Albert Einstein ve Profesörün tartışması

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, 4CaRNiVoR üyesi tarafından 8 Eylül 2009 tarihinde yazılmıştır. Albert Einstein ve Profesörün tartışması hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Güzel Cevaplar
  Bir üniversite profesörü öğrencilerine şu soruyu sorar; Var olan her şeyi Tanrı mı yarattı?

  Cesur bir öğrenci ayağa kalkar ve yanıtlar.- Evet her şeyi Tanrı yarattı!

  Profesör sorusunu yineler ve öğrenci yine "evet efendim" diye yanıtlar.

  Profesör devam eder;

  - Eğer her şeyi yaratan Tanrı ise ve şeytan varolduğuna göre şeytanı da Tanrı yaratmış olur ve çalışmalarımızda uyguladığımız "Kesinleştirme" prensibine göre de Tanrı şeytandır.

  Öğrenci böyle bir önerme karşısında şaşırır ve yerine oturur. Profesör ise öğrencilerine bir kez daha Tanrı'nın içindeki kaderin bir efsane olduğunu kanıtlamaktan ötürü oldukça mutludur.


  Bu arada bir öğrenci ayağa kalkar ve - Bir soru sorabilir miyim profesör? der. Profesör de sorabileceğini söyler. Öğrenci ayağa kalkar ve "Soğuk var mıdır"? diye sorar.

  Profesör;
  - Nasıl bir soru bu böyle, tabi ki vardır, diye yanıtlar. "Sen hiç soğuktan üşümedin mi?

  Öğrenci;

  - Aslında, fizik yasalarına göre soğuk yoktur. Yaşamda realitede biz soğuğu sıcaklığın yokluğu olarak düşünürüz. Herkes veya nesneler o enerji oradaysa veya bir şekilde enerji iletiyorsa onu deneyimler. Örneğin, Absolute 0 (-460 derece F) sıcaklığın kesin yokluğudur (hiç olmadığı seviyedir). Tüm maddelerin bu seviyede reaksiyon verme özellikleri bozulur ve değişir. Soğuk yoktur, o yalnızca sıcaklığın yokluğunda duyumsadıklarımızı tarif etmek için yarattığımız bir kelimedir, der ve devam eder,
  - Profesör, karanlık var mıdır?

  Profesör ;
  - Tabi ki vardır.


  Öğrenci yanıtlar,
  - Korkarım gene yanılıyorsunuz efendim. Çünkü, karanlık da yoktur.Yaşamda /realitede karanlık ışığın yokluğudur. Biz ışık üzerinde çalışabiliriz ama karanlığı çalışamayız. Gerçekte, biz Newton'un prizmasını kullanarak beyaz ışığı kırar ve renklerin çeşitli dalga uzunlukları üzerinde çalışabiliriz. Ama karanlığı ölçemeyiz. Bir basit ışık ışını karanlık bir mekanı aydınlatarak karanlığı kırmış olur yani karanlığı geçersiz kılar. Siz belli bir mekanın / uzayın ne kadar karanlık olduğundan nasıl emin olursunuz? Işığın miktarını ölçersiniz! Bu doğrudur değil mi? Karanlık insanlık tarafından, ışığın olmadığı yer/mekan için kullanılan bir kelimedir. Son olarak öğrenci profesöre gene sorar;

  - Efendim şeytan var mıdır?

  Bu kez profesör pek emin olamamakla birlikte yanıtlar;

  - Tabi ki, açıkladığım gibi, biz onu her gün, her yerde onu görürüz. Şeytan /kötülük bir kişinin başka bir kişiye her gün sergilediği insaniyetsizliğinin bir örneğidir. O, dünyadaki işlenmiş tüm suçlarda, şiddette yer alır. Bunların tümü şeytanın kendisinden başka bir şey de değildir, der.


  Öğrenci devam eder;

  - Şeytan yoktur efendim.Yani o kendi başına yoktur. Şeytan basit olarak tanrının yokluğudur. O aynen karanlık ve soğukta olduğu gibi insanın tanrının yokluğunu tarif etmek üzere yarattığı bir kelimeden ibarettir. Tanrı şeytanı yaratmadı. Şeytan / kötülük insanın tanrısal sevgiyi yüreğinde duyumsamadığı zaman deneyimlediklerinin bir sonucudur. O aynen sıcaklığın olmadığı yere gelen soğuk ya da ışığın olmadığı yere gelen karanlık gibidir. Profesör yerine oturur.
  Genç öğrencinin adı ALBERT EINSTEIN'dır.
  8 Eylül 2009
  #1
 2. Albert Einstein ve Profesörün tartışması Cevapları

 3. süper bir paylaşım einstein zaten müthiş bir deha hayran olmamak mümkün değil ..şeytanın bizzat kendi tabiridir bu derki ben islamın karanlık yüzüyüm şimdi senin yazınla ne kadar örtüştü bu açıklama ellerine sağlık çok güzel konu :tamam:
  9 Eylül 2009
  #2
 4. daha öncede okumuştum.zaten bilime doğru yönden bakan ve saptırmayan herkes gerçekleri görür...Allah razı olsun..
  9 Eylül 2009
  #3
 5. Biliyodum bunu yınede tşrkrlr
  9 Eylül 2009
  #4
 6. Teşekkürler...
  9 Eylül 2009
  #5
soru sor

Albert Einstein ve Profesörün tartışması

Alakalı Aramalar:

 1. einstein tartışma