AMD Computex Fuarında Fusion İşlemcilerinin Çalışan İlk Örneklerini Tanıttı

İsimli konu WH 'Ekran Kartları' kategorisinde, ¢σєηтяãσ üyesi tarafından 12 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. AMD Computex Fuarında Fusion İşlemcilerinin Çalışan İlk Örneklerini Tanıttı hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. AMD Computex Fuarında Fusion İşlemcilerinin Çalışan İlk Örneklerini Tanıttı





  AMD, Computex 2010 fuarında uzun bir süredir geliştirdiği ve bir hayli iddialı olduğu tek silikonda CPU ve GPU'yu birleştirecek Fusion işlemcilerini hazırladığı bir demo eşliğinde halka açık olarak ilk defa tanıttı.
  AMD'nin, hazırladığı demo Aliens Versus Predator oyunundan kısa bir kesit sunuyor bizlere. Her ne kadar demonun kare/saniye hızını belirtmemişse de videoda gördüğümüz kadarıyla herhangi bir yavaşlama yok. Ayırca AMD'nin belirttiğine göre AvP demosundan sunulan kesit DirectX 11 modundan alınmış.
  [​IMG] [​IMG]
  Demoda gördüğümüz kadarıyla AMD'nin, Fusion işlemci tasarımında bir hayli yol katettiğini söyleyebiliriz. Fusion işlemcilerin 2011 ilk ya da ikinci çeyrekte piyasaya sunulması bekleniyor.
  Peki, Fusion işlemcilerin bize ne gibi bir getirisi olacak? AMD, bu soruya şöyle cevap veriyor: Fusion ile grafik uygulamalarında ciddi bir güç tasarrufu sağlanabilecek. Tek silikonda birleşecek CPU ve GPU sayesinde çok daha az güç tüketen giriş seviyesi çözümler mümkün olacak.
  12 Temmuz 2010
  #1
 2. AMD Computex Fuarında Fusion İşlemcilerinin Çalışan İlk Örneklerini Tanıttı Cevapları

soru sor

AMD Computex Fuarında Fusion İşlemcilerinin Çalışan İlk Örneklerini Tanıttı