Artık Herkes WoW oynayacak.Ve WoW Private Servers

İsimli konu WH 'World Of Warcraft' kategorisinde, DarkAssassin üyesi tarafından 14 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Artık Herkes WoW oynayacak.Ve WoW Private Servers hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Wow Private Server Rehberi


  Herkese selamlar. Bir çok kişinin kafasına takılan bazı şeyler var; bir private server’da nasıl oynanır, ne yapmak gerekir, ne nedir, ne değildir, gibi şeyleri bu başlık altında bilgim dahilinde, açıklığa kavuşturmaya çalışacağım. Ek olarak gene sormak istediğiniz şeyler olursa gene bilgim dahilinde bu başlık altında cevap verebilirim.


  Private Server Nedir? : Genellikle bireyler tarafından, çok nadir bazı şirketler tarafından kurulmuş serverlardır. Oyunun telif haklarını (copyrights) elinde bulunduran Blizzard Entertainment® ile hiçbir alakası yoktur. Bu yüzden yasal değildir, bu tarz serverlarda oynarken bunu bilip oynadığınızı kabul etmiş olursunuz, tercih size kalmış.


  Private Server ve Orijinal Server Arasındaki Farklar: Öncelikle böyle bir kıyaslama yapmak bile doğru değildir. Blizzardın sunduğu oyun “world of warcraft”, private serverda oynadığınız ise ona benzer başka bişeydir. Yani biraz açmak gerekirse oyun kalitesi, hizmet kalitesi, oyuncu kitlesi ve diğer bir çok unsur açısından kıyas kabul etmiyecek şekilde orijinal serverlarda daha iyidir.
  Diğer bir açıdan bakarsak bir çok insan bu dez avatajlara rağmen private serverlarda oynamayı tercih ediyor, peki neden ? Öncelikle bazı insanlar bir oyuna para vermeyi veya sürekli bir aylık ücret ödemeyi doğru bulmuyor veya ödeyemiyor. Diğer bir sebep ise belli bir seviye karakter veya item elde etmek için haftalarca-aylarca hatta yıllarca aynı şeyleri tekrar tekrar yapmak istemiyor veya bu iş için zamanları yok.  Private Server İçin Neler Gerekli? Bu genellikle oynanıcak olan server için (version) değişir öncelikle olarak Blizzard’ın çıkardığı oyun sıralaması şöyle;
  1-) World of Warcraft
  -level cap 60, harita olrak Eastern kingdoms ve Kalimdor mevcut
  2-) World of Warcraft: The Burning Crusade (birinci genişletme paketi)
  -Level cap 70, haritaya ek olarak Outland eklendi ve ek olarak Blood Elf ve Dranei ırkları getirildi ve uçan binekler vs.. birsürü yenilik eklendi
  3-) [FONT=&quot]World of Warcraft[/FONT][FONT=&quot]: Wrath of the Lich King[/FONT][FONT=&quot](ikinci genişletme paketi)[/FONT]
  [FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Level cap 80, haritaya ek olrak northrend eklendi, death knight sınıfı geldi, vs…[/FONT]

  En kolay şekilde Son versiyon oyuna sahip olma
  a-) Bir arkadaşınızdan yada biryerlerden WOTLK cd/dvdsi bulup kurun ve patchleyin. Bu şekilde önceki versiyonları yüklemenize gerek yoktur. Yani sırasıyla önce wow sonra BC sonra Wotlk yüklemenize gerek yok sadece WOTLK yüklemeniz yeterli.
  b-) Wotlk yı birşekilde download edin. Bana göre en kolay şekilde Torrent kullanarak indirebilirsiniz tabi seçim size kalmış.

  Torrentden indirmek için...

  1-) Download - µTorrent - a (very) tiny BitTorrent client Adresine giriyoruz ve Utorrent programını indiriyoruz.ve bilgisyarımıza kuruyoruz. Bu program en sade ve küçük torrent programıdır aynı zamanda oldukça kullanışlıdır. Başka programlarıda kullanabilirsinz tercih size kalmış.

  2-) Torrents Search Engine girip WOTLK diye aratıp size en uygun arama sonucunu bulup tıklıyoruz veya direk şunu indirebilirsinz http://www.torrentz.com/4ee333ae4e3d...8703625f160938

  3-) Açılan sayfada tercih edilen tracker ı seçmeden önce µTorrent compatible list here yazan yere tıklıyoruz açılan sayfada çıkan adreslerin hepsini seçip kopyalıyoruz (ctrl + c ) daha sonra geri dönüp tracker ımızı seçiyoruz örneğin Minivona ya tıklıyoruz

  4-) "Download this torrent" yazılı linke tıklayıp küçük torrent dosyamızı indriyoruz bu dosyayı u torrent ile açıp download etmeye başlıyoruz.

  5-) Download edilmekte olan dosyanın üzerine çift tıkalyıp daha önceden kopyasını aldığımız µTorrent compatible list i listenin sonuna ekliyoruz böylece download hızımızı artırma şansımız artmış oluyor

  Client patch Yöntemleri

  Otomatik: client versiyonunu gücelleştirmek (yani patch'lemek) isterseniz Realmlist.wtf dosyasını şu şekilde ayarlıyoruz (aynı zamanda bu orjinal realmlist dir)

  set realmlist eu.logon.worldofwarcraft.com
  set patchlist eu.version.worldofwarcraft.com

  Kayd edip çıkıyoruz oyuna girip herhangi bir username ve password yazdığımızda kendisi otomatik olarak patch'liyecektir.

  Manuel: Olarak patch dosyalırını indrip kurmak isterseniz şu sayfada Patch mirrors - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
  oldukça geniş bir kaynak bulabilirsiniz.

  Depatching yani client versiyonunu düşürme: Bu işlem biraz karmaşık ve açıkcası ben denemedim, risk alıp denemek size kalmış, mantık olrak şu şekilde işliyor.

  1-) Öncelikle gerekli bütün pacth lerin pc nizde bulunduğuna emin olun
  2-) Wow klasörünün bir kopyasını alın örneğin wow2
  3-) World of Warcraft\Data\Patch.mpq dosyasını silin
  4-) Ana wow klasörüne dönüp repair.exe yi çalıştırın büyük ihtimale size wow'un hasar gördüğünü ve önceki versiyona döneceği şekilnde birşeyler söyliyecek. Kabul edin ve client verisoynu 2.00 gibi birşey olucaktır.
  5-) Daha sonra manuel olarak patch dosylarını uygulayın örneğin
  WoW-2.1.0-enUS-patch.exe 2.0.0 den 2.1.0 için ..... istenilen versiyona kadar bu şekilde gidilebilir
  [FONT=&quot]Private Server çeşitleri:[/FONT]


  [FONT=&quot]Blizzlike:[/FONT][FONT=&quot]Mümkün olduğu kadar orijinal server’a benzeyen serverlardır.[/FONT]

  [FONT=&quot]High rate: [/FONT][FONT=&quot]Server’ a göre değişen yüksek rateli serverlar. Questlerden veya öldürülen moblardan gelen XP ler, reputation [/FONT][FONT=&quot] veya lootlar 5X,10X,100X gibi oranlarda artırılmıştır.[/FONT]

  [FONT=&quot]Fun: [/FONT][FONT=&quot]Genelikle Max seviye başlarsınız, vendorlardan Set, silah vs.. alıp direk action’a girersiniz, pvp veya pve artık size kalmış.[/FONT]  [FONT=&quot]Hangi private server ? [/FONT][FONT=&quot]Bu sizin nasıl bir serverda oynamak istediğinize bağlı. [/FONT][FONT=&quot]http://www.wowstatus.net/serverlist.php[/FONT][FONT=&quot] girip istediğiniz server özelliklerinde kendinize birtane bulabilirsinz yada google’a “wow private server” yazıp arayabilirsiniz.[/FONT]

  [FONT=&quot]Private serverlara ulaşabilceğinz bazı linkler:[/FONT]

  www.wowstatus.net | World Of WarCraft - Private Server Status | your source for private WoW servers

  World of Warcraft top 100 - Private servers, Guides, Guilds, free servers

  World of Warcraft Private Servers Top 200 - List of WoW Private Servers

  World of Warcraft - Wow private servers, Power Leveling, Guides, Guilds, Cheats, Free Servers
  Tamam Serverı seçtim, server versionu ve bendeki mevcut oyun client versiyonlarıda birbirne uydu nasıl yapıyoruz ?


  1-) Seçtiğiniz server’ web sitesinden kendinize bir hesap yaratın.

  2-) Bu web sitelerinde Server’a ayit Realm adresi bulunur. Bu adresi kopyalayıp wow klasörünün altındaki data engb altında bununan “realmlist.wtf” dosyasını notpad ile açıp yapıştırın.

  World of Warcraft\Data\enGB\realmlist.wtf

  3-) wow.exe yi çalıştırıp yaratığınız hesap bilgilerini girerek server a bağlanın.

  Not: Bazı serverların kendilerine ayit connection programları var bu tarz şeyler pek sağlıklı değil kullanmayın .exe uzantılı şeylere bulaşmanızı tavsiye etmiyorum.

  Örnek olarak, 9 adımda bir Private server’a girme resimli anlatım:

  1.Önce Shoupz Forums giriyoruz.

  2. Soldaki menüden “In-Game Account” a basıyoruz.

  [​IMG]

  3. Kullanıcı adımızı, şifremizi ve mail adresimizi yazıyoruz.

  4. Mevcut Expansion modelini seçiyoruz.

  5. Realm adresini kopyalıyoruz

  [​IMG]

  6. World of Warcraft\Data\enGB\ klasörüne gidiyoruz.

  7. realmlist.wtf dosyasına sağ tıklayıp Notpad (not defteri) ile açıyoruz.

  [​IMG]

  8. Açılan dosyadaki herşeyi silip “Set realmlist logon.shoupz.com” yazıyoruz kayd edip çıkıyoruz.


  Not: orijinal realmlist.wtf dosyasını biryere kopyalamanız yararınıza olabilir.


  [​IMG]


  9. wow.exe yi çalıştırıp hesap bilgilerini girerek login oluyoruz. İyi oyunlar…
  Mümkün olduğu kadar basit bir dille bir wow private server’a nasıl girilir anlatmya çalıştım. Umarım hata yoktur bir yanlışlık varsa affola.
  14 Aralık 2009
  #1
 2. Artık Herkes WoW oynayacak.Ve WoW Private Servers Cevapları

 3. Yok sağol xD
  Teşekkürler ...
  24 Ocak 2010
  #2
 4. yok bende istemıom saol:D
  8 Şubat 2010
  #3
 5. çok teşekkür ederim eline ve yüregine saglık
  1 Mart 2010
  #4
 6. knk saol cok tesekkur ederim bir turlu kuramamıstım :D internet kafeye gidip oynuyodum hep
  15 Mart 2010
  #5
 7. Şöyle bir sorum var ;
  Bende Wow ana oyunu ve Wrath of Lich King paketi var.Burning Crusade yok.
  Wow un son sürümü 3.3.3 de sanırım çünkü son patchi 3.3.3 e attı ve yeni güncelleme yok diyor.
  Wow un ana serverinde oynamayı denediğimde servera giriyor ve oynayabiliyorum.Ancak herhangi bir sürümü 3.3.3 olan private serverda denediğimde sürümün uyuşmadığını söylüyor.
  Bunun için ne yapabilirim ?
  4 Nisan 2010
  #6
 8. istemem wow oynamak cs'em varken ....:)
  18 Nisan 2010
  #7
 9. knight online nin züerine tanımam:D
  25 Nisan 2010
  #8
 10. allah aşkına WoW nerede knight nerde! ayrıca ben WoW üstüne online oyun tanımam. silkroadı hepsinden çok oynadım ve en iyilerden biri olarak düşünmeme rağmen WoW en iyisi.


  bide bi sorum var ben netten direk burning crusade i indirim uyumlu olan private i indirsem olmazmı:alala:?
  1 Ağustos 2010
  #9
 11. neyse 1 yıl önce acmıstım.normal wow daha iyidir =/
  22 Ağustos 2010
  #10
soru sor

Artık Herkes WoW oynayacak.Ve WoW Private Servers