AMD Üç Yönetici Kaybetti

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, YλяCλη üyesi tarafından 14 Ocak 2015 tarihinde yazılmıştır. AMD Üç Yönetici Kaybetti hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. YλяCλη

  YλяCλη Yönetici

  [​IMG]
  Yeni CEO Lisa Su önderliğinde devam eden yeniden yapılanmada, şirketin üç üst düzey yöneticisi ayrılma kararı aldı.
  AMD’nin başına geçen yeni CEO Lisa Su tarafından başlatılan yeniden yapılanma hareketi, şirket bünyesinde % 7 oranında işten çıkarmaları da öngörüyordu. Ancak Su tarafından atılan adımlar üst düzey yöneticiler arasında fikir ayrılıklarına sebep olmuş gibi görünüyor.

  Şirket tarafından 12 Ocak tarihinde yapılan bir işten çıkarma başvurusu, üst düzey yöneticilerden üçünün AMD ile yollarını ayırdıklarını ortaya çıkarmış bulunuyor. Bu isimlerden John Byrne şirketin işlemci ve grafik işlemci departmanının başındaydı. Colette LaForce pazarlamadan sorumlu, Rajan Naik ise genel strateji sorumlusu olarak görevliydi.

  Üç ismin ortak noktası, 2012 yılında şirkete katılmış ve AMD’nin son yıllardaki çeşitli başarılarına büyük katkıda bulunmuş olmaları. Şirketin rakipleriyle kıyasıya mücadelesi sürerken böyle kilit isimleri kaybetmesi bazıları tarafından olumlu bir gelişme olarak görülmüyor. AMD yönetimi ise bu ayrılmaların çok önemli olmadığını savunuyor.
  14 Ocak 2015
  #1
 2. AMD Üç Yönetici Kaybetti Cevapları

soru sor

AMD Üç Yönetici Kaybetti