meme yayı ile meme yuvasına bastırılır. Sürekli olarak içi LPG yakıtı dolu olan enjektör kapalı durur. Meme iğnesi üstünde bulunan rail basıncı altında yakıt bulunur ve rail basıncının, enjektör başını kaldırıp sürekli püskürtme yapmasını önlemek için kontrol pistonu ile ters yönde basınç uygulanır.

  · Supap kontrol bölmesine LPG yakıtı akar ve railin yüksek basıncı oluşturulur.

  · Supap kontrol pistonundaki rail basıncı ve enjektör memesi yayının gücü, enjektör iğnesi, basınç basamağını etkileyen açma gücü ihtimaline karşı kapalı tutulur.

  · Enjeksiyon başladığında elektromıknatıs beslenir, kılavuz iğne yukarı doğru hareket eder ve çıkış deliği açılır. Yani manyetik supap devreye girdiğinde elektromıknatıs gücü, bastırma yayı ve armatürün toplam gücünün üstüne çıkar ve çıkış tıkacı açılır.

  · Çıkış tıkacı açıldığında yakıt, supap kontrol bölümünün üstünde bulunan boşluk ile yakıt geri iletme elemanı yardımıyla depoya gider.

  · Supap kontrol bölmesindeki basınç düşer ve piton yukarı kalkar.

  · Kontrol pistonu üst konumda olduğunda enjektör iğnesi tamamen açılır ve püskürtme başlar.

  Atiker enjektörün en büyük özelliği ise nerdeyse bütün LPG markalarına uyumludur.
  17 Nisan 2015
  #1
 2. ATİKER ENJEKTÖR ÖZELLİKLERİ Cevapları

soru sor

ATİKER ENJEKTÖR ÖZELLİKLERİ