Apocalyptica Biyografisi

İsimli konu WH 'Biyografiler - Hayat Hikayeleri' kategorisinde, 'Gülümseme.' üyesi tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır. Apocalyptica Biyografisi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Apocalyptica Biyografisi  1996 senesinde 4 çellocu Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Max Lilja ve Antero Manninen tarafından Helsinki’de kurulan Finlandiyalı senfonik metal grubu Apocalyptica, ilk başta Teatro Heavy Metal Club adlı mekanda Metallica parçalarını baştan yorumlayarak performanslarda bulunuyordu. Burada Zen Garden Records adlı bağımsız plak şirketinden Kari Hynninen ile tanışan dörtlü, kısa zaman içerisinde şirketle anlaştı ve ilk albümün çalışmalarına yöneldi.
  1996 senesinde “Plays Metallica by Four Cellos” adlı ilk albümünü yayımlayan Apocalyptica, albümde Metallica’nın 8 parçasını çello ile baştan yorumladı. Albümde yer alan “The Unforgiven” parçasına bir video klip çeken grup, farklı tarzıyla birçok müzikseverin ilgisini çekmeyi başardı.
  1998 senesinde “Inquisition Symphony” adlı 2. albümünü Otto Donner ve Hiili Hiilesmaa prodüktörlüğünde piyasaya süren Apocalyptica, albümde 4 Metallica, 2 Sepultura, 1 Faith No More ve 1 de Pantera parçasının baştan yorumunu bulundurdu. Ayrıca albümde “Harmageddon”, “M.B.” ve “Toreador” adlı 3 tane de yeni kompozisyona imza atan dörtlü, albümden “Harmegeddon” ve “Nothing Else Matters” parçalarına birer video klip çekti. Bu arada 1999 senesinde Antero Manninen grupta ayrılırken, kadroya Perttu Kivilaakso eklendi.
  2000 senesinde “Cult” adlı 3. albümünü hayranlarına sunan Apocalyptica, albümde ilk kez enstrümanlarında efektler kullandı. Albümde 2 Metallica parçasını baştan yorumlayan grup, ayrıca Norveçli besteci Edvard Grieg’in “Hall Of The Mountain King” parçasını da baştan performe etti. Albümün geri kalanı yeni bestelerden oluşurken, bazı özel baskılarda ise ekstra olarak hayranlara bir CD daha ulaştırıldı.
  2002 senesinde “The Best Of Apocalyptica” adlı derleme albümü yalnızca Japonya’daki hayranlarına ulaştıran Apocalyptica, aynı sene Max Lilja’nın gruptan ayrılmasıyla yola üç kişi devam etme kararı aldı. 2003 senesinde “Reflections” adlı 4. albümünü yayımlayan grup, albümde Rammstein’ın “Seeman” adlı parçasını baştan performe etti. Albümdeki 5 parçada Slayer’ın davulcusu Dave Lombardo konuk müzisyen olarak bulunurken, topluluk aynı sene albümü “Reflections Revised” ismi altında yeniden piyasaya sürdü ve bu yeni baskının içerisinde 4 yeni parçasını ve bir de DVD bulundurdu.
  2005 senesinde kendi ismiyle aynı ismi taşıyan 5. stüdyo albümünü müzikseverlere ileten Apocalyptica, albümde Lauri Ylönen, Ville Valo, Dave Lombardo ve Manu’yu konuk müzisyen olarak bulundurdu. Albüm sonrasında Mikko Sirén (davul) kadroya eklenirken, grup aynı sene Bullet For My Valentines grubunun “The Poison” albümüne de konuk oldu.
  2006 senesinde “Amplified – A Decade of Reinventing the Cello” adlı 2 CD’lik 2. derleme albümünü yayımlayan Apocalyptica, albümde önceki albümlerde bulunan parçalarla birlikte Slayer’ın “Angel Of Death” adlı çalışmasının baştan yorumuna yer verdi.
  17 Eylül 2007 tarihinde “Worlds Collide” adlı 6. stüdyo albümünü piyasaya süren Apocalyptica, albüme Slipknot’dan Corey Taylor, Lacuna Coil’den Cristina Scabbia, Therion’dan Mats Leven, Slayer’dan Dave Lombardo, Rammstein’dan Till Lindemann ve Three Days Grace’dan Adam Gontier’ı konuk müzisyen olarak davet etti. Albümde David Bowie’nin “Heroes” parçasını baştan performe eden grup, parçanın vokallerinde Till Lindemann ile biraraya geldi ve parçanın ismini “Helden” olarak belirledi. Albümden ilk single’ı ise Corey Taylor ile olan ortak çalışma “I’m Not Jesus”e seçen dörtlü, parçanın video klibiyle MTV Türkiye ekranlarında sıkça yer aldı.
  Grup, 2008 senesinde kapsamlı bir dünya turnesine çıktı.

  13 Nisan 2011
  #1
 2. Apocalyptica Biyografisi Cevapları

soru sor

Apocalyptica Biyografisi

Alakalı Aramalar:

 1. adam gontier hayatı