Araç Temizliğinde İlginç Yöntemler

İsimli konu WH 'Otomobil Genel' kategorisinde, Rec0 üyesi tarafından 7 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır. Araç Temizliğinde İlginç Yöntemler hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Rec0

  Rec0 Yönetici

  Sürücülerin araçtan beklediği performansı almasında araç bakımı tek başınayeterli değil, araç temizliğinin belli zamanlarda ve doğru bir şekilde yapılması da araç verimliliğini ciddi oranlarda etkiliyor. Araç temiziğindeki yanlış yöntemlerin neden olduğu olumsuz sonuçlara ''Araç Temizliğinde Yapılan Yanlış Uygulamalar'' başlıklı yazımızda değinmiştik.

  Araç temizliği ile ilgili pek çok fikri çeşitli sitelerden veya forumlardan öğrenebilirsiniz ama bazı yöntemler var ki oldukça şaşırtıcı olsa da istenen sonuçları almamızı sağlıyor.


  Arabaların temizlenmesi ve temiz kalması konusunda yardımcı olacak ilginç yöntemleri sizin için derledik.

  İşte otomobil temizliği için farklı seçenekler arayan sürücülerin yapabilecekleri yöntemler ve kullanabileceği temizlik ürünleri!

  Araç Temizliği için İlginç Yöntemler

  Saç Kremi ile Parlak Araçlar

  Aracının parlaklığıyla övünmek isteyen sürücüler saç bakım kreminin yarattığı etkiye şaşıracaktır. Ayrıca saç bakım kremi ile yıkanan otomobilinizde yağmur damlaları da kalmayacaktır.

  Ön Camdaki Lekelere Kola Çözümü
  Havaların soğumasıyla birlikte araç camlarını çamur kaplamaya başladı. Görüş açınızı zorlayacak çamur lekelerini temizlemek için ön camınızı kola dökerek temizleyin. Kolanın yapısında bulunan kabarcıklar, ön camın üzerindeki tüm lekeleri yok edecektir. Ancak cam ile yıkadığınız camlar yapış yapış olacağı için iyice durulamalısınız.

  Silecek Temizliği
  Kış aylarında en çok leke tutan yerlerden biri de silecekler olacaktır, üstelik kirlenen silecekler camlarınızda da leke oluşmasına neden olacaktır. Silecek temizliği için ¼ fincan amonyak ile 1 LT’ye yakın soğuk suyu karıştırın, bu karışımı yumuşak bir havluya dökerek aracınızı nazik hareketlerle silin ve kurulayın.

  Ev Yapımı Cam Temizleme Suyu
  1 LT’ye yakın suyun içerisinde ¼ fincan amonyak ekleyin bu karışımı plastik şişeye doldurun ve aracınızın her kirlenişinde kullanmak için bagajınızda saklayın. Camlarınız kirlendiğinde bu karışını bir sünger yardımıyla kullanabilirsiniz, silecek temizliğinde olduğu gibi kağıt havlu yardımı ile kurulayabilirsiniz.

  Kabartma Tozunu Hafife Almayın
  4 LT oranında bir suyun içinde ¼ fincan kabartma tozu ve aynı oranda bulaşık deterjanını kapalı bir kaba koyarak iyice çalkalayın ve bu karışımı kullanacağınız zamanlarda çalkalayarak kullanın.

  Arazi Kirlerine Tartar Kremi
  Özellikle sıklıkla kırsal ve patika yollarda araç kullanan sürücülerin otomobilleri sıklıkla toz tabakasıyla kaplanacaktır. Bu tabakadan kurtulmak için tartar kremini kullanabilir, tartar kremi yardımıyla aracınızı silip iyice durulamak yeterli olacaktır.

  Aracınızın performansını farklı yöntemler ve ürünlerle koruyabilirsiniz ancak araç güvenliğini sağlayacak olankasko sigortasıdır.
  7 Ocak 2017
  #1
 2. Araç Temizliğinde İlginç Yöntemler Cevapları

soru sor

Araç Temizliğinde İlginç Yöntemler