Anlamlı hikayeler 2

İsimli konu WH 'Hikayeler' kategorisinde, Alemdar üyesi tarafından 19 Haziran 2008 tarihinde yazılmıştır. Anlamlı hikayeler 2 hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Yaşlı Kızılderili reis kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki köpeği izliyorlardı. Köpeklerden biri beyaz diğeri siyahtı ve on iki yaşındaki çocuk kendini bildi bileli o köpekler dedesinin kulübesi önünde duruyorlardı. Dedesinin sürekli göz önünde tuttuğu iki iri köpekti bunlar. Çocuk, kulübeyi korumak için biri yeterli gözükürken niye ötekinin de olduğunu, hem niye renklerinin illede siyah ve beyaz olduğunu anlamak istiyordu artık.O merakla sordu dedesine;
    -Dede bu iki köpeği niye hep kulübenin önünde tutuyorsun? Hem de niye biri siyah diğeri beyaz?
    Yaşlı reis, bilgece gülümsedi ve torununun sırtını sıvazladı ve:
    -Onlar benim için iki simgedir.
    Çocuk :
    -Neyin simgesi?
    -İyilik ile kötülüğün simgesi. Aynen gördüğün şu iki köpek gibi, iyilik ve kötülük durmadan içimizde mücadele eder.Onları seyrettikçe ben hep bunları düşünürüm.
    Çocuk, sözün burasında, mücadele varsa, kazananı da olmalı diye düşündü ve her çocuğa has bitmeyen sorulara bir yenisini ekledi:
    -Peki hangisi kazanır bu mücadeleyi?
    Bilge reis, derin bir gülümsemeyle baktı torununa :
    -Hangisi mi evlat? Ben hangisini beslersem o kazanır!
    19 Haziran 2008
  2. Anlamlı hikayeler 2 Cevapları

3. paylaşım için teşekkürler..
    14 Eylül 2008
  4. paylaşım için teşekkürler......
    7 Nisan 2009
  5. doğru söylemiş,neyi beslersem o
    way canına
    7 Nisan 2009
  6. Paylasım için tskrler
    6 Ekim 2009
  7. Lise 2 de sebepsiz yere bir kıza aşık oldum başkasıyla birlikte oldugu ıcın asla acılamadım geçer dedim geçmedi cocukluk hevesı genclık hevesı dedım geçmedi 3 sene sonra mezun oldugumuz gun elıne onu ne kadar sevdıgımı anlatan bır kagıt tutusturup kaçtım unıversite kazanıp başka şehire gitti arkadaslarından kaldıgı yerı ogrendım dogumgununde yanına gıttım ogun ogrendımki başkasıyla nısanlanmıs kapısının onune hedıye ve not koyup kaçtım 2 sne sonra evlendi ne kadar yanlısda olsa her sene dogumgununde kapısının onune hedıye ve not koyup kaçtım verecegı cevaptan korkuyordum benı gorup kızmasından korkuyordum mutlulugunu bozmaktan korkuyordum 7 yıldır unutamadım hergun sevgım dahada arttı su an baska bırıyle bırlıkteyım ama onu ıcımden atamıyorum 2 ay sonra dogumgununde gene kaldıgı şehre gidip hedıyesını kapının onune koyup kacacagımdan emınım yuzu gozumun onunden gıtmıyor onu dusunmek bıle kalp atıslarımın hızlanmasına uykumun kacmasına neden oluyor onunla asla birlikte olamayacağımı bilmek beni ne kadar üzüyor bilemezsiniz bu kadar kolay yazdıgıma bakmayın neler çekiyorum kımse anlayamaz böyle nasıl aşık oldum inanın bılmıyorum 7 yıldır onu yılda bir görmeme ve onun beni hiç görmemesine rağmen onu unutamadım sevgim azalacağına arttı evlensem coluk cocuga karıssam yinede onu unutamayacağımdan eminim dünyada böyle seven kaç kişi var gerçekten merak edıyorum nasıl unutacagım kımse derdıme derman olamaz
    14 Mayıs 2012
soru sor

Anlamlı hikayeler 2