Amerikalı Savaş Fotoğrafçısı Kendi Ölüm Anını Kaydetti

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, ekonda üyesi tarafından 16 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır. Amerikalı Savaş Fotoğrafçısı Kendi Ölüm Anını Kaydetti hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. [​IMG]

  Amerikan ordusunda görevli savaş fotoğrafçısı Hilda Clayton, 2013 yılında atış talimi sırasında yaşanan kazada hayatını kaybetmiş, ölmeden önceki anı ise fotoğraflamayı başarmıştı. Amerikan ordusu Clayton’ın çektiği son kareyi yayınladı.

  [​IMG]

  2 Temmuz 2013’de Afganistan’ın doğusunda yer alan Qaraghahi bölgesinde Afgan askerlerin talimi sırasında bir kaza gerçekleşmiş ve o sırada orada görevli olan savaş fotoğrafçısı Hilda Clayton da bu kaza sonucu hayatını kaybetmişti. Havan topuyla yapılan talim sırasında patlama gerçekleşmesi sonucu Clayton’la beraber dört Afgan askeri de kazadan kurtulamadı. 22 yaşındaki Clayton bölgedeki olayları belgelemekle görevliydi. Atış sırasında Clayton’la beraber orada bulunan Afgan ordusu fotoğrafçısı da aynı anı farklı açıdan kaydetmeyi başardı. Clayton’la aynı kaderi paylaşan fotoğrafçının karesinin köşesinde Clayton’ın makinesi de görülüyor.

  Clayton Afganistan’da hayatını kaybeden ilk savaş dokümantasyon ve istihsal uzmanıydı. Fotoğraf yayınlanmadan önce Clayton’ın ailesinden de özel izin alındı. Fotoğraflar orduya bağlı olan Military Review dergisinde kullanıldı.

  [​IMG]
  16 Ağustos 2017
  #1
 2. Amerikalı Savaş Fotoğrafçısı Kendi Ölüm Anını Kaydetti Cevapları

soru sor

Amerikalı Savaş Fotoğrafçısı Kendi Ölüm Anını Kaydetti