Asker kardeşlerimizin hikayeleri :)

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, !.Akeneton.! üyesi tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Asker kardeşlerimizin hikayeleri :) hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Genç bir kız ailesinin evde olmadığı bir akşam arkadaşlarını davet etmiş. Kız kıza yemişler, içmişler, derken içlerinden biri \\\”cin çağıralım” demiş. Ev sahibi kız da hiç inanmazmış böyle şeylere ama arkadaşlarına ayıp olmasın diye kabul etmiş. Harfler kesilmiş, fincan ortaya konmuş ve elele bir masanın etrafında daire olunup cin çağırma olayına girilmiş. Cin gelmiş gelmesine ama bizim kız hala fincanı arkadaşlarının ittiğini düşünüyomuş. Bi ara fincan hızlı hızlı harflere giderek şöyle demiş: \\\”İçinizde bana inanmayan biri var. Yarın saat 4’te o kişiyle tavla oynamaya geleceğim!” Kızlar feci tırsmışlar ama ev sahibi kız hala dalgasındaymış işin. Saat çok geç olmadığı halde seans hemen bitirilmiş ve kızlar evlerine dağılmış.
  Bizimki zaten o tür şeylere hiç inanmadığından cin olayını ertesi sabaha unutmuş bile. Öğlene doğru telefon çalmış. Arayan, kızın çok sevdiği, çok iyi anlaştığı teyzesiymiş, \\\”Bugün içimde bi sıkıntı var, evdeysen bi ara sana uğrayacağım. Dertleşelim biraz.” demiş. Kız da sevinmiş teyzesini görecek diye, \\\”Hemen gel, ben de seni çok özledim” demiş.
  Kız, teyzesini hakikaten dertli ve solgun görmüş. Hoşbeş etmişler ama teyze hala dalgınmış. Kız, teyzecim sen konuştukça daha kötü oldun, istersen başka bişey yapalım” demiş. Teyzesi de \\\”O zaman tavla oynayalım. Ne zamandır seninle oynamadık. Kafam dağılır biraz.” demiş. Kız tavlayı almaya giderken bir gece önceki olay aklına gelmiş, “Meğer benim teyzem cinmiş” deyip gülümsemiş.
  Kızla teyzesi güle oynaya tavla oynarken bi ara teyze tuvalete gitmek için kalkmış. O içerideyken telefon çalmış. Arayan kızın babasıymış. Adamcağız çok üzgün bi sesle konuşuyormuş: \\\”Kızım teyzen öğlen bi trafik kazası geçirdi. Durumu çok iyi değildi ama Allah\\\’tan ümit kesilmez deyip sana haber vermedik ama az önce teyzeni kaybettik, başımız sağolsun..\\\”

  Ölümcül Saç Modası
  1970\\\’lerde, saçları dimdik, yukarıya doğru kalıp gibi yaptırmak moda olmuş. Buna uymak için insanlar saçlarını yaptırıyor, haftalarca da yıkamıyorlarmış.
  Bir liseli kız, okulundaki en yüksek saç yarışmasını kazanmak için saçlarını bu şekilde yaptırmış. Eve dönerken saçları örümcek ağına takılmış ama farketmemiş. Okuldaki yarışmayı kazandıktan sonra saçlarını birkaç hafta yıkamamış. Banyoya kafasına bi torba geçirip giriyomuş.
  Daha sonraları bir gün okulda sınav olurlarken kız aniden bayılmış. Hastaneye kaldırmışlar, fakat kurtaramamışlar. Doktorlar ölüm nedenini anlamak için otopsi yaparken, kızın saçlarını aralayınca etrafı onlarca örümcek basmış.
  Yetkililerin açıklamalarına göre kızın takıldığı ağdaki örümcek, kafasının içine yumurtlamış ve o örümcekler sonraki birkaç hafta da kızın kafa derisini kemirip beynine girmişler. Bu olaydan sonra Amerika\\\’da, saçlarını öyle havaya doğru yapmak yasaklanmış.
  Şeytanın Ayakları
  Balıkesir\\\’deki bir kız lisesinde yatakhanenin birinde, kızları gece uyku tutmayınca birbirlerine hikayeler anlatmaya başlamışlar. Bunların çoğu da okullarına ait korkunç olaylarmış. Güya şeytan çok eski zamanlarda burada yaşayan bir ailenin fertlerine dadanmış ve onların ruhlarına giriyomuş. İnanışa göre şeytanın ayakları terstir ya, o insana da şeytan girince doğal olarak ayakları ters dönüyormuş.
  Aradan bir kaç saat geçmiş. Gruptakilerin uykusu gelince herkes yatağına gitmiş. Kızlardan biri acayip sıkışmış. Tuvalete gidecek ama anlatılanlardan epey bi korktuğu için gidemiyormuş. Alt ranzada yatan arkadaşını dürtüp uyandırmış. Diğer kız da bu hikayelerden en çok etkilenenlerdenmiş. Zaten zar zor uyuduğundan hiç kalkmak istememiş. Ancak arkadaşı ısrar edince onunla tuvalete gitmek zorunda kalmış. Arkadaşı tuvalete girince o da kapının önünde beklemeye başlamış.
  Diğer kız tuvaletten çıktığında bir tuhaf bakıyomuş. Bizimki anlatılanların etkisiyle de olsa gerek direkt kızın ayaklarına bakmış. Bir de ne görsün! Arkadaşının ayakları ters dönmüş. Parmakları arka tarafa bakıyomuş. Kızcağız çığlık çığlık kaçmaya başlamış. Koşarken de ara sıra arkasına bakıyomuş. Tam bu sırada koridorda öğretmenle çarpışmış. Kız nefes nefese başına gelenleri anlatmış. Sonunda, \\\”Hocam inanamıyorum, ayakları resmen ters dönmüştü\\\” demiş. Öğretmen, \\\”Benimkiler gibi mi yani?\\\” diyerek ayaklarını göstermiş. Kız kafasını aşağı indirince öğretmenin ayaklarının da 180 derece arkaya baktığını görmüş. Kızcağız, bu manzarayla beraber oracıkta aklını yitirmiş.
  Mezarlıktaki Gelin
  Bir akraba düğününden dönen Kemal ve arkadaşı Recep, 20 Kasım akşamı, yaklaşık 00.30 sularında şehir mezarlığından otomobille geçiyorlardı.
  Yolun her iki tarafında da mezarlık vardı. Aniden soldaki duvarın üstünden, arabanın önüne beyaz bir şey atladı. Iki arkadaş bunun beyaz bir köpek olabileceğini düşündü. Ancak normal şartlarda ona çarpmaları gerektiği halde her ikisi de çarpma sesi duymamış ve çok şaşırmışlardı.
  Arabayı durdurup arkalarına baktılar ama hiçbir şey görmediler. Her ikisi de garip bir şeyler olduğunu fark etmişlerdi. Mezarlıktan çıkmalarına çok az kalmıştı ki, aracı kullanan Recep bir çığlık attı. Dikiz aynasından bakıyordu.
  Bunun üzerine arkaya dönüp bakan Kemal arka koltukta oturan gelinlik giymiş bir kadın gördü. Kadın sessizce iki arkadaşı izlemekteydi. Büyük bir korkuya ve telaşa kapılan arkadaşlar, mezarlıktan nasıl çıktıklarını ve arabadan nasıl indiklerini hala hatırlamıyorlar. Ön cama yapışmış bir şekilde arabayı durdurdular fakat kadın artık orada değildi.
  Bunun üzerine olayı araştırmaya başlayan Kemal, aynı gün ölen bir kadın oldugunu öğrendi. Kadın yakın bir köyde yapılan düğününden dönerken trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Ve öldüğünde üzerinde gelinliği vardı.
  Ölen kadının yakınlarını ziyaret eden Kemal , kadının aynı kadın olup olmadığını öğrenmek istedi. Gittiği evde kendisine bir fotoğrafı gösterildi. Fotoğraftaki kadın o gece otomobilin arka koltuğunda gördüğü kadındı. Ölen kadının yakınları da olaya şaşırdılar. Bir daha o mezarlıktan geçemeyen Kemal ve arkadaşı, olayı bir süre daha irdelemelerine rağmen, o gün ölen kadının neden onlara gözüktüğünü öğrenemediler.
  Gerçek Görünmek Zorundamıdır?
  Kate Anderson isminde bir kadın, sürekli gördüğünü söylediği bir katil ruh yüzünden akıl hastası teşhisi konularak 1995 yılında akıl hastanesine kaldırıldı.ancak tedavi süresi boyunca hastalığı iyileşmedi. Hala o ruhu gördüğünü söylüyordu. Üstelik daha da sık olarak… Ruhu tarif etmesi istendiğinde ise, \\\” Gölgeler içinde bir yüz ve üstünden sürekli kan damlayan eller diyor, daha sonra da bir noktaya odaklanıp bakıyor ve çığlık çığlığa bağırıyordu. Ruhun geldiğini ve biraz sonra birini daha öldüreceğini söylüyordu.Bu sözler ispatlanamadığından, doktorlar, Kate\\\’in hastalığının ilerlediğini düşündüler.
  Kate\\\’in en son doktoru Frank Jackson (onu en uzun tedavi eden doktor), teşhisin kesinliği hakkında en ufak bir şüpesi bile olmayan bir insandı. Hayatı boyunca bu tip vakalara çok fazla rastladığını söylemişti.Ancak Kate\\\’in 1997 yılında, odasında ölü olarak bulunmasının üzerinden 6 ay sonra, öğlen vakti evinde yapılan arama sonucu ölü bulundu. yaklaşık 3 hafta işe gitmemişti. Yalnız yaşayan Franck Jackson\\\’un kayıp olduğu sanılıyordu.Evinde, suratı parçalanmış, beyni ise çıkarılmış bir halde bulunmuştu. cesetten iki ayrı yöne giden kanlı ayak izleri ve kan damlaları bulundu. ikisi de yaklaşık 5 metre sonra aniden kesiliyordu


  bazen uyurken göz kapaklarım sanki bana inat yaparak uyanmama izin vermezdi uyandığımdada mavi ve beyaza benzer ışıklar görürdüm duvara bile bakmaya korktuğum o günlerde piskolojik tedavi almaya başlamıştım insanlar gözüme garip geliyordu gözümün önünde kapıya baktığımda siyah ve kırmızıya benzer hıp hızlı geçen belirsiz şeyler vardı sanki texax katliamındaki gibi kanlar görmeye başladım yerde kan tavanda kanlar vardı bana ne olmuştu bu çile ne zaman bitecekti diye kendime sormaya başladım aynaya baktığımda gözlerimin etrafa çok keskin baktığını farkettim sanki içimde şeytan var gibi artık şeytandan bile korkmaz hale geldim en o kadar şeytanca şeyler yapmışım ki anlayamadım normalde karıncaya bile zarar vermeyen ben köpek ve kedileri öldürüyordum içime girdiğini hissettiğim iblis 2 saniyelik bir üşüme veriyordu annemler bu olayları öğrendiğinde eve ve bana bakmaya gelen medyum şaşkınlık verici bir sebep olduğunu söyledi 1 ay sonra o gün medyum evinde ölü bulunmuş o günden sonra hiç birşey hissetmedim tarih : 05.08.2007
  Ben şuanda 19yaşındayım ben 5yıl önce biriyle karşılaştım dayımın düğününde gördüm beni dansa kaldırdı ilk dans ettiğim kişiydi.o düğünde birbirimize bakıyor ilgileniyorduk ona karşı birşeyler hssetmeye bşladm ama cesaret edemedm söylersem ya komik duruma düşersem diye düşünüyordum ve söylemdm ondn hoşlandığmı aradan 3yıl geçti ve kuzenim sibelin düğünde karşılaşmıştık heycanlanmıştım yanıma geldi ve yine dansa kaldırdı içim titriyodu kalbim hzlı atmaya bşladı düğünde benle ilgileniyodu ikimizde birbirimizin yanında birini gôrdüğümüzde kıskanıyorduk ama bise söylemiyorduk.sonra öğrendimki sevgilisi varmış çok üzüldüm sevdîğimi söyleyemdn bşkasıyla sewgili olduğunu öğrendim bende unutmak için bşkasıyla sevgli oldum çktğm kişininde beni sevmediğini biliyodum ama napim benim sewdğm bşkasıyla bende unutmak içn bşkasıyla sewgli olurum unuturum ddm ama olmadı.daha snra 1yıl snra facebooka üye oldm we sewdğm çocuğu ekledm bna ordn numarasını göndrdi kaydettim snra akşam aradm ama cewp weren olmadı sabh aradı ilkkez telefonda konuşuyordum onunla o beni tanımadı snra kendimi tanıttım biraz konuştuk o gndn snra mesajlaşmaya bşladm we onu halen sewiyordum onun haberi olmasada o mesajlaşmamızdan snra kıskançlık yine bşladı we tartıştık bisüre konuşmadk 2hafta snra msj attm knuştk ben ona bana karşı birşeyler hssdiyor musn diye sordm we bna ewt ddi ama çktğı wardı.daha sonra o bana sen beni seviyor musun dedi üzülerek hayır dedim çünkü başkasıyla çıkıyordu.tabi bende öyle. Ve beni bekledi onu sewdğmi söyliym diye tabi daha sonra mesaj attım çıktığını sewiyormusun şimdi ddm ewet ndn sordun ddi.hiç dedim az kalmıştı sana asık olduğumu söylememe ddm we ağladm beni sewiyordu ama beni üzmek icin öyle dmişti sonra ben çıktığım çocuktan ayrıldım bi süre konuşmadım kimseyle ve aradım sevdiğim kişiyi sevdiğimi söyledim ve tabi oda dayanamadı söyledi ve simdi sevgiliyiz 3ay oldu ve aileme söyldm saklamadm sewdğmi hı bu arada söylemdm sevdiğim kişi akraba annemler onayladı ve okulumun bitmesini bekliyoruz şmdi çok mtluyuz mtluym mutlu beni i£kez böyle mtlu edn kişiyle karşılaştm darısı sewipte kawuşamıyanlara….

  bir varmış bir yokmuş zengin birisinin oğlunun doğum günüymüş.sonra,babası da ona hediye olarak kurşun asker, almıştı. ama baktı. ki kurşun askerin birisinin ayağı yoktu ama ginede almıştı ve oğluna verdi oğlu kurşun askerle oynadı birden baktı ki kurşun askerin birisinin ayağı kırıktı, sonra onu, pencerenin önüne koydu gece olduğunda, çok hızlı rüzgar, esti o sırada penceredeki kurşun asker yere yani suyun içine tüştü. ve sabah olduğunda iki çocuk, gölde gören kurşun askere bir gemi yapıp içine koydular ve birden gemide giden kurşun asker, bir bararel gördü. ve ona aşık oldu oda oğullarının evinin penceresindeydi. ve tekrardan o eve döndü. baktı.ki,bararel ocağa düşüyo yani yangına ve bararel düştü. kurşun asker dayanamadı kendisinide attı yangına, o sırada, yangına tüşen ikisi oarda yanıp tutuştular. bi baktılarki oradan kalp çıkıyo oarada yani yangında aşklarla dolu motlu mesut, yaşadılar.
  ŞİMDİLK BU KADARI YETERLİ :)
  OKUYANLARIN GÖZÜNE SAĞLIK :)
  12 Nisan 2011
  #1
 2. Asker kardeşlerimizin hikayeleri :) Cevapları

soru sor

Asker kardeşlerimizin hikayeleri :)