Arkadaşlar Ben 12. Sınıfım Meslek Liseliyim

İsimli konu WH 'Meslekler & Kariyer' kategorisinde, KafamGüzeL47 üyesi tarafından 7 Mart 2015 tarihinde yazılmıştır. Arkadaşlar Ben 12. Sınıfım Meslek Liseliyim hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Arkadaşlar ben 12. sınıf Meslek Lisesi öğrencisiyim, YGS ye girmek üzereyiz Ben acayip çok stres yapıyorum, kazanamam diye , 1 yıl boyunca rahattım yani nereden geliyordu bu rahatlık bilmiyorum ama çok rahattım toplam 1 ay boyunca çalıştım ( MATEMATİK-1'im Çok iyi kendime çok güveniyorum ) ben o da sadece Türkçe paragraf konusu çalıştım şuana kadar hiç deneme ye bile girmedim .
    Ben Bilişim bölümü okuyorum, Bilgisayar Mühendisliği istiyorum benim düşüncem bu ;
    bu Bilgilerle bu mühendisliği çıkaramam ama çıkarmayı çok istiyorum ne yapmam gerek bu stresi nasıl yenerim , özel 2 yıllık okurum heralde 50% Bursla sanırım bu beni rahatlatıyor , sizce ( Maddi Durumum iyi ) başka bir alana mı gitsem ? madem Özel okuyacam ?
    7 Mart 2015
  2. Arkadaşlar Ben 12. Sınıfım Meslek Liseliyim Cevapları

3. YλяCλη

YλяCλη Yönetici

Eğer ki matematikte yüksek net yapacağınızı var sayarsak Tarih, Coğrafya ve Türkçeye bu 3 derse ağırlık verirseniz burs kazanabilme ihtimaliniz çok yüksek. Paragraf, sözcükte ve cümlede anlam sorularında başarılı olmak ve soruları hızlıca doğru bir şekilde çözmek için bol bol roman okumanızı öneririm. Size bir tavsiye hiç endişelenmeyin, stres kazanmasın siz kazanın. :) 1 yıl sonrasında tekrar gireceksiniz aynı sınava. Bu kadar çalışmışsınız ben eminim ki emekleriniz boşa çıkmayacaktır. Başarılar dilerim. :)
    9 Mart 2015
  4. Teşekkür Ederim Öncelikle :)
    Matematik'i Doğru düzgün Hatırlamıyorum yani Şu an Pekiştiriyorum ama Deneme hiç çözmediğim için NET sayısını bilmiyorum velhasılıkelam Matematik'i Pas geçersek :)
    Hiç bir türkçe eğitimi görmeden ( 12. yıldır aldığım türkçe derslerini hiç anlamıyordum ) çat pat bilgim var ve 1 ay PARAGRAF çalıştım 40 soru da 14 net yaptım biliyorum çok kötü genel olarak ama benim açımdan ki bence iyi yani hiç hatırlamıyorum uzun lafın kısası min. 250 ( İNŞAALLAH ) çıkaracam ( diğer sorumu tekrarlıyorum :) ) nasıl bir üniversite tercih etsem onu da söyler misiniz yani fikrinizi
    3. bir sorun ise şu ;
    Stress i nasıl yenebilirim, Kafam da bitiriyorum yani, tamam kasmaya gerek yok, başarırım ve hiç boşta kalmam ben rahat ol, diyorum kendi kendime ama bu geçici bir taktik oluyor.
    Sorum şu; Stres i nasıl atlatabilirim :/ ?
    9 Mart 2015
  5. YλяCλη

YλяCλη Yönetici

Üniversiteyi kazanınca biliyorsun ki her şey bitmiyor bu işin bir de KPSS ayağı var. Seçeceğin bölümün KPSS' deki atama puanına göre tercihini yapmalısın. Şöyle bir örnek vereyim. Ben ticaret lisesi mezunuyum 12. sınıfta iken hiç atama puanlarına bakmadan ahmaklık edip direk işletme yazdım. Üniversite biteli 2.5 yıl oldu halen boştayım. Atanabilmem için 83 puan almam lazım ki bu çok çok zor. Lise dönemimde biraz araştırma yapsaydım posta bölümünü seçerdim çünkü ataması çok kolay KPSS sınavına gir çık 60 puanını al ve sonra memursun. Verdiğim acı tecrübemden ders almanı öneririm, araştırmanı güzel yap. :) Stres konusunu kitap okuyarak yenebileceğini sanıyorum, çok sürükleyici güzel romanlar alıp başlayabilirsin. Spor eşliğinde müzik bu da güzel bir stres atma yöntemi. Tabi hayatını bilgisayar ve teknoloji ile geçirmiş biri olarak bunları yapman başta zor olacaktır (kendimden biliyorum:) ) ama sonradan alışında bana hak vereceksin. :)
    9 Mart 2015
  6. Estağfurullah yaa :))
    Spor a ara verdim ygs için .
    Kitap a da başlarım bugün yarın teşekkürler herşey için yordum sizi de ...
    Ben memur olmayı düşünmüyorum ya özel bir şirket ( kendi şirketimiz de var ama başka olsun istiyorum )
    te çalışmayı tercih ederim yani kpss derdini de çekemem , hazır değilim :D
    Tecrübeli kişilerle doğru düzgün sohbet edemiyorum denetimlerini almak için :/
    Bende WH ına başvurdum :) çok teşekkürler herşey için
    9 Mart 2015
    YλяCλη bunu beğendi.
  7. YλяCλη

YλяCλη Yönetici

Rica ederim, ne demek :) yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Wh' da bu aralar sohbet ettiğim nadir insanlardan birisiniz. Ben teşekkür ederim. :) Umarım her şey gönlünce olur.
    9 Mart 2015
  8. Teşekkürler :)
    Evet Baya bir yardımınız dokundu bana :)
    İnşaallah ya :)
    10 Mart 2015
  9. ziki

ziki Yönetici

Bir meslek lisesi öğrencisi olarak kendine bir yıl daha hakkı çok görmemelisin. Yani 12. sınıfta staj + derslerle zaten yoğun bir programın var. Üstüne bir de bunlardan daha önemlisi YGS'ye çalışman bekleniyor. He en başından beri bu işi sıkı tutmuşsan yapılır. Olmayacak şey değil ki ilk seneden kazananlar da var elbette. Ancak meslek lisesi için bu çok zor birşey. (sistem kötü ne yapalım.. diye klişe sözümüzü de söylemeden olmaz:)) Yani eğer sevdiğin ve istediğin bir bölüm olmasını istiyorsan -ki öyle olması en güzeli- kendine bir sene daha hak ver ve bu seneyi onun için harca;) bu arada istersen 2 yıllık bir bölüme sınavsız geçiş de yapabilirsin biliyorsun demi? 2 yıllık bölüme para vereceğini özel 4 yıllık bölüme para ver :)
    17 Mart 2015
  10. ziki
    Söylediklerin Mantıklı ve güzel ama ben 1 sene daha okursan ( böyle bir aile de ) intihar ederim her ne olursa olsun GİTMEM GEREK :)
    - O zaman niye sorup ta bizi uğraştırıyorsun - der gibisin :)
    Fikirleriniz gerçekten önemli benim için :)
    Ha bu arada şöyle bir şey var eğer istediğim bölümü çıkaramazsam 1 yıl çalışırım :) ama tabii 1 yıl çalışmadan önce LYS e girip Mühendislik çıkarıp çıkaramadığıma bakmam gerek :)
    Yorumun İçin çok teşekkürler ama bunu söylemeden geçemeyecem, Şu an ki WH eski WH değil hani pek online yok anlatabiliyor muyum ?
    17 Mart 2015
  11. ziki

ziki Yönetici

Hakkında hayırlısı olsun :happy:
    Forumun durumunun da farkındayız ne yapalım artık :unsure::huh:
    28 Mart 2015
  12. Sağ ol Kardeşim
    3 Nisan 2015
soru sor

Arkadaşlar Ben 12. Sınıfım Meslek Liseliyim

Alakalı Aramalar:

1. meslek liseliyim