Ağız ve Diş Hijyen Uzmanın Önemi

İsimli konu WH 'Ağız ve Diş Sağlığı' kategorisinde, Metallica üyesi tarafından 2 Mart 2008 tarihinde yazılmıştır. Ağız ve Diş Hijyen Uzmanın Önemi hakkında bilgi ve tartışmalar.

 1. Ağız ve Diş Hijyen Uzmanın Önemi
  Bir ağız hijyeni uzmanı, yüksek eğitimli ve lisanslı bir profesyonel olarak oral ve genel sağlığınızı iyileştirmek için size eğitsel, klinik ve terapik hizmetler sağlar. Bir diş hijyen uzmanı yetenekleri ve bilgilerini, hastalarındaki diş eti hastalığı ve diş çürüklerini bulmak, bunlardan onları korumak ve tedavi etmek için kullanır.
  Hijyen uzmanları kimya kursları, baş ve boyun anatomisi, fizyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, patoloji, beslenme, farmakoloji, ileri diş bilimleri ve diş hijyeni konusunda yoğun, uzmanlaşmış eğitim ve öğretime tabi olur. Mezun olmadan önce hijyen uzmanı klinik ortamda gözetim altında yüzlerce saat eğitim almak zorundadır.
  Hijyen uzmanları diş eti hastalığından korunmaya yardımcı olur. Hijyen uzmanı dişlerinizi, diş eti çizgisinin altındaki ve üzerindeki (dişleriniz ile diş etlerinizin birleştiği nokta) tüm yüzeylerini plaklardan, tartardan ve lekelerden temizleyecektir. Diş etlerinizin sağlığını değerlendirecek, ölçekleme ve kök yüzey temizliği gibi işlemlerle ilerlemiş diş eti hastalığının tedavisinde yer alabilecektir. Ve hijyen uzmanınız size, çürük ve diş eti hastalığından korunmak için evde etkin diş bakımını öğretecektir.
  Hijyen uzmanı diş röntgenleri çekerek, diş hekiminizin problemlere hemen tanı koymasını da sağlar. Hijyen uzmanınız beslenmenizle diş sağlığınız arasındaki ilişkiyi açıklayarak ne yiyip ne yamamanız gerektiği konusunda fikirler verecektir. Florid jeller uygulayıp, doğru diş fırçasını nasıl seçeceğinizi önerip, mükemmel bir oral hijyen için diş fırçalama ve diş ipi kullanımının en etkili tekniklerini gösterecektir.
  Ülkemizde hijyen uzmani olarak eğitim almış hijyenist sayısı oldukça sınırlıdır.
  2 Mart 2008
  #1
 2. Ağız ve Diş Hijyen Uzmanın Önemi Cevapları

soru sor

Ağız ve Diş Hijyen Uzmanın Önemi

Alakalı Aramalar:

 1. dental hijyenist nasıl olunur

  ,
 2. dental hijyenist nedir

  ,
 3. diş hijyenisti

  ,
 4. ağız ve diş hijyenisti,
 5. dis hijyenist olmak istiyorum