Allahümme ihdina fimen hedeyt,.. duasının tamamını ve anlamını yazar mısınız?

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, Y@z Y@ğмυяυ üyesi tarafından 15 Ağustos 2010 tarihinde yazılmıştır. Allahümme ihdina fimen hedeyt,.. duasının tamamını ve anlamını yazar mısınız? hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Allahümme ihdina fimen hedeyt,.. duasının tamamını ve anlamını yazar mısınız?

"Allâhümme'hdinî fi men hedeyte ve âfinî fi men âfeyte ve tevellenî fi men tevelleyte ve bârik lî fi mâ e'tayte ve kınî şerra mâ kadayte fe inneke takdî ve lâ yukdâ aleyke ve innehû lâ yezillü men vâleyte ve lâyeızzü men âdeyte tebârekte Rabbenâ ve teâleyte ve sallâ'llâhü alâ'n-Nebiyyi Muhammed." (Ebû Dâvud, Vitr, 5; Tirmizî, Vıtr, 10; Nesaî, Kıyâmü'l-leyl, 51; İbn Mâce, İkâme, 117; Dârimî, Salât, 214).

Anlamı:

"Allah'ım, hidayet ettiklerinin yoluna beni de hidâyet et. Allah'ım, âfiyet ver. Dost edindiklerinle beraber beni de dost edin. Verdiğin şeyleri bana mübârek eyle. Hükmettiğin şeylerin şerrinden beni koru. Şüphesiz Sen hüküm verirsin, fakat kimse sana hüküm veremez. Senin sevdiklerin zelil olmaz. Senin düşman oldukların ise aslâ aziz olmaz. Rabbimiz sen mübarek ve yücesin. Allah'ın Rasulü Muhammed'e salat ve selam olsun."
    Okunma Sayısı : 1587
    15 Ağustos 2010
  2. Allahümme ihdina fimen hedeyt,.. duasının tamamını ve anlamını yazar mısınız? Cevapları

3. وقالت حركة تحرير السودان كان هناك (go to dua) amen

Allahümme inna neşhedu bi enneke entallahü la ilahe illa hamt .
    El vahıdul ahadul fardus samed .
    Elleziy nem yelid velem yuled velem yekullehu kufuen ehad
    Lailehe illallahul hayyul kayyum
    İlahül evveliyne vel ahıriyn
    Veca bi unnasi libigati yevmuddiyn
    Laillahe illa ente subhaneke inna künna minez zalimiyn
    Laillahe illa ente subhaneke ma abednake hakka ibadeti vela şekernake hakka şukrik vela kadarnake hakka gadrik
    Allahümmme mehdina fiy men hedeyt
    Ve afina fiy men afeyt
    Ve tevellena fiy men tevelleyt
    Ve bâriklena fiy mâ a'tayt
    Vasrif anna bi rahmetike şerramâ gadayt
    İnneke takdî ve lâ yukdâ aleyk
    İnnehû lâ yezillü men vâleyt
    Velâ ye ızzü men âdeyt
    Tebârekte rabbenâ vete âleyt
    Allahümme inneke afüvvün tuhibbul afve fa'fü anna
    20 Kasım 2010
  4. bu dua için teşekkürler ama konubaşlığındaki dua bu olmasa gerek?yada bilgi verirsen seviniriz tüm kaynaklarda yukarıda eklediğim dua var çünkü...
    27 Kasım 2010
  5. Yazdıgınız kunut duası şafilerin ama eksik yazılmış düzeltirseniz sevinirm kimsenin yanlş ve eksik ögrenmesini istemem
    16 Kasım 2017
soru sor

Allahümme ihdina fimen hedeyt,.. duasının tamamını ve anlamını yazar mısınız?

Alakalı Aramalar:

1. allahümme dini fimen

,
  2. allahumme inna neshedu

,
  3. allahumme neshedu

,
  4. allahu mehdina,
  5. allahumme ehdine