Anıl Yılmaz

İsimli konu WH 'Bilim' kategorisinde, -Successful- üyesi tarafından 25 Mart 2012 tarihinde yazılmıştır. Anıl Yılmaz hakkında bilgi ve tartışmalar.


 1. Anıl Yılmaz (d. 24 Şubat 1970). Türk tarihçi, arkeolog ve araştırmacı.

  Yaşamı ve Akademik Kariyeri

  24 Şubat 1970 tarihinde doğan tarihçi, lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü'nde (1995) tamamlamıştır. Yüksek Lisansını yine Arkeoloji ve Sanat Tarihi üzerine yapan Yılmaz, bu eğitimini 1999 yılında Muğla Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamlamıştır. Doktorasını ise 2003 yılında, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün Eskiçağ Tarihi alanında yapmıştır. Akademik kariyerine Uzman olarak Celal Bayar Üniversitesi'nde başlayan arkeolog, daha sonra Araştırma Görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü'nde görev yapmıştır. 2005 yılında Kırgızistan Manas Üniversitesi'nde Doktor unvanıyla Öğretim Görevlisi olarak görev yapan tarihçi, 2007 yılında akademik kariyerine başladığı üniversitede Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor olarak ders vermeye başlamıştır. Katıldığı birçok kazı ve sempozyumlarda sunmuş olduğu bildirgelerle beraber, yayımlanmış makaleleri ve araştırmaları mevcuttur. Hâlen Celal Bayar Üniversitesi'nde ders vermektedir.

  Tezleri

  Mimar Sinan Üniversitesi'nde bitirme tezi olarak sunduğu, İonia Bölgesi Şehir Tiyatroları'nı 1995 yılında hazırlamış olan Anıl Yılmaz, Master Tezini Pazırık Kurganlarından Çıkarılmış At Koşum Takımları Üzerindeki Hayvan Mücadele Sahneleri adıyla 1999 yılında tamamlamıştır. Doktora Tezini ise, 2003 yılında Türk Dünyasında Balbalların Dağılımı ismiyle sunmuştur.

  25 Mart 2012
  #1
 2. Anıl Yılmaz Cevapları

soru sor

Anıl Yılmaz