Apple, Yeni MacBook Pro ve iMac’i Duyurdu

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 20 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır. Apple, Yeni MacBook Pro ve iMac’i Duyurdu hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  [​IMG]
  Apple, Force Touch Trackpad’e sahip 15 inç MacBook Pro’yu ve 7.199 TL satış fiyatına sahip yeni Retina 5K ekranlı iMac’i duyurdu.

  Apple bugün Retina ekranlı 15 inç MacBook Pro’yu yeni Force Touch trackpad, daha hızlı flash depolama, daha uzun pil ömrü ve daha hızlı ayrı grafik işlemcileriyle güncelleyerek MacBook Pro serisine daha da büyük bir performans veya daha fazla yetenek kazandırdığını duyurdu. Apple bugün ayrıca, 14,7 milyon piksellik harika bir ekrana, dört çekirdekli işlemcilere ve AMD grafik işlemcilerine sahip 27 inç Retina 5K ekranlı iMac’in 7.199 TL fiyatla satışa sunulan yeni bir yapılandırmasını da duyurdu

  Güncellenmiş 15 inç MacBook Pro, Force Touchtrackpad’e sahip. Yerleşik kuvvet sensörleri ve dokunma geri bildirimi sağlayan Taptic Engine ile Force Touch trackpad’in istediğiniz her yerine aynı duyguyla tıklayabilir ve her tıklamanın algılanması için gereken baskı miktarını özelleştirebilirsiniz. Yeni trackpad, yeni Force click özelliğini de içeren birçok yeni hareketi destekliyor ve üçüncü taraf geliştiricilere Force Touch yeteneklerini uygulamalarına eklemeleri için API’ler sunuluyor.

  Güncellenmiş 15 inç Retina ekranlı MacBook Pro ayrıca saniyede 2 GB’a kadar ulaşabilen bir veri akışı sağlayabilen flash depolama ile önceki nesle göre 2,5 kata kadar daha hızlı ve 9 saate kadar kablosuz internette gezinme ve 9 saate kadar iTunes’dan film oynatma imkanı ile bir saat daha uzun pil ömrü sunuyor. Retina ekranlı MacBook Pro ayrıca, yeni AMD Radeon R9 M370X ayrı grafik işlemcisiyle Final Cut Pro X’te video düzenlemek, profesyonel grafik uygulamalarında 3D görüntüleri işlemek veya yüksek çözünürlüğe sahip oyunlar oynamak için yüzde 80’e kadar daha hızlı performans sağlıyor.

  7.199 TL fiyatla satışa sunulan yeni Retina 5K ekranlı iMac, 5120 x 2880 çözünürlükle 4K ekranlara göre yüzde 67 daha fazla piksele, 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.3 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemciye ve AMD Radeon R9 M290 grafik işlemcisine sahip. Yeni iMac’in, 8 GB belleği ve 1 TB depolama alanının yanı sıra dört adet USB 3.0 ve iki adet 2 bağlantı noktası var; her iki bağlantı noktası da, önceki nesle göre iki kat daha hızlı saniyede 20 GB, bant genişliği sağlıyor. 5K Retina ekranlı üst kalite iMac 8.299 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor ve 3.9 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, AMD Radeon R9 M290X grafik işlemcisi ve 1 TB Fusion Drive ile geliyor.

  Fiyatlar ve Bulunma Durumu

  Güncellenmiş Retina ekranlı 15 inç MacBook Pro bugün Apple Online Store, Apple Store’lar ve belirli Apple Yetkili Satıcıları aracılığıyla satışa sunulmuştur. 3.4 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 2.2 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16 GB bellek, 256 GB flaş depolama ve Intel Iris Pro grafik işlemcili modelin başlangıç fiyatı 6.699 TL; 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 2.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci, 16 GB bellek, 512 GB flash depolama ve AMD Radeon R9 M370X grafik işlemcinin başlangıç fiyatı ise 8.399 TL’dir. İsteğe göre yapılandırma seçenekleriyle, 4.0 GHz GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 2.8 GHz’e kadar Intel Core i7 işlemciler ve 1 TB’a kadar flash depolama ile yapılandırılabilir. Diğer teknik özellikler, siparişe göre yapılandırma seçenekleri ve aksesuarlar internette www.apple.com/tr/macbook-pro adresinde bulunabilir.

  Yeni 27 inç Retina 5K ekranlı iMac bugün Apple Online Store, Apple Store’lar ve belirli Apple Yetkili Satıcıları aracılığıyla satışa sunulmuştur. 3.7 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.3 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, AMD Radeon R9 M290 grafik işlemcisi ve 1 TB depolama alanında sahip modelin başlangıç fiyatı 7.199 TL’dir. Üst kalite iMac 8.299 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor ve 3.9 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen 3.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci, AMD Radeon R9 M290X grafik işlemcisi ve 1 TB Fusion Drive ile geliyor. İsteğe göre yapılandırma seçenekleriyle, 4.4 GHz Turbo Boost hızlarına ulaşabilen daha hızlı 4.0 GHz Intel Core i7 işlemciler ve 1TB’a kadar flash depolama ile yapılandırılabilir. Diğer teknik özellikler, siparişe göre yapılandırma seçenekleri ve aksesuarlar internette www.apple.com/tr/imac adresinde bulunabilir.
  20 Mayıs 2015
  #1
 2. Apple, Yeni MacBook Pro ve iMac’i Duyurdu Cevapları

soru sor

Apple, Yeni MacBook Pro ve iMac’i Duyurdu