Asit Yağmurlarına Dayanıklı Malzemeler Nelerdir?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 8 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır. Asit Yağmurlarına Dayanıklı Malzemeler Nelerdir? hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Asit Yağmurlarına Dayanıklı Malzemeler Nelerdir?

  8 Nisan 2012
  #1
 2. Asit Yağmurlarına Dayanıklı Malzemeler Nelerdir? Cevapları

 3. Cam & Seramik Kaplama

  Kimyasal Nano teknoloji bazında oluşturulmuş yüzey kaplama maddesidir. Uygulandığı yüzey üzerinde suyu tutmayan bir tabaka oluşturarak kirin ve kirecin temizlenmesini %90 oranında kolaylaştırır. Bu da daha uzun temizleme aralıkları ve daha az temizlik maddesi anlamına gelir. Su,yağ, kir ve kireç tutmayan kimyasal Nano teknolojisi sınıfında yüzey kaplama maddesidir. Cam ve seramik kaplaması uygulanan yüzeyi kirlenmekten korur, su ve yağ tutmaz, bu nedenle yüzeyde kireç oluşumu en aza indirgenecektir. Yüzey kaplaması su tutmama özelliğini kaybetse bile kir tutmayacak niteliktedir. Suyu kaydırma özelliğini tekrar kazandırmak için yüzeyde kaplama işlemini tekrarlayın (yılda 1 defa tavsiye edilir)
  Kullanım alanları ve Faydaları:

  Yüzeyler antistatik ve su tutmayan bir tabaka ile kaplanır, böylece kir ve kireç tutması büyük bir oranda önlenmiş olur. Sonuç olarak kullandığınız temizlik maddelerinden ve iş gücünden % 90 tasarruf sağlarsınız. Ünlü bir çok üretici bu teknolojiyi kullanmaktadır.Cam ve seramik yüzeylerin kirlenmesini önler ( lavabolar, duş kabinleri, pencereler gibi). Kaplama sonucu bu yüzeyler % 90 daha az efor ve temizlik maddesiyle temizlenir. Pencereler, aynalar, duş kabinleri, dış cam yüzeyler, sundurmalar, seralar, güneş panelleri, araba camları, cam paneller. Lavabo, seramik, tuvalet ve banyo/duş küveti gibi seramik ürünler. nanoproofed Cam ve Seramik Kaplamalarının alaşımları uygulanan yüzeylerin kirle hemen hiç temas etmemesi üzerine tasarlanmıştır. banyo küvetleri, duşlar ve tuvaletler gözle görülmeyecek şekilde kir ve bakterilerden korunurlar Suyu ve yağı iten yapısıyla yağlı maddeler, kireç, yosun, küf ve çevreye zarar verebilecek maddeler yüzeye daha az yapıştığı için kaplamanın üzerinden çok kolay temizlenebiliyor, bu temizlik esnasında asitli ve aşındırıcı temizlik maddelerini gereksiz hale getiriyor. Yağ, cila veya cila değildir. Uygulanan yüzeyde gözle görülür değişiklik olmaz Nano partiküller yüzeyi cama benzer bir katmanla kaplar. su ve yağ tutmayan yüzey, gözeneklere işleyen ve kir tutmayan derin etki,Bakteri, yosun ve küf oluşumunu önler,Deniz suyuna, denizden gelen tuzlu havaya ve asit yağmuruna dayanıklıdır, Ultraviyole ışınlara dayanır,Silikon, balmumu veya yağ içermez,Uygulanan ürünlerin ömrünü uzatır.

  Ahşap-Taş Kaplaması

  "Nanoproofed Nano Ahşap ve Taş kaplaması" sulu, inorganik-organik bir kimyasal Nano Teknoloji esaslı kaplama malzemesidir. Kendi kendilerine teşekkül eden yapışmazlık bileşenleri yüzeylere, suyu ve yağı itici özellik sağlamaktadır. " Nanoproofed Nano Ahşap ve Taş kaplaması" açık gözenekli ve emici yüzeyler için çok yönlü olarak kullanılmaktadır." Nanoproofed Nano Ahşap ve Taş kaplaması" ürününde silikon, balmumu ve yağ bulunmaz. Yüzeyin hava alma kabiliyeti birkaç kere yapılan uygulamalardan sonra çok az miktarda etkilenebilir.
  Bir defa püskürtüldüğünde " Nanoproofed Nano Ahşap ve Taş kaplaması" etkisini bütünüyle gösterir. Yüzeye örtme işlemlerinin tatbikine gerek yoktur.Yeni teknoloji hem değişken polimer hemde sert nano parçacıkların avantajlarını birleştirmektedir. Kirlenmeye karşı daha iyi ve uzun süreli etki, sürtünmeye karşı daha dayanıklı, uygulanan yüzeyde görsel değişiklik olmaz,su bazlı ve basit uygulamalı. Yağ veya cila değildir. Uygulandığı yüzey üzerinde görsel değişiklik oluşturmaz.
  Özellikleri:

  * Su çekmesini önler
  * Su ve yağ akar gider, materyale işlemez
  * Yosun oluşumunu önler
  * Deniz suyuna, denizden gelen tuzlu havaya ve asit yağmuruna dayanıklıdır
  * Ultraviyole ışınlara dayanıklı
  * Silikon, balmumu veya yağ içermez
  * Sürtünme olmazsa yıllar boyu etkisini korur
  * İnce tabaka olduğundan verimlidir
  * Objelerin kararmalarını ve çürümelerini önler
  9 Nisan 2012
  #2
 4. Bu tur durumlarda temizlik şirketleri en ıyı sekılde işlerini yapıyorlar .
  17 Şubat 2021
  #3
soru sor

Asit Yağmurlarına Dayanıklı Malzemeler Nelerdir?

Alakalı Aramalar:

 1. asit yağmurlarına dayanikli malzemeler

  ,
 2. asit yağmuruna dayanıklı inşaat malzemeleri

  ,
 3. asit yağmurlarına dayanıklı bina malzemeleri

  ,
 4. asit yağmurlarına dayanıklı bina özellikleri,
 5. Asit yağmuruna dayanıklı malzemeler nelerdir