Aslı Biyografisi

İsimli konu WH 'Biyografiler - Hayat Hikayeleri' kategorisinde, 'Gülümseme.' üyesi tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Aslı Biyografisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Aslı Biyografisi
  1977 yılında İstanbul’da doğan Aslı Gökyokuş (Aslı) müziğe ortaokul yıllarında kurduğu Phoenix isimli grupla lise yılları boyunca çeşitli konserler vererek başladı. Liseden sonra bazı grup elemanları değişti ve grup Mary Jane adını alarak Beyoğlu Gitar Bar ve Kemancı'da cover müzik yapmaya başladı. Bu dönemde Mary Jane ile çeşitli organizasyonlara katılan Aslı 1.5 sene boyunca Teoman'a back vokal yaptı, aynı dönemde şan ve solfej dersleri aldı.

  2000 yılında 'Neresindeyim' isimli albümü dinleyicilerin beğenisine sundu. Bu albüme çektiği Ölüm Kapımı Çalmasa da, Keşf'i Alem ve Sessizce adlı 3 video klibi de beğeni topladı.

  2004 yılının ocak ayında 'Su Gibi' adlı ikinci albümünü çıkardı. Aslı, prodüktörlüğünü Serkan Çeliköz ve Ozan Öner'le beraber üstlendiği bu albümde aynı zamanda ilk albümde gitaristi olan Ali Karabekir ile de çalıştı.
  Aslı Gökyokuş’un (Aslı) üçüncü albümü ise Mart ayı içerisinde NR1 Müzik tarafından yayınlanacak.

  Üç yıllık bir aranın ardından çıkacak “Söylediğim Şarkılarda Saklı” isimli yeni albümüyle NR1 Müzik sanatçıları arasına katılan Aslı bu albümde, çoğu kendisine ait olan şarkılarını seslendirirken birçok yetenekli ve deneyimli müzisyenle çalıştı. Kargo grubunun klavyecisi Serkan Çeliköz albümde besteleriyle yer alırken, prodüktörlüğü de üstlendi. Tüm şarkıların düzenlemeleri de Serkan Çeliköz’e ait. Albümde ayrıca, yine Kargo grubundan Selim Öztürk’ün ve Barlas Erinç’in de birer bestesi bulunuyor. Şarkıların kayıt ve miksleri ise Yüksek Sadakat grubundan Uğur Onatkut tarafından yapıldı.

  Aslı’nın yepyeni ve modern bir pop/rock soundu taşıyan “Söylediğim Şarkılarda Saklı” albümü, “Dans Etmeye İhtiyacım Var”, “Yalnızlığım” ve “Dergiden Resmini Kopardım” gibi şarkılarıyla 2007 yılının en çok ses getirecek yapımları arasında yer aldı.

  13 Nisan 2011
  #1
 2. Aslı Biyografisi Cevapları

soru sor

Aslı Biyografisi