Allah duaları duyar...

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, K@RT@NESİ üyesi tarafından 6 Ağustos 2008 tarihinde yazılmıştır. Allah duaları duyar... hakkında bilgi ve tartışmalar.

1. Allah Duaları Duyar...

Dini bir sohbetten çıkan adam Arabasına Binmek için Yürürken dinlediği bir
    söz Aklına takılmıştı. "Allah(c.c.) Duaları Duyar Ve Ona Karşılık Verir"
    Nasıl Sorusu Beynini Kemiriyordu. Soğuk Havaya Rağmen Arabasına Binmeden Bunu Düşünüyordu "nasıl ?"

Derken neyse deyip arabaya binecekken dua etmeye karar verdi. Ve Allah(c.c) a " Allah’ım bana nasıl duaları duyup karşılık verdiğini öğret" diye dua etti. Ve ardından arabasına bindi.

Arabasıyla evine doğru ilerlerken içinden bir ses ona süt almasını söylüyordu. Önce boş ver dedi ama isteği o kadar güçlüydü ki süt almaya karar verdi. Ve gördüğü bir marketten bir paket süt alıp arabasına koydu. Ve yola devam etti.

Yoluna devam ederken içinden bir ses bir sokağa dönmesini söyledi. Bu ses ona emir veriyordu adeta. Bu sesi de Önce önemsemedi. Sokağı geçip gitti. Ama ardından Allah(c.c.) a ettiği dua aklına geldi ve dönmesi gerektiğini düşündü. Geri dönüp sokağa girdi ve bu sokakta yoluna devam etti. Yol
    ilerledikçe güzel binaların yerini barakalar, derme çatma evler almıştı.

Ve şimdi ayni ses arabadan inmesini söylüyordu. Arabasından indi. Çevredeki bütün evlerin ışıkları sönmüştü. Herkes uyuyordu anlaşılan. Ama içinden gelen ses ona yolun sonundaki küçük eve gidip elindeki sütü vermesini
    söylüyordu. Rezil olmaktan korktuğu için vazgeçecekteki.

Bütün cesaretini toplayıp eve doğru ilerledi ve kapıya vurdu. İçerden sesler geldi ve bir erkek sesi "kim o" diye sordu. Oradan koşarak kaçmak istedi ama kapı açılmıştı bile.

Karşısında fakir görünüşlü bir adam vardı. Adama elindeki
    sütü uzattı. Adam sütü alıp içeri koştu gittiği odada ağlayan bir bebek sesi geliyordu. Ardından odadan bir kadın çıkıp mutfağa doğru koştu. Ve adam kapıya gelerek adamla konuşmaya başladı.

Adam Konuşurken Gözlerinden sicim gibi yaşlar boşalıyordu. "iki ay önce
    şehre taşındık ama bir iş bulamadım. Bu güne kadar tanıdıkların
    yardımlarıyla geldik. Ama bu gün bebeğimize süt alamadık. Allaha dua ediyorum. Allah’ım bebeğimize sür gönder diye" Adam konuşurken içerden kadının sesi geldi. Kadın bilmediği bir dilde konuşuyordu. Adam tercüme etti. "Allah’a dua ediyorum Allah’ım meleklerinle bebeğime sür gönder diye,
    ‘Siz bir melek misiniz?’

Sütü getiren adam cebindeki bütün parayı çıkarıp ısrarla adamın eline tutuşturdu. Ve ona iş konusunda da yardımcı olacağına söz verdi.

Adam oradan ayrılırken bu defa onun gözlerinden yaşlar boşalıyordu.( Duası kabul olmuştu, artik biliyordu…)

6 Ağustos 2008
  2. Allah duaları duyar... Cevapları

3. bunu okumuśtum daha önce...
    paylaśIm için saol..hehe valla söylemek zorundayIm uyarI aldIm çünkü:hehehe:
    6 Ağustos 2008
  4. ğaylaşım için teşekürler gerçekten güzeldi
    7 Ağustos 2008
  5. Kur’an-ı Kerim ayetlerinde pek çok kere, Allah’a gönülden teslim olan kullar olarak dua etmek ve Allah’ın yüceliğini ifade etmek emredilmiştir. Dua mana itibariyle çağırmak, seslenmek, istemek; yardım talep etmek gibi anlamlara gelmektedir. Dua kulun Allah’a olan bir yönelişidir. Dua kul üzerinde psikolojik manada bir rahatlama, huzur ve gönül tatmini doğurur. Duada Allah ile kul arasında bir vasıta yoktur. Kul, Yaratanına halini arz eder ve niyazda bulunur. Bu yüzden kul açısından dua etmek oldukça önemli bir ibadettir.
    Paylaşım için teşekkürler..
    7 Ağustos 2008
  6. ilk defa okudum tüylerim diken diken oldu teşekkürler :)
    7 Ağustos 2008
  7. gözlerim doldu resmen tşk :)
    7 Ağustos 2008
  8. bnmde gozlerım doldu yaa cok gusel paylasım tesekkurler
    7 Ağustos 2008
  9. vay be gerçekten de çok güzel teşekkürler
    7 Ağustos 2008
  10. Allah bizi el açıp, niyaz eden kullarından eylesin.
    "Allah'ım! Korkmayan kalpten, doymayan nefisten, fayda vermeyen ilimden ve kabul olunmayan duadan sana sığınırım."
    24 Ağustos 2008
soru sor

Allah duaları duyar...

Alakalı Aramalar:

1. allah bizi duyar duaları

,
  2. dua ettiğimizde Allah bizi duyar mı