Andız Pekmezinin Zararları Andız Pekmezinin Faydaları

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, TRUzman üyesi tarafından 28 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Andız Pekmezinin Zararları Andız Pekmezinin Faydaları hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Arkadaşlar Andız Pekmezinin Zararları Andız Pekmezinin Faydaları ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Sağlık kategorisinde, andız pekmezinin zararları ve andız pekmezinin faydaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Bu konu umarım işinize yarar.

andız pekmezinin yararları andız pekmezi faydaları andız pekmezi nerede satılır andız pekmezinin çocuklarda kullanımı andız pekmezinin bebeklerde kullanımı

Andız Pekmezinin Faydaları

Pekmez Nedir?

Pekmez; üzüm, incir veya dut gibi tatlı meyvelerin ezilerek kaynatılması ile üretilen, Anadoluya özgü, yoğun ve tatlı bir şuruptur. Hele kışın sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmezlerindendir.

Pekmez hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi olduğundan acil enerji ihtiyacı için gerekli bir gıda maddesidir. İki yemek kaşığı (20 g) pekmez insan vücudu için çok değerli olan 2 mg demir, 80 mg kalsiyum ve 58 kcal enerjiyi içermektedir.

Andız Pekmezinin Faydaları

Andız pekmezi ise bronşit, öksürük, sarılık, kaşıntı, egzama, mide bulantısı, akciğer, karaciğere faydalı bir pekmezdir.Bütün pekmez cinslerinde olduğu gibi kan yapıcıdır ve enerji verir.
    28 Mayıs 2013
  2. Andız Pekmezinin Zararları Andız Pekmezinin Faydaları Cevapları

3. selam ben astım ve karaciyer yaglanma ve büyüme hastasıyım ben tetavi için andız pekmezi içiyorum kan degerim yükseliyor andızpekmezi bana gelirmi
    14 Ekim 2014
soru sor

Andız Pekmezinin Zararları Andız Pekmezinin Faydaları

Alakalı Aramalar:

1. andız pekmezinin zararları

,
  2. andız pekmezi zararları

,
  3. andız pekmezinin faydaları ve zararları

,
  4. andız pekmezi faydaları ve zararları,
  5. ardıç pekmezinin zararları